Filadelfijos eksperimentas – tai toks JAV Karinio jūrų laivyno eksperimentas, atseit darytas 1943 m. spalio 28. Sakoma, kad JAV armija eksperimentavo su nematomumu ir JAV karinis laivas „USS Eldridge“ buvo paverstas nematomu, dematerializuotas ir teleportuotas iš Filadelfijos (Pensilvanijos valstija) į Norfolką (Virdžinijos valstija), o tada vėl atgal į Filadelfiją. Bet tas eksperimentas davė ir visokių šalutinių poveikių, pvz., jūreiviai tapo nematomi, kai kurie išprotėjo, todėl jūrų laivynas nutarė baigti su tokiais eksperimentais. Tą eksperimentą atseit darė dr. Franklinas Reno – jis tam bandė pritaikyti Einšteino suvienytųjų laukų teoriją. Sakoma, kad šis eksperimentas parodė, jog galima sėkmingai sujungti gravitaciją ir elektromagnetizmą: elektromagnetinis erdvėlaikio iškreipimas.
Žinoma, Karinis jūrų laivynas neigia iš viso daręs tokį eksperimentą. Tai iš kur atsirado ta istorija? Jūrų laivynas iš tikrųjų darydavo visokius eksperimentus, dažnai slaptus. Daugelyje tų eksperimentų buvo bandoma naujausius fizikos atradimus ir teorijas pritaikyti kariniams tikslams, kad ir tą Einšteino suvienytųjų laukų teoriją. Ko gero, Laivynas tikrai 1943 m. eksperimentavo su tapimu nematomais, bet ne su laivų pradanginimu. Edwardas Dudgeonas, kuris sakosi tada buvęs laive „U.S.S. Engstrom“, sakė, kad jie tikėjosi laivus padaryti „nematomus magnetinėms torpedoms“. Gali būti, kad kažkas nugirdęs darbuotojų žodžius juos ne taip suprato. „Engstrom“ ir „Elridge“ yra stovėję vienas šalia kito, ir pasak Dudgeono, įgulų nariai krante kartu keldavo balius, bet „niekas niekada nepaminėjo nieko neįprasto“. Na, išskyrus keletą elektrinių audrų (tose vietose neretas reiškinys yra šv. Elmo ugnelės).
Marshallas Barnes’as, save vadinantis „ypatingu civiliniu tyrėju“ sako, kad Dudgeono istorija yra dezinformacija, skirta paslėpti tikrajai vyriausybės veiklai. Galbūt, bet 1999 m. kovo mėnesį „Elrigde“ tarnavę jūreiviai padarė susitikimą ir pasakė žurnalistui, kad „ta istorija juos pralinksmino – ypač todėl, kad tas laivas niekada nestovėjo Filadelfijos doke“. Barnes’as teigė galintis įrodyti, kad „optinį nematomumą“ yra įmanoma išgauti naudojant „intensyvų elektromagnetinį lauką, kuris atspindėdamas šviesą sukurtų miražinį nematomumo efektą“. Jis teigė įrodęs tai A&E kabelinės televizijos bendrovei jų laidos „Nepaaiškinama“ („Unexplained“) epizodui, bet jie tą rodymą atšaukė. Nors atrodo, kad tokį įdomų dalyką jie turėjo griebti visom keturiom 🙂
Na, pati spręsk, ar tokia istorija tave įtikina 🙂
http://www.skepdic.com/philadel.html
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.