Kai kurie tikrai rengia šunis daugiau dėl mados, bet būna tokių šunų, kuriuos geriau rengti, kai šalta. Jei matote, kad šuo žiemą dreba lauke ir nenoriai eina į šaltį, reikėtų jam užvilkti kokį drabužėlį. Kai kurie šunys turi tokius kailius, kad iš tikrųjų jiems niekada nereikia jokios aprangos, bet kiti nebūna labai prisitaikę prie vietinio klimato (pvz., tokios šunų veislės, kurios išvestos šilto klimato kraštuose). Taip pat kartais gali tekti šunį rengti ir namuose, jei jie nepakankamai gerai šildomi, o šuo trumpaplaukis.
Šuns galimybės šiltai gyventi priklauso nuo jo dydžio, veislės ir netgi amžiaus. Drabužio dažniausiai prireikia mažiems, liekno sudėjimo ir trumpaplaukiams šuneliams (būna ir beveik visai neturinčių plaukų veislių – kinų kuoduotieji, Meksikos beplaukiai). Jei žiemą tokį šunį apvilksite megztiniu, jis tikrai daug geriau jausis lauke. Taip pat tai galioja ir tiems šunims, kurie iš prigimties yra gauruoti, bet šeimininkai juos verčiau kerpa trumpai, kad nesiveltų kailis – pvz., pudeliams. Seniems šunims ir tiems, kurie serga kokiomis ligomis, bloginančiomis kailio augimą (pvz., hipotiroidizmu), irgi reikia papildomo šilumos šaltinio, kartais netgi namuose.
Be abejo, dideli šunys, turintys tankius kailius, puikiai gali gyventi ir be aprangos, jie nuo jos tik perkaistų. Kokie nors Sibiro haskiai, malamutai ar senbernarai yra puikiai prisitaikę prie labai žemų temperatūrų, o geriausi pavyzdžiai šunų, kuriems kartais reikia papildomos šilumos – tai čihuahua, greihaundai, Meksikos beplaukiai, kinų kuoduotieji, taip pat daug terjerų ir pinčerių veislių.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.