Yra išskiriami tokie gyvūnai, kurie gyvena itin ilgai:
- Dvigeldis moliskas Panopea generosa, gyvenantis ties vakariniais Šiaurės Amerikos krantais. Kiek žinoma, jie gyvena mažiausiai 160 metų. Jų ypatingas požymis – ilgi „kaklai“, arba sifonai, galintys išaugti virš metro ilgio.
- Tuataros. Tai driežas, kurį visai galima būtų vadinti dinozauru. Dvi dabar gyvenančios jų rūšys yra menkas likutis kadaise gausios šeimos, gyvenusios prieš 200 mln. metų – tikri gyvieji dinozaurai. Jos yra vieni iš ilgiausiai gyvenančių stuburinių pasaulyje, kai kurios nugyvena 100-200 metų.
- Lamellibrachia genties vamzdinės kirmėlės. Jos (L. luymesi rūšis) gyvena giliuose jūros vandenyse, vandenyno dugne. Žinoma, kad jos gyvena 170 metų, bet mokslininkai tiki, kad kai kurios jų gali išgyventi ir daugiau kaip 250.
- Raudonieji jūrų ežiai. Raudonasis jūros ežys (Strongylocentrotus franciscanus) randamas tik Ramiajame vandenyne, daugiausia prie Šiaurės Amerikos vakarinių krantų. Jis gyvena sekliuose, kartais uolėtuose vandenyse nuo atoslūgio linijos iki 90 m gylio, bet vengia labai banguotų vietų. Moka ropoti vandenyno dugnu, pasiremdami savo spygliais. Kai kurie jų išgyvena virs 200 metų.
- Grenlandiniai banginiai. Dar žinomas kaip arktinis banginis, grenlandinis yra ilgiausiai gyvenantis žinduolis Žemėje. Yra rasta grenlandinių banginių su įstrigusiais 200 metų senumo harpūnais. Seniausiam žinomam grenlandiniui banginiui buvo mažų mažiausiai 211 metų.
- Žuvis koi. Tai yra naminė spalvinga paprastojo karpio atmaina, dažnai auginama dirbtiniuose uolų tvenkiniuose ir dekoratyviniuose baseinuose. Kai kurios jų veislės sugeba išgyventi virš 200 metų. Seniausias žinomas koi buvo Hanako, nugaišęs 1977 metais, būdamas 226 metų.
- Vėžliai. Jie yra ilgiausiai gyvenantys stuburiniai Žemėje. Vienas iš seniausių žinomų vėžlių buvo Harieta, Galapagų vėžlys, nugaišęs Steve’o Irwino privačiame zoologijos sode 2006 metais nuo širdies nepakankamumo, būdamas 175 metų amžiaus. Harieta buvo laikoma paskutine gyva Darvino kelionės į Galapagus liudininke. Aldabros didysis vėžlys, vardu Advaita, nugaišo 2006 metais, būdamas, kaip sklinda gandai, 250 metų amžiaus. Net iš Lietuvoje gyvenančių balinių vėžlių kai kuriems buvo priskaičiuota virš 100 metų (pagal šarvo rieves).
- Dvigeldis moliuskas Arctica islandica, komerciškai žvejojama rūšis. Mokslininkai tamsias koncentriškas linijas ant jų kiauto interpretuoja kaip metų žymes, panašiai kaip medžio rievės. Kai kuriems rastiems moliuskams priskaičiuota virš 400 metų.
- Antarktinė pintis. Šis padaras auga itin lėtai, galbūt dėl žemos Antarkties vandenyno temperatūros. Seniausiems individams priskaičiuojama apie 1550 metų.
- Medūza Turritopsis nutricola. Ši medūzos rūšis, ko gero, yra vienintelis gyvūnas pasaulyje, atradęs jaunystės eliksyrą. Kadangi ji sugeba iš suaugusio gyvūno vėl pavirsti polipu ir atvirkščiai, jos gyvenimo trukmė yra praktiškai neribota.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.