skrandžio mažinimo operacijos tikslas sumažinti skrandžio tūrį. Kitaip tariant, maisto kiekį, kuris į jį patenka. Tai vyksta skrandį apjuosiant specialiu žiedu, juosta. Tokiu būdu skrandis yra padalinamas į dvi dalis, kurio viršutinė dalis yra šiek tiek mažesnė, nei apatinė ir todėl, kad ji yra pagrindinė, į kurią patenka maistas, jo kiekis yra sumažinamas. Labai greitai pajaučiamas sotumas, todėl suvartojate mžiau maisto nei įprastai.
Operacija atliekama ganėtinai paprastai ir taikant tik bendrinę nejautrą. Ties bamba yra įpjaunama, ten kišama mikroskopinė kamera (laparoskopas), pilvo ertmė prileidžiama CO2 dujų, taip atsiranda erdvės darbui. Užmaunamas žiedas. Viršutinėje skrandžio dalyje telpa apie 100 ml maisto. Juosta, kuria apjuosiamas skrandis, savyje turi rezervuarą, kuris pripildytas fiziologiniu skysčiu yra sujungiamas su itin maža kapsule, o pati kapsulė įsiuvama po oda. Ši kapsulė padeda reguliuoti juostos suveržimą.
Ši operacija atliekama, kai yra turimas stiprus nutukimas, o žmonėms jokios dietos ir specialus mitybos nurodymai nebepadeda. Taip pat tai taikoma esant diabetui. Tai nereiškia, jog ši operacija yra greitas būdaas numesti svorio (po operacijos nukrenta po 0.5-1kg kas savaitę), po jos labai reikia taikyti ir reguliuoti mitybą, aktyvų gyvenimo būdą. Reikia žinoti galima rizikas ir apsvarstyti, koks gyvenimas bus po operacijos. Galimos rizikos:
Alerginė reakcija į medikamentus;
Kraujo krešėjimas kojose, kuris gali persimesti į jūsų plaučius;
Kraujo netekimas;
Kvėpavimo problemos;
Širdies smūgis ar širdies ritmo sutrikimai;
Įvairios infekcijos kepenyse, plaučiuose ir kt.
Taigi atlikite šią operaciją tik tada, jei tikrai galvojate, kad jums to reikia. Rizikos yra ganėtinai rimtos, o pradėti aktyviai sportuoti – visada gera alternatyva ir išeitis.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.