Kaip įgyti pasitikėjimo savimi?

Pasitikėjimo savimi tikrai neįgysi per naktį. Truputį užtrunka suvokti, kad esi žmogus, vertas pagarbos ir meilės. Taigi pradėk ugdytis pasitikėjimą savimi sekdama šiais patarimais.

1. Savo perspektyvos keitimas

  1. Atrask savo talentus. Kiekvienas žmogus yra kam nors gabus, taigi atrask, kam esi gabiausia tu ir koncentruokis ties savo talentais. Leisk sau jais didžiuotis. Išreikšk save per ką nors – muziką, meną, rašymą arba šokius. Rask ką nors, ką mėgtum daryti. Kiekvienas gimsta turėdamas kokių nors talentų ir stipriųjų pusių.
  2. Didžiuokis savo gerosiomis savybėmis. Turėtum didžiuotis ne tik savo talentais ir įgūdžiais, bet ir tuo, kuo išsiskiria tavo asmenybė. Tai gali būti humoro jausmas, sugebėjimas užjausti arba išklausyti, arba tavo gebėjimas susidoroti su stresu. Gal tau tavo asmenybė ir neatrodo kuo nors išskirtinė, bet geriau pagalvojus pamatysi, kad turi daugybę žavių bruožų.
  3. Pagalvok, kodėl jautiesi nesaugi. Ką tau sako balsas, skambantis tavo galvoje? Kas tave verčia gėdytis savęs? Tai gali būti bet kas – nuo spuogų iki savigailos, klasiokų arba praeities traumų ir blogos patirties. Kad ir kas tai būtų, atpažink tą dalyką ir užsirašyk. Užsirašius gali vėliau suplėšyti, kad pradėtum galvoti pozityviau.
  4. Pasikalbėk apie tai su savo draugais ir artimaisiais. Prisikask iki problemos šaknų, koncentruokis ties ja ir suprask, kad prieš judėdama pirmyn turi išspręsti kiekvieną problemą. Jei rasi ką nors, su kuo galėtum pasikalbėti apie savo problemas, galbūt pasijusi labiau pasitikinti savimi, net jeigu tas žmogus negalės pasiūlyti sprendimo tavo problemoms. Tai nereiškia, kad tau reikia atsikratyti to dalyko, kuris tave verčia blogai jaustis (dažniausiai tai būna tiesiog neįmanoma). Tau reikia išmokti priimti save tokią, kokia esi – su savo praeitimi, dabartinėmis aplinkybėmis, negalvodama apie jas kaip apie „blogas“.
  5. „Atsifutbolink“ nuo savo klaidų. Prisimink, kad tobulybių nebūna. Net labiausiai pasitikintys savimi žmonės turi nesaugumo jausmą. Kuriuo nors mūsų gyvenimo laikotarpiu mums gali atrodyti, kad mums kažko trūksta. Tokia yra tikrovė. Dažnai tas nesaugumo jausmas ateina ir praeina, priklausomai nuo to, kur mes esame, su kuo esame, kokios nuotaikos esame arba kaip jaučiamės. Jei padarai klaidą, geriausia ką gali padaryti – pripažinti ją, atsiprašyti ir pagalvoti, kaip vėliau galėtum jos išvengti.
  6. Išsiugdyk pozityvesnį mąstymą. Venk savigailos arba kitų žmonių gailesčio. Niekada neleisk kitiems versti tave pasijusti prastesne – jie taip gali padaryti tik tada, kai jiems leidi. Geriau kalbėk apie save teigiamai, taip pat apie savo ateitį ir progresą. Nebijok projektuoti savo stiprybių ir gerų savybių į kitus. Taip darydama tu dar labiau įtvirtinsi tokias mintis savo galvoje.
  7. Baik lyginti save su kitais. Jei nori įgyti pasitikėjimo savimi, turi koncentruotis ties savo gyvenimo pagerinimu, o ne susikūrimu tokio gyvenimo, kurį turi tavo draugai, vyresnis brolis arba per televizorių matomos garsenybės. Turi žinoti, kad visada bus už tave gražesnių, protingesnių ir turtingesnių, o taip pat ir mažiau patrauklių, kvailesnių ir skurdesnių; tau reikia galvoti tik apie savo tikslus ir svajones.

2. Veiksmai

  1. Gražiai priimk komplimentus. Nenusuk akių ir nesakyk „na, taip“ ir negūžtelėk pečiais. Atsakyk ką nors gero (pvz., „ačiū“ ir nusišypsok). Duok komplimentą pasakiusiam žmogui žinoti, kad tikrai tai vertini, ir stenkis pasiekti tokį lygį, kad komplimentą priimtum tikrai iš širdies.
  2. Pažiūrėk į veidrodį ir nusišypsok. Tyrimai parodė kad tavo veido išraiška gali paskatinti smegenis registruoti tam tikrus jausmus. Todėl jei kasdien žiūrėsi į veidrodį ir šypsosies, gali būti, kad pasidarysi labiau savimi patenkinta ir pamažu įgausi daugiau pasitikėjimo savimi. Tai taip pat padės tau būti labiau patenkinta savo išvaizda.
  3. Vaidink pasitikinčią savimi. Kaip ir su šypsena, jei vaidinsi savimi pasitikinčią, pradėsi iš tikrųjų labiau savimi pasitikėti. Apsimesk, kad esi visiškai kita savo pačios versija, labiausiai pasitikintis savimi žmogus mokykloje; ar tai taip sunku? Nustebsi pamačiusi, kiek išlindimas iš savo mąstymo ribų gali padėti susikurti didesnį pasitikėjimą savimi.
  4. Padėk kitiems. Kai žinai, kad maloniai elgiesi su kitais, tada žinai, kad padedi gerinti pasaulį – o tas suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Surask būdą nuolat kam nors padėti – ar savanoriauk, ar padėk savo mažajai sesutei ruošti pamokas.
  5. Laikykis savo principų. Gali būti sunku, bet jeigu neturi nieko, kuo galėtum tikėti, tada iš viso nieko neturi. Būk teisinga pati sau, užuot dariusi tai, ko iš tavęs tikisi kiti.
  6. Atsikratyk kuo daugiau negatyvumo šaltinių. Visų atsikratyti neįmanoma, bet to negatyvumo galime sumažinti. Atsisėsk ir pagalvok apie visus tuos dalykus, kurie tave „nusodina“ – nuo bjaurių draugų, karjeros, kuri tau ne per labiausiai rūpi, arba gyvenimiškos situacijos, kuri tau atrodo nepakenčiama. Gal ir negalėsi atsikratyti visų negatyvių dalykų savo gyvenime, bet gali pamąstyti, kaip sumažinti savo praradimus. Pvz., jei turi draugų, kurie nuodija tau gyvenimą, gal jau laikas jų atsikratyti. Jei gyveni su tėvais, kurie pastoviai tave grizina, pabandyk rasti geriausią būdą su jais susišnekėti.
  7. Žiūrėk į akis. Tai svarbu ugdyti pasitikėjimui savimi. Tai darydama jausiesi vertingu žmogumi, su kuriuo verta šnekėti, ir žmonės atitinkamai su tavim elgsis.
  8. Rūpinkis savo išvaizda. Nebūtinai reikia atrodyti kaip kokiam supermodeliui. Tam užtenka kasdien praustis, valytis dantis, nešioti gerai tinkančius drabužius ir skirti šiek tiek laiko savo išvaizdai. Ne tai, kad išvaizda suteikia pasitikėjimo savimi, bet pastangų dėjimas dėl savo išvaizdos rodo, kad tu esi verta rūpinimosi. 30 minučių per dieną arba kelis kartus per savaitę pasportuok. Taip pasigamins endorfinų ir pradės geriau jaustis tiek tavo kūnas, tiek protas. Kasdien miegok apie 7-9 valandas, gulkis ir kelkis kaskart tuo pačiu metu.

Sėkmės!

http://www.wikihow.com/Build-Self-Confidence

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.