Atsakymas #1:
Gali būti sunku susirasti draugų dėl to, kad jums trūksta socialinių įgūdžių, dėl to, kad mūsų visuomenėje apskritai tampame vis labiau atskirti, dėl mūsų šiuolaikiško užimto gyvenimo būdo, arba dėl to, kad mums tiesiog nebėra kaip susitikti naujų žmonių, kaip kad mokykloje arba universitete. Nėra kažkokios vienos priežasties, dėl ko taip būna – tai yra visa grupė priežasčių.
- Manote, kad visi aplinkiniai jau priklauso uždaroms draugų grupelėms. Ar žinote, kad kuo žmogus vienišesnis, tuo labiau jie pastebi tik ekstravertiškus žmones, kurie puikiai leidžia laiką su draugais? Bet kažkaip nemato tų, kurie galbūt dar vienišesni už jus; tai tik protinė iliuzija. Tuo pačiu metu, dauguma draugysčių būna paviršutiniškos. Žmonės susitikinėja vieni su kitais tik iš baimės būti vieniems. Visiems norisi artimesnių ir ištikimesnių draugų, taigi nesileiskite apkvailinama išvaizdos.
- Jau žinote, kad draugai gali apvilti. Jeigu praeityje draugai buvo jus įskaudinę, galite manyti, kad draugauti yra rizikinga. Tik nesupratote, kad tie įskaudinimai buvo pamokos. Blogos draugystės patyrtys yra signalai ir nauji įgūdžiai, kurie jums padeda geriau atsirinkti draugus. Kai prisirankiojate naujos draugystės patirties, pasidarote saugesnė ir pamatote įspėjamuosius ženklus dar prieš nusivildama.
- Pirmuoju bandymu negaunate puikių rezultatų. Jei praėjo daug laiko nuo tada, kai susiradote naują draugą ar draugę, gali būti sunku suprasti, nuo ko pradėti. Didelė ir dažna klaida yra prisiversti išeiti iš namų socializuotis, o tada greitai nuleisti rankas, kai pamatai, kad žmonės į tave nereaguoja. Galbūt jūsų socialiniai įgūdžiai miega žiemos miegu, arba jų niekada nebuvote išvysčiusi tiek, kiek būtų įmanoma. Jei norite turėti puikų socialinį gyvenimą, negalite pasikliauti veinu vieninteliu veiksmu. Jums reikės naujų įpročių, kuriuos lengvai galima po truputį įdiegti, ir panaudoti eilę puikių socialinių įgūdžių bei metodų.
- „O kas, jei aš jiems nepatiksiu?“ faktorius. Atmetimo baimė yra didelis stabdis. Jei bandote su kuo nors susidraugauti ir nieko neišeina, retai kada žinote kodėl. Belieka tik spėlioti. Niekada nežinote, kas dedasi jums nelabai pažįstamo žmogaus galvoje. Jums nebūtina rinkits galvojimo procesą, kuris jus atbaido. Jei žmogus nepasiruošęs su jumis susitikti ar bendrauti, palikite jį ramybėje. Priežastys gali būti įvairios: galbūt jis užsiėmęs, galbūt nepasiruošęs ieškotis naujų draugų, gal neseniai buvo nusvilęs nuo kokio draugo ir t.t. Todėl geriau nesileiskite į spėliones, kurios jus nusodina.
- Bijote atskleisti, kokia iš tikrųjų esate. Atskleisti, kokia esate (ir savo paslaptis) – svarbiausias dalykas, norint susirasti draugų. Jei nesate pasiruošusi atsiverti, tos dvejonės atstumia jus nuo naujų ryšių sudarymų. Įsidėmėkite, kad jums nebūtina atsiverti visai iš karto, galite tai daryti po truputį. Žmonės pripratę prie to, kad kiti iš pradžių kalba tik apie bendrus dalykus. Jei jums pradeda tai sektis, galite truputį palaukti ir geriau pažinti žmogų prieš atsiverdama jam po truputį. Tuo pat metu negalvokite, kad žmonės yra tobuli ir gerai prisitaikę. Kiekvienas turi savų keistenybių; visi turi savo asmenybės pusių, kuriomis nesididžiuoja, arba neturi drąsos jų atskleisti. Jūs ne vienintelė tokia.
- Neprisipažįstate sau, kad jums tikrai reikia žmonių. Tai dar viena priežastis, dėl ko daug žmonių lieka atsiskyrę. Nieko tokio galvoti apie save kaip apie nepriklausomą žmogų, bet kas pasakė, kad nepriklausomi žmonės turi būti vieniši? Jei galvojate, kad stiprybė reiškia tai, kad jums nereikia žmonių, galvokite iš naujo. Daug stipresnis dalykas – sugebėjimas pritraukti kitus žmones į savo gyvenimą ir juos išlaikyti.
- Jūsų vienišės įpročiai per stiprūs, kad juos išnaikintumėte? Įpročiai yra kaip upės – negalite pakeisti jų vagos, jei neturite pakankamai valios. Bet nereikia būti ir supermenu, kad turėtumėte socialinį gyvenimą. Viskas, ko jums reikia – tai strategijų rinkinio įdiegti naujiems įpročiams, kurie automatiškai pritrauktų į jūsų gyvenimą naujų žmonių. Nauji socialiniai įpročiai geriausiai veikia, jei prisijungiate prie kokio nors klubo arba organizacijos, kurioje žmonės reguliariai daro susirinkimus.
http://www.lifehack.org/articles/communication/why-its-hard-make-friends-and-what-about.html
Atsakymas #2:
Jeigu esate nedrąsi, štai patarimai kaip pradėti bendrauti su nauju žmogumi:
- Pasidomėkite ką jis mėgsta. Geriausia, kad mėgstama veikla sutaptų su Jūsų.
- Jeigu tas žmogus yra Jūsų draugų draugas paprašykite, kad Jums padėtų su juo susipažinti.
- Pabandykite su tuo žmogumi pradėti bendrauti ne viena, o su draugu (-e), taip bus drąsiau.
- Pabandykite suvaidinti/sukurti tokią situacija lyg netyčia būtumėte su draugu susitikę. Pvz. jei važiuojate autobusu ir nėra laisvų vietų, tik prie jūsų būsimo draugo – atsisėskite. Galėsite pasiteisinti, kad nebuvo laisvų vietų 🙂
Draugų galite bandyti susirasti:
1. Pažinčių portaluose.
2. Savo darbe/mokykloje/universitete ar kitoje bendruomenėje.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.