Vieną popietę praleidome bendraudamos su nuostabia ir šilta moterimi, dvasinės pažinčių tarnybos „Meilės harmonija“ įkūrėja ir vadove, Vilma Šiaučiūniene. Kalbėjomės ne tik apie tai, kas paskatino įkurti šią pažinčių tarnybą, bet ir apie priežastis, kurios apsunkina antrosios pusės paieškas. Vilma Šiaučiūnienė atskleidė, kodėl porose kyla konfliktaiir pasidalino patarimais, kaip išlaikyti ir puoselėti darnius santykius.
Kaip kilo idėja įkurti pažinčių tarnybą „Meilės harmonija“?Tikriausiai viskas prasidėjo nuo asmeninės patirties. Pažinčių tarnybos idėja gimė prieš 6 metus, ne taip jau ir seniai (šypsosi). Kai buvau studentė, pavykdavo supažindinti draugę su kursioku ar pusbrolį su pažįstama drauge. Tuo metu man buvo apie 20 metų ir teko pačiai kreiptis į pažinčių tarnybą. Tai vyko gal 1992 metais ir šios paslaugos tuo metu buvo mokamos, kainavo apie 70 talonų. Visą šią istoriją galėčiau apibūdinti kaip malonius, 4 draugių išbandymus. Tačiau šie bandymai nepasiteisino. Susitikimų su vyrais metu, širdyje nejaučiau jokios simpatijos pirmą kartą sutiktam vaikinui. Žinoma, susitikome ne vieną kartą, tačiau po trečio karto supratau, kad susitikus jau tris kartus, apie žmogų galima susidaryti tam tikras išvadas. Po pirmojo susitikimo galima klysti. Juk nepakanka su žmogumi tik šnekėti, norisi gurkšnojant sėdėti kartu ir mėgautis vienas kito kompanija tyloje. Kartais bendrauji su žmogumi ir jauti pilnatvę, o kartais – ne.
Šiuo metu neretai pasireiškianti tendencija, graži, išsilavinusi, protinga, maloni, bet vieniša. Kokias priežastis įžvelgiate, kurios apsunkina susirasti antrąją pusę?
Patarčiau vadovautis širdimi.Visagalį protą nuleiskite į širdį ir klausyte ką ji kužda. Nesutelkite pagrindinio dėmesio žmogaus išorei. Žmogus yra toks, koks jis yra ir nereikėtų pulti keisti žmogaus, o pradėti keisti nuo savęs. Kai mes suvokiame savo silpnybes ir stiprybes bei leidžiame pastarosioms atsiskleisti tuomet ir ateina meilė. Jeigu pažįstame save ir leidžiame sau atsiskleisti, tuomet esi laimingas ir ta laime gali pasidalinti su artimu žmogumi.
Taip pat nereikia išduoti savęs, savo pomėgių ir leisti daryti tai ką mėgsti. Jei širdis sako: „Tai tavasis darbas, kuriame jautiesi laimingas, gali pilnai save realizuoti“, protas sako: „Mažai moka, nieko nebus“. Taip mes išsižadame to, kas iš tikrųjų leidžia mus būti laimingiems ir sėkmingiems, tačiau reikia pakantumo išlaukti. Nuo netinkamai pasirinkto darbo, jei svarbu tik materialinė gerovė, mes užgniaužiame save ir savo širdį. O vėliau prasideda ligos, savigrauža, nepasitenkinimas savo gyvenu. Tad būkim laimingi, eikim į priekį ir leiskime realizuoti save. Beje, šis patarimas galioja tiek vyrams, tiek moterims (šypsosi).
Kaip manote, dėl kokių priežasčių dažniausiai kyla konfliktai šeimoje?
Dėl nenumaldomo noro keisti kitą žmogų, esantį šalia. Pirmiausia, šeimoje esam vienas kitam didieji mokytojai. Išsiskyrus poroje arba šeimoje, visų pirma, reikia padėkoti ir nusilenkti labai žemai tam žmogui, kuris buvo stiprus ir galingas mokytojas. Ir pasakyti, kad aš pati arba pats to mokymo neatlaikiau.
Kartais maži konfilktai ir ginčai šeimoje yra naudingi. Jie suteikia aistros ir noro judėti į priekį. Žinoma, tai galioja ne visoms poroms. Yra porų, kurioms susipykus emocijos liejasi per kraštus, dūžta lėkštės, skraido indai, tačiau jie vėl kartu laimingi garsiaiišsakę tai, kas jiems nepatinka. Kita porų kategorija – tyli, nes myli, kaip toje patarlėje. Jei pora ne tik kalba, bet ir demonstruoja savo santykių tobulybę, tai jų santykiuose slypi melas. Mano nuomone, idealių porų nėra ir tiesiog nebūna (šypsosi).
Šeimoje labai svarbu mokėjimas atleisti, įsiklausymas į vienas kito poreikius. Vyrams labai svarbu dovanoti moterims įvairias smulkmenas ar gėles – tai būtina. O moteris turi išmokti priimti, nepamiršti nuoširdžiai padėkoti. Tai labai svarbu, nes vyras turi gauti atliepimą, kad sekantį kartą neužmirštų pradžiuginti moters. Žinoma, vyras- tėtis turi nepamiršti apdovanoti ir dukrelės. Tai tarsi iš anksto dukroms šeimoje, kuriamas mylinčio džentelmeno- vyro pavyzdys, sėkmingos santuokos ateičiai. Nuo vyro labai daug kas priklauso, kadangi jis šeimos galva. Panašiai kaip ir įmonėje, koks yra vadovas, tokie yra ir pavaldiniai…
Įprasta girdėti, kad nuo moters priklauso šeimos gerovė.
Pagal senovės Vedas moteris šeimoje suteikia šilumą ir jaukumą bei energetiškai užtikrina finansinę gerovę. Jeigu moteris ilgainiaui įsižeidusi ir uždariusi savo širdį dėl įvairių nusivylimų, ji atstumia vyrą, kas išsaukia įvairius nesusipratimus ir nesusišnekėjimus šeimoje. Tuomet pradeda po truputį judėti šeimos pamatai…O tada nuo finansinė šeimos geroves nusisuka fortūna. Ar gali uždaryta širdis skleisti teigamas vibracijas finansams augti? Moteris šią susidariusią situaciją privalo nedelsiant keisti- išsipasakoti gerai draugei, psichologui ar net nuoširdžiai pasikalbėti su vyru. Vyras harmoningai emocinei būsenai palaikyti šeimoje turėtų skirti tam 20-30 min. per dieną (šypsosi). Tai tarsi dvasinis penas moteriai būti išklausytai ir suprastai, kai emocijos liejasi per kraštus ir tarsi žemė slysta po kojomis.. Tačiau moteris taip pat privalo išklausyti savo antrąją pusę, jai to norisi vyrui.
Moterims tikriausiai sunkiau, juk mes įpratusios mieliau šnekėti nei ramiai sėdėti klausant kito istorijų.
Taip, tačiau vyrai įvairiai pateikia savo problemas, kartais parašo sms žinutę: „Kaip man šiandien atsibodo darbe“ arba susigalvoja kitų būtų (šypsosi). Vienam užteks kelių minučių, kitam gal prireiks visos valandos pasidalinti emocine būsena su antrąja puse. Dar vienas patarimas moterims, išmokite jausti saiką kalbėdamos, nusistatykite laiką kiek truks jūsų emocinė iškrova. Kadangi tai išklausyti kito jausmus yra nelengvas darbas ir ne kiekvienas nori kasdien po kelias valandas tai daryti.
Tai kaip išvengti tų priekaištų, jei vyras tikrai nieko nedaro, guli ant sofos, žiūri televizorių ir šiaip sau labai daug leidžia, o moteris pluša nuo ryto iki vakaro, tiek darbe ir po to dar namie rūpindamasi namais ir vaikais?
Pirmiausia apie tokias problemas kylančias šeimoje reikia kalbėtis tarpusavyje. Jeigu partneris negirdi ką sakote, reikia ieškoti kitų metodų, kaip visa tai perteikti vyrui. Neveltui senovės išmitis sako:“ būk taiki kaip balandis, išmintinga kaip gyvatė“. Moteris turi vadovautis išmintimi ir sugalvoti būdą kaip pasakyti, kas ją erzina. Vienas iš būdų – laiškas, kuriame parašote, kas jums nepatinka partnerio elgesyje. Galima parašyti laišką ir nusiųsti el. paštu arba tiesiog parašyti sms žinutę. Jei neužtenka vieno karto, rašykite kelis kartus, kol vyras supras ir įsisąmonins ko prašote. Moterų pagrindinė klaida santykiuose – ne prašo, o įsakančiai to reikalauja. Moterys turėtų siekti pasiskirstyti darbus namų ruošoje bandydamos susitarti ir taip pasiekti kompromisą. Juk vienam lengviau indus išplauti, kitas to negali pakęsti.
Iškilus problemoms poroje, moterims, visų pirma, patarčiau išmintingai pasidalinti su savimi, o ne pranešti visoms draugėms, kaimynėms, giminaitėms apie vyraujančias problemas. Tuomet apie problemas galvosite ne tik jūs, bet ir jus supantys žmonės. O juk mintys ir žodžiai yra energija ir ji realizuojasi… Santuoka ir šeima yra labai individualus dalykas, todėl apie problemas pasipasakokite tik artimiausiam asmeniui. Galima rasti daug pavyzdžių, kai tik prasidėjus poros draugystei, vyras apie santykius papasakojo tėvams, mergina visas smulkmenas išpasakojo draugėms ir po pusantro mėnesio santykiai pradeda blėsti, kol nejučiomis nutrūksta. Vėliau klausiame savęs: “Kas atsitiko, ar aš ką padariau ne taip?“
Kaip elgtis moteriai, kad vyras nenueitų pas kitą ir ji būtų vienintelė?
Moteris turi būti tiesiog moteriška, ne tik namie, darbe ar šventėje, bet nuolatinėje gyvenimo tėkmėje. Kai moteris dėl vidinio nepasitenkinimo pradeda darytis į kitus vyrus, tai jau pirmieji požymiai, jog į šeimą beldžiasi nelaukta viešnia “neištikimybė“.
Kaip apibūdintumėte moteriškumą?
Visų pirma, moteris turėti pradėti nuo aprangos, rengtis taip kas senų senovėje buvo moteriškumo simbolis – sijonai, suknelės, tunikos – tai pirmasis moteriškumo ženklas. Tačiau būna ir vyriškų moterų, dažnai tai matome asmeniniuose horoskopuose. Tokių moterų kalba, balso tonas ir manieros būna vyriškos, tačiau tu gali sau leisti būti moteriška. Kaip pastebėjote, vyriškumą dažniausiai kuria džinsai, kelnės. Nuo senų laikų buvo įprasta matyti vyrus mūvinčius kelnes, o juk jos moterų spintoje atsirado visai neseniai.
Svarbu, kad moteryje rusentų švelnumas, gerumas ir atjauta. Moteris yra vienu metu gundytoja, žmona, mama ir meilužė. Ji turi puikiai atlikti kelis vaidmenis savo gyvenimo kiekviename etape. Jeigu moteris bus graži ir maloni, bet šalta ir abejinga, tai paskatins vyrą ieškoti šilumos kitos moters glėbyje. Svarbu išlaikyti pusiausvyrą, kaip yra su svarstyklių ženklu, būtina diplomatija, tolerancija, etika. Nesakau, kad moteriškumas priklauso tik nuo to ar gaminate kasdien vakarienę savo mylimąjam, juk galite leisti sau kartkartėmis susitikti su draugėmis ir puikiai praleisti vakarą, besišnekučiuodamos kartu.
Vyrus labai atstumia įvairios baimės ir kompleksai, kaip pavyzdys, pasitikėjimo savimi stoka. Įvairias baimes galima pašalinti užsiimant įvairiomis kvėpavimo praktikomis. Tarkim, rebefingas, tai či ar šokio terapijos. Tačiau kiekvienam žmogui tai yra individualus dalykas ir laisvėjimo būdus reikia rinktis pagal tai, kas yra geriausia pačiam žmogui. Kaip ir minėjau, vyrai myli pasitikinčias savimi, spindinčias, švytinčiomis akimis, moteris (šypsosi). Pasitaiko moterų, kurios turi tos vidinės ugnies, tačiau ji yra išsiblaškiusi įvairiose veiklos srityse, tokia moteris skuba, lekia, labai dažnai pamiršta, trūksta vidinės harmonijos. Kai moterys yra pilnos energijos, pakilios nuotaikos ir viduje turi tvirtą tikėjimą, jų širdys pripildytos meilės žmogui ir pasauliui. Ji su begaliniu malonumu spinduliuoja kitam žmogui savo meile nesunkiai pritraukdama jai skirtą partnerį.
Kaip išaugoti darnius santykius šeimoje?
Gražių santykių receptas visai paprastas: mokėjimas ne tik klausytis, bet ir girdėti, ne tik suvokti bet ir atliepti. Išmokti atleisti, išsivalyti nuoskaudas iš giliausių širdies kertelių. Įsiskaudinimai, nusivylimai ir netikėjimas partneriu neleidžia išlaikyti taikių ir harmoningų santykių, tada pabunda mūsų baimės: “jis manes nebemyli“,“nežinau kaip su juo kalbeti“,” vis tiek nesupras, kam kalbėti“. Darniems santykiams poroje labai svarbu pokalbiai prie arbatos puodelio, malonioje aplinkoje, pasivaikščiojimai dviese gamtoje, malonus kino filmas, kuriame galima iki ašarų pasijuokti, o juokas- raktas į geresnius santykius.
Pagal senovės Vedas vienas iš pagrindinių dalykų, ką svarbu žinoti, vyras neprivalo moteriai patarinėti, tik išklausyti. Dievas moteriai apdovanojo vidinę intuiciją, ji visada žino kaip pasielgti. Moteriai partnerio patarimai ar įtikinėjimai gali tik dar labiau sudrumsti vidinę ramybę. Moteriai svarbu išsipasakoti ir būti suprastai, o vyras šiuo atveju turėtų atstovauti kaip malonus ir supratingas klausytojas.
Santykiuose svarbu optimizmas, juokas ir geras jumoro jausmas. Tai gali išgydyti visas problemas. Kartais antrosios pusės pasakyta nesąmonė sukelia juoką, kuris padeda linksmai pažiūrėti į susiklosčiusią situaciją ir teisingai ją išspręsti.
Esu atlikusi pažinčių tarnybų įkūrėjų analizę. Beveik 50% pažinčių tarnybų įkūrėjų yra vieniši žmonės, pirmiausiai norintys patenkinti savo poreikius – sutikti gyvenimo Meilę. Ar tai patikima, kai verslas kuriamas dėl savo asmeninių ambicijų ir poreikių, o ne dėl aukštesniųjų tikslų – padėti kitiems rasti meilę… Manau, kad pažinčių tarnybas gali kurti tik tas žmogus, kuris turi šeimą ir gyvena ne mažiau kaip septynerius metus. Mes visi gerai žinome jog, kas sepyneri metai aplanko mus šeimos krizes, tol žinodami turi būti budresni, saugant savo šeimą, nepasiduodant emocijos ir kitų neigiamoms įtakom. Savo patarimus kitiems taikai savo šeimoje ir, žinoma, kasdien mokaisi kurti vis gražesnius santykius šeimoje (šypsosi)
Kokiais būdais stengiatės išlaikyti harmoningus santykius savo šeimoje?
Dvasinis augimas ir tobulėjimas – mūsų šeimos pagrindas. Kiekvienas mūsų turi turėti altorių savo širdyje, nepamiršti padėkoti už suteiktas Dievo malones bet ir kreiptis į jį pagalbos, kai jos prireikia. Nesvarbu kokią religiją praktikuoja Jūsų partneris, svarbu, kad tikėtumėte, kad yra kažkas aukščiau, kas padės Jums išspręsti šeimoje kylančias problemas.
Žinoma, šeimoje daug šnekamės. Turime tradiciją šaltuoju metų sezonu šeštadienio rytais kavą ar arbatą dviese gerti kavinėje. Vasarą dažniausiai leidžiame laiką prie vandens telkinio. Labai svarbu skirti laiko pabūti dviese, trumpam atitrūkti nuo buities rūpesčių ir darbų. Kiekvienai porai reikėtų išmokti atrasti laiko tam ir susikurti mažą tik jų dviejų ritualą, pasimėgauti buvimu dviese, nes tai padeda atkurti ir išlaikyti darnius savitarpio santykius šeimoje.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.