Čia priklauso nuo to, kurį krema turite omeny. Kompanijos puslapyje reklamuojami yra du: Hydroface AM/PM Anti-Wrinkle Complex ir paakių kremas Hydroface Advanced Under Eye Formula.
Jeigu turite omeny tą pagrindinį veido kremą – AM/PM Anti-Wrinkle Complex, tai sudedamųjų dalių jis turi gana nemažai. Parašysiu apie svarbiausias iš jų. Ten yra daug visokių priemonių nuo odos senėjimo.
Viena iš svarbiausių veikliųjų medžiagų – argirelinas, kuris dedamas kaip priešraukšlinė priemonė. Tai yra toks sintetinis peptidas, jo oficialus pavadinimas – acetilheksapeptidas-3, gaminamas Ispanijoje. Reklamuojama, kad jis veikia panašiai kaip botoksas – atpalaiduoja veido raumenis, ir dėl to išsilygina nemažai raukšlių, taip pat mažina katecholaminų išsiskyrimą. Bet iš tikrųjų nėra paskelbto nė vieno straipsnio apie argirelino poveikį odai. Katecholaminai yra neurotransmiteriai (epinefrinas, adrenalinas, dopaminas). Epinefrinas – tai tokia medžiaga, kuri paruošia organizmą šalčiui, nuovargiui arba šokui. Jei trūksta dopamino, žmogus suserga Parkinsono liga. Ar tikrai norėtumėte slopinti tokių medžiagų išsiskyrimą? Jeigu acetilheksapeptidas-3 iš tikrųjų veiktų atpalaiduodamas veido raumenis, tada ne išsilygintų raukšlės, o sukristų veidas, ką jau kalbėti apie poveikį jūsų rankai (kuria jūs tepate kremą). Taigi jau geriau raukšlių lyginimui naudoti botoksą – apie jį bent jau daug daugiau žinoma, apie jo poveikį, saugumą ir t.t.
Dar vienas priešraukšlinis ingredientas – matriksilas (Matrixyl). Tai irgi sintetinis peptidas, sudarytas iš dviejų peptidų – palmitoiltetrapeptido-7 ir palmitoiloligopeptido. Jis veikia panašiai kaip vitaminas C, kartais net stipriau – padeda ląstelėms atstatyti UV spindulių pažeidimus, sustiprina odos apsaugines membranas, skatina kolageno gamybą. Bet turėkit omeny, kad kol kas nėra daryta tyrimų apie matrikslio šalutinį poveikį kosmetikos produktuose, todėl geriau truputį pagalvoti prieš perkant tokį produktą. Ir dar vienas dalykas: visi klinikiniai tyrimai apie matrikslio poveikį buvo finansuojami gamintojo.Hialuroninė rūgštis – tai natūraliai organizmo gaminama medžiaga, esanti odoje ir sąnarių skystyje. Jos paskirtis – drėkinti. Žmogui senstant organizmas gamina jos vis mažiau, todėl ji dažnai ir dedama į kremus nuo senėjimo. Kosmetikos produktuose naudojamos dvi jos rūšys: didelės molekulinės masės ir fragmentuota. Didelės molekulinės masės rūgštis sulaiko drėgmę odos paviršiuje, taip pat sumažinti kosmetikos produkto klampumui, kad jis maloniai jaustųsi ant odos. Dažniau naudojama fragmentuota, nes ji dalyvauja kai kuriuose biologiniuose mechanizmuose, dėl ko oda lėčiau sensta. Ten yra ir daugiau drėkiklių – tai skvalenas (squalene), išgaunamas iš alyvų arba kitokio aliejaus, tik jis turi savybę sudaryti inkštirus, todėl nerekomenduojama jį naudoti, jei oda riebi arba spuoguota. Kitas drėkiklis – hidrolizuotas kviečių glitimas (hydrolized wheat gluten) yra kviečių glitimo hidrolizatas, išgaunamas glitimą hidrolizuojant rūgštimi, fermentais arba kitais metodais. Kremuose naudojamas ir odos apsaugai. Reikėtų jo vengti, jei turite alergiją glitimui. Taip pat drėkinimui pasitarnauja ir dekspantenolis, kuris saugo nuo saulės, turi ir priešuždegiminių savybių.
Skin Tightener ST gaminamas iš jūros dumblių ir augalų ingredientų, tai yra polimanurato ir prolaminų. Naudojamas kaip odos stangrintojas. Panašiai ir Dar vienas ingredientas prieš odos senėjimą – edelveiso ekstraktas. Įrodyta, kad edelveiso etanolio ištraukos turi priešuždegiminių savybių. Tokią pačią savybę turi ir šiame kreme esantis nakvišų aliejus – jis daugiausia naudojamas gydyti įvairioms ligoms, tokioms kaip egzema arba dermatitas. Ramunėlių ekstraktas (Matricaria extract) žinomas kaip turintis raminantį poveikį odai.
Į kremo sudėtį įeina ir cholesterolis, kuris padeda palaikyti normalią odos funkciją. Taip pat jis tinka kaip stabilizatorius ir odos drėkiklis.
Šiame kreme yra ir konservantų – metilparabeno ir propilparabeno. Apie juos jau esu rašiusi „Klaustukuose“ – parabenai vertinami gana prieštaringai, daug kur teigiama, kad jie gali sukelti krūties vėžį, bet kiti tyrimai tai neigia.
Žodžiu, tame kreme yra ir natūralių medžiagų, tokių kaip augaliniai ekstraktai ir aliejai, ir nenatūralių – tarp jų ir dimetikonas (silikonas), polisorbatas 20, EDTA, kai kurie jų naudojami kaip stabilizatoriai ir konservantai. Vienų iš jų poveikis odai yra gerai žinomas, kitų nelabai, ypač tų pagrindinių priemonių nuo raukšlių. Mano nuomonė tokia, kad šio kremo poveikis odai kažin ar yra toks stebuklingas, kaip reklamuojama – kai kurios sudedamosios dalys neabejotinai naudingos, bet kai kurios – dar klausimas.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.