Koks geriausias būdas išbalinti dantis?

Tai iš tikrųjų priklauso nuo to, dėl ko tavo dantys yra praradę baltumą. Yra dvi dantų pageltimo rūšys: ant dantų paviršiaus ir po emaliu. Pirmasis dažniausiai atsiranda nuo rūkymo ir maiste bei gėrimuose esančių medžiagų susigėrimo. Antrasis yra susijęs su emalio ir po juo esančio dentino optinėmis savybėmis – kaip jie sąveikauja su šviesa. Dantų spalvą iš vidaus gali pakeisti daug dalykų – pvz., didelis fluoro vartojimas, dantų gedimas ir amžius. Taigi kaip atsikratyti negražios dantų spalvos?

  • Balinančios dantų pastos. Dabar tokių „balinančių“ pastų yra daugybė, bet ekspertai sako, kad toks pavadinimas gali klaidinti, nes šios pastos paprastai nenaikina danties viduje esančių dėmių. Vadinamosiose balinančiose pastose būna šveičiamųjų dalelių, kurios veikia tik dėmes, atsiradusias dėl maisto ir gėrimų. Daugių daugiausia jos gali padėti per ilgesnį laiką pašalinti dantų dėmes ir apsaugoti nuo naujų susidarymo. Dantys gali pabalti nebent tik truputį, ir už tai teks mokėti tam tikrą kainą. 2011 m. tyrėjai nustatė, kad labiausiai balina tos pastos, kuriose būna daugiausia šveičiamųjų medžiagų, o tokios gali ir sugadinti emalį.
  • Burnos skalavimas prieš dantų valymą. Burnos skalaujamieji skysčiai paprastai turi vandenilio peroksido. Dukart per dieną prieš valydama dantis po minutę paskalauk šiais skysčiais burną, ir išnyks vidinės jų dėmės. Tik viena problema – toks dantų balinimas užtrunka. Vandenilio peroksidas yra toks nestabilus, kad tuo momentu jo poveikis būna minimalus. 2006 m. darytas klinikinis tyrimas parodė, kad iš tikrųjų šie specialūs skalaujamieji skysčiai balina dantis ne ką labiau negu paprastas vanduo. Be to, kai kuriems vartotojams pasidarė jautrios dantenos. Bet dėl placebo efekto kai kuriems žmonėms atrodo, kad dantys tikrai pasidarė baltesni 🙂
  • Balinančios kramtomosios gumos. Atrodo toks lengvas būdas balinti dantis, tik buvo daryta labai mažai tyrimų, kurie įrodytų tokių kramtomų gumų veiksmingumą. Kai kurie tyrimai parodė, kad guma, turinti natrio heksametafosfato, saugo nuo dantų dėmių formavimosi ne daugiau negu placebas arba jokios kramtomos gumos. Tačiau kitas tyrimas parodė, kad medicininė guma su nikotinu šalina dantų geltonumą geriau negu tos balinančios gumos.
  • Juostelės, geliai ir kapos. Dabar vienas iš populiariausių metodų – balinimo juostelės. Daug klinikinių bandymų parodė, kad tos juostelės, paprastai turinčios vandenilio peroksido, tikrai neblogai nubalina dantis. Tas pats ir su geliais arba kapomis – jų veiklioji medžiaga būa vandenilio peroksidas arba karbamido peroksidas. Bet yra ir trūkumų: juosteles gali būti sunku nulaikyti vietoje; užtepamus gelius gali būti sunku naudoti ir jie lengvai atsiskiedžia seilėmis; o kapos kartais ne visai gerai tinka.
  • Profesionalios balinimo procedūros. Tai geriausias ir saugiausias būdas išgauti gražią šypseną. Vienas dalykas – dantistas pamato, ar dantyse nėra jokių skylių, nes jeigu į jas patenka balinančios medžiagos, gali labai skaudėti. Taip pat jie įvertina dantų pageltimo laipsnį ir gali parinkti geriausią procedūrą.
  • Naminės balinimo priemonės. Internete siūloma daug naminių dantų baliklių eceptų, tokių kaip sumaišyti sodą su vandenilio peroksidu, valytis dantis su obuolių actu ir trinti dantis apelsino žievele. Bet nėra daryta tyrimų, ar tokie metodai yra saugūs bei veiksmingi.

Geriausia turbūt būtų pasitarti su dantistu, ką jis rekomenduotų, nes čia dar priklauso nuo to, kiek pageltę tavo dantys ir nuo ko pageltę.

http://www.mensjournal.com/expert-advice/best-ways-to-whiten-teeth-20140123/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.