Skaudi tiesa, bet geriau nei saldus melas. Tai reiškia, jog paprasčiausiai reikėtų imti ir tai pasakyti.
Susitikite kur nors nors kavos ar arbatos. Žinoma, rinkitės ne intymią vietą, o kokią paprastą, socialiniam bendravimui priimtiną. Arba tiesiog pasivaikščiokite. Pasikalbėkite su juo apie savo jausmus ir požiūrį, išklausykite jo. Gražiai ir ramiai paaiškinkite jam, kad jūs negalite jam atsakyti tuo pačiu, kad taip gyvenime būna ir kad tai reikia išmokti priimti. Bandykite abu rasti kompromisą ir sprendimą šioje situacijoje.
Tačiau gerai savęs paklauskite, ar tikrai to norite. Merginos gali būti draugėmis vaikinams, tačiau vaikinai, kurie jaučia daugiau – retai. Gerai pagalvokite apie tai, kad jei jis jums geras draugas, tai tikėtina, kad gali būti ir geras vaikinas. O ar ne to merginos nori? Dėmesio? Rūpesčio? Šilumos? Bendravimo? Manau, kad tai yra pagrindiniai veiksniai. Tad gal reikėtų leisti šiai draugystei „plaukti“ pasroviui ir žiūrėti, kas iš to išeis..? Juk jis gali tapti dalimi jūsų gyvenimo.
Ir vis tik, jei tvirtai apsisprendėte, kad nenorite nieko daugiau, tik platoniškos draugystės, imkitės keleto veiksmų:
- Neskirkite jam per daug dėmesio. Suprantu, kad su juo galite puikiai jaustis, tačiau kai kurie veiksmai gali būti netinkamai suprasti.
- Atsižvelgus į situaciją, kartais „mestelkite“ keletą užuominų, jog jūsų galvoje santykiai su juo apibrėžiami kaip įprasta draugystė. Pasitaikius progai, paminėkite, koks puikus draugas jis jums yra.
- Pasidalinkite savo mintimis arba idėjomis apie vaikiną, kokio jūs norėtumėte ir, natūralu, jog tai turėtų būti kitoks nei yra jūsų draugas. Tik žiūrėkite, kad bedėliojant mintis, nepaaiškėtų, jog visa tai, ką šnekate puikiausiai atspindi jūsų draugą.
Jei nepadeda nei vienas netiesioginių būdų, pasakykite jam tiesiogiai. Kaip tą padaryti paminėjau pačioje atsakymo pradžioje.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.