Ar esate girdėje apie kompanija Libertagia.com? Kokia jūsų nuomonė apie kompanija?

Radau čia vienae bloge tokį atsiliepimą apie LibertaGia kompaniją. Jei dar nežinote, LibertaGia yra tokia kompanija, naudojanti daugialygį marketingo modelį (multilevel marketing model, MLM). Jie parduoda produktus ir paslaugas ir nariai gali užsidirbti pinigų įtraukdami kitus, atlikdami lengvas užduotis ir/arba parduodami LibertaGia produktus/paslaugas. Pvz., šitaip: galima užsidirbti 60$ per mėnesį už tai, kad 5 dienas per savaitę pažiūri į 15 tinklalapių – ne daugiau kaip po 90 sekundžių į kiekvieną. Ta kompanija įsteigta tik pernai ir vos per porą mėnesių beveik pateko į 1000 labiausiai lankomų pasaulio tinklalapių. Kažkaip labai daug kur ji reklamuojama, bet skundų dėl jos nelabai kur rasi…

Taigi kas būna, jei nusprendi prisijungti? Prisijungiant ten kažkodėl reikalaujama paso numerio. Aišku, pradedi galvoti, kas gali nutikti, jei taip kažkam duodi savo paso numerį. Tapatybės vagystė? Turto prievartavimas? Jei ką, ar tai galima sutvarkyti? Na, bet tiek to. Ar iš to realiai galima užsidibti? Aplankai tuos 15 internetinių puslapių – po 90 sekundžių kiekvieną. Po to, kai kasdien aplankai tuos puslapius, į tavo LibertaGia sąskaitą pervedami 3 doleriai. Bet pinigų nusiėmimas nuo LibertaGia sąskaitos yra ribojamas. Visų pirma negali nusiimti daugiau kaip 300 USD, tenka palaukti, kol tiek susikaups tavo sąskaitoje. Jei nedarai nieko kito, tik tokias kasdienes užduotis, teks palaukti bent 6 mėnesius, kol galėsi nors kažkiek pinigų nusiimti. LibertaGia siūlo ir papildomų būdų pagreitinti tą procesą. Yra skirtingos narysčių rūšys. Už nemokamą narystę tau kas mėnesį nuskaičiuojama 40 USD – ta suma paimama nuo tavo LibertaGia uždirbtų pinigų. Jie eina į tavo specialią sąskaitą, vadinamą captive balance, kurią gali naudoti tik perkant LibertaGia produktus, bet negali tų pinigų nusiimti. Jei paimi geriau apmokamą narystę, tada iš tavęs nereikalaujama nario mokesčio.

O kai sukaupi pakankamai pinigų, kaip juos nusiimti? Galite tą daryti banko pervedimo būdu arba LibertaGia kortele, kurios siūlomos trys rūšys. Abu pasirinkimai sukelia šiek tiek diskomforto. Banko pervedimui reikalaujama jautrios informacijos apie tavo banko sąskaitą. Jei nori LibertaGia kortelės, ją tenka pirkti už 29.99, 49.99 arba 59.99 eurus, priklausomai nuo kortelės, tikėdamasis, kad ją bus galima panaudoti mūsų bankomatuose. Už pinigų nusiėmimą irgi reikia mokėti. Privalumas tas, kad nereikia pateikti informacijos apie savo sąskaitą. To aprašymo autorius rašo, kad jam vis dar nepavyko sukaupti pakankamai pinigų ir nepažįsta nė vieno, kuris jau būtų galėjęs jų nusiimti, todėl vis dar negali tikrai tvirtinti, kad įmanoma užsidirbti per LibertaGia.

O iš kur ta LibertaGia ima pinigų visiems sumokėti? Čia jau galima tik spėlioti, ir visai gali būti, kad LibertaGia ilgai neištemps. Vienas būdas – per reklamas. Jie, ko gero, savo puslapyje pardavinėja reklamas. Kol kas jie turi Google Ads. Bet ar vien to būtų gana vien tik visiems „bronziniams“ nariams sumokėti po 3 USD per dieną, turint omeny, kad narių ten jau virš milijono? O dar, pvz., LibertaGia Click Plus paslauga siūlo 50000 tinklalapių peržiūrų už 50 USD – tiems, kurie nori pirkti lankomumą. Kita galimybė – narystė. Daugialygio marketingo kompanijos kaip gerą būdą užsidirbti naudoja nario mokesčius. LibertaGia skiriasi nuo jų tuo, kad ji siūlo nemokamą narystę – vadinamąją bronzinę narystę. Bet ten galimybės užsidirbti yra ribotos. Sidabrinės ir auksinės narystės yra mokamos, kainuojančios atitinkamai 899 ir 1599 USD per metus. Jei jau moki šitokius pinigus už narystę, tai reiškia, kad tikiesi neblogo pelno, ir akivaizdu, kad nario mokesčių tam nepakanka. Kažkas turi pardavinėti produktus ir paslaugas. Bet yra dar viena galimybė. Žmonės, kurie nusprendžia paaukštinti savo nario statusą, sumoka už sidabrinę arba auksinę narystę, tikėdamiesi kad per artimiausius 5-6 mėnesius jų investicija atsipirks. Iš narystės paaukštinimo gaunami pinigai paskirstomi kitiems nariams. Taigi nauji narystės paaukštinimai įneša pinigų. Pirmos kartos žmonės gauna pinigų iš gausesnės antros kartos žmonių, kurie ką tik pasiaukštino narystę, o antros kartos žmonės tikisi gauti pinigų iš trečios, dar gausesnės kartos ir t.t. Bet kas, jei daugiau paaukštinimų nebebus? Tada jau bus sunkiau įtrauki naujų žmonių. Kas tada bus esantiems pačioje piramidės apačioje? Tai nutinka daugeliui MLM kompanijų – pasiekia viršūnę, o tada pradeda augti lėčiau. Todėl daugiausia naudos atneša prisijungimas prie tokios kompanijos, kai būni vienas iš pirmųjų. Jei čia irgi toks atvejis, dabar pats geriausias metas prisijungti prie LibertaGia.

LibertaGia taip pat siūlo produktus ir paslaugas – pvz., lošimus per GiaGift ir intenetinę talpyklą, vadinamą Cloud Box. Dar jie bando visus socialinius tinklalapius (Facebook, Twitter, Google+ ir t.t.) sujungti krūvon. Kažin, ar jie iš to pakankamai uždirba? Ką dar jie siūlo? Ar būtent iš to jie daugiausiai užsidirba? Įdomu, kas mokėtų 399 USD už 100 GB Cloud Box’e. Tai gana brangu.

Ir ar LibertaGia yra legali kompanija? Jų namų puslapyje nėra nei telefono numerio, nei adreso, nei kontaktų puslapio, nei el. pašto adreso, apskritai nieko oficialaus. Yra tik du vadovų vardai. Vienas iš jų – portugalas Rui Salvador, LibertaGia įkūrėjas ir prezidentas, o kitas – 37 metų brazilas Marco Sepe, marketingo direktorius. Tai kiek patikima ta LibertaGia? Ar tai legali, registruota kompanija? Nežinia. Žmonės kalba, koks gražus jų pastatas, kad jis stovi šalia Microsoft pastato Lisabonoje, ir panašiai. Nors tai dar neįrodo legalumo, vis tiek atneša pasitikėjimo, kai matai kažką solidaus rimtoje kaimynystėje. Šiaip ar taip, LibertaGia lankytojų skaičius auga ir vis dar nieko negirdėti apie nelegalias veiklas, apgaules ar ką nors panašaus.

Įkūrėjas Rui Salvador sukūrė LibertaGia remdamasis daugialygio marketingo modeliu. Atrodo, jis ketina sukurti didelį tinklą, kuris veiktų ne tik kaip LibertaGia produktų parduodamoji jėga, bet taip pat ir pirkėjų bei tinklalapių lankytojų tinklas. Jis moka nariams, kad jie lankytų tinklalapius; tinklalapių lankytojai vėliau gali tapti jų klientais. Prekybininkai tai pamatytų ir pirktų iš LibertaGia. Taip pat LibertaGia siūlo korteles nusiimti pinigams. Jei narių skaičius ir toliau augs, LibertaGia kortelės gali pavirsti populiariomis debito kortelėmis, kurios varžytųsi su kitomis banko kortelėmis bei mokėjimo sistemomis, tokiomis kaip PayPal, Western Union ir t.t. Taip pat jie turi savo politiką, kad apsisaugotų nuo per didelių pinigų nuėmimų – narių pinigų pasilaikymas ir skatinimas pirkti LibertaGia produktus atrodo greičiausias kelias į sėkmę. Tai paaiškintų, kodėl jie neleidžia nusiimti mažiau kaip 300 USD. Ta prasme, LibertaGia bando kurti komandą, besiremiančią ne pinigais, o kreditu. Jie perka laiką. Dėl to ir skundų dėl LibertaGia yra tiek mažai. Nauji nariai vis tiek negalės gauti pinigų anksčiau kaip po pusės metų. Kas nutinka, kai tokį ilgą laiką turi reikalų su kompanija? Jei viskas einasi gerai, pradedi ja pasitikėti, narystės aukštinimas atrodo logiškesnis negu pinigų nuėmimas, nes galima uždirbti daugiau.

Tokia schema atrodo puiki, jeigu viskas vyksta pagal planą. Bet Rui Salvador taip pat gali būti ir pernelyg naivus. Ar jis pamąstė apie konkurencjos atvejus? Kokios dar gali būti kliūtys, apie kurias jis nepagalvojo? Tokia sistema gal ir puikiai atrodo, bet mažiausia vadybos klaida, ir viskas gali sugriūti. Yra kai kurių trūkumų, pvz., tinkalapiai, kuriuos duoda aplankyti, neskirstomi pagal šalis – kinietis gali gauti aplankyti portugalų tinklalapį, meksikietis – rusų ir pan. Kai kurie jau skundžiasi dėl klientų aptarnavimo. Na, bet bent jau nėra ženklų, kad tai būtų sukčių kompanija. Apgaulė būtų tada, jei pvz., ten dirbantys žmonės iš tikrųjų jums nemokėtų tų 60 USD per mėnesį (na, pirma reikia uždirbti tuos 300 USD ir tada įsitikinti, ar galima juos nusiimti). Apgaulė būtų, jei jie paspruktų su jūsų pinigais, duomenimis ar pan., arba jeigu jūsų balansas netikėtai pasikeistų be jokio paaiškinimo, jei jūsų pavardė arba asmeninė informacija būtų panaudota kur nors, kur nereikia. Na, kol kas lyg ir nebūna tokių dalykų.

Išvada: LibertaGia yra nauja kompanija. Naujos kompanijos gali pridaryti daug klaidų. Ten vis dar nėra detalios ir oficialios informacijos. Daug kas parašyta tik portugališkai. Kai kurių produktų vis dar neįmanoma gauti, tokių kaip ClickPlus. Negalima nusiimti pinigų iš karto. Internetinė talpykla labai jau brangi, palyginti su kitais pasirinkimais. Bet atrodo, kad LibertaGia – vis dėlto ne sukčių kompanija. Bet prieš prisijungiant, reikia apie šį bei tą pagalvoti. Pirma, kažin kaip jiems seksis darytis pinigus. Gali pasisekti, o gali ir nepasisekti. LibertaGia taip sparčiai auga, bet kol kas negirdėti, kad jie sukčiautų, apgaudinėtų ar panašiai. Tai jei nuspręsite, kad verta, galite pabandyti prie jų prisijungti.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.