Parabenai bene vieninteliai likę teisėti konservantai naudojami kosmetikoje, maisto gamyboje ir farmacijoje. Jie naudojami nuo 1930m kaip nedirginantys odos, neturintys toksinio efekto, bet pasižymintys geru antimikrobiniu veikimu. Dauguma parabenų yra sintetiniai produktai, visgi kai kurie yra išgaunami iš augalų (pvz. mėlynių, morkų, alyvuogių) ir bakterijų. Parabenai aptinkami kanalizacjos vandenyje, upėse ir ežeruose ir žmogaus audiniuose.
2004 m. buvo publikuotas straipsnis, kuriame nurodoma, jog parabenų aptikta krūties vėžio vėžinėse ląstelėse. Nuo tada parabenai bandomi sieti su vežiniais susirgimais, bei pradėta į kosmetiką dedamų parabenų kiekių kontrolė. Bet visgi, tai tik hipotezė, nes nėra nė vieno mokslinio šio fakto patvirtinimo. Taip pat buvo analizuojamas parabenų poveikis vyrų lytinei sistemai. Vėlgi, rezultatai labai kontraversiški. Derėtų nepamiršti, jog visi tyrimai susiję su bandymu įrodyti parabenų toksiškumą buvo atliekami su žiurkėmis. Tad rezultatų negalima taikyti žmogui. Yra žinoma, kad jie gali sukelti kontaktini dermatitą, bet tai ypač reti atvejai. Kaip bebūtų, parabenai yra mažiausi alergizuojanti priemonė.
Šiuo metu leistina bendra parabenų koncentracija gaminyje yra iki 0,8%. Bet nepamirškite jog vienu metu naudojate kelias kūno priežiūros priemones, tad ir gaunama “dozė” didėja. Vaikams iki 3metų skirtuose gaminiuose parabenai yra draudžiami, nes sukelia odos apsauginio barjero disfunkciją.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.