Neurologija yra medicinos šaka, gydanti ir tyrimus bei gydymus atliekanti nervų sistemos sutrikimams ir ligoms. Nervų sistema yra sudėtingas kompleksas, kuris reguliuoja ir koordinuoja kūno veiklą. Ji yra skirstoma į dvi pagrindines dalis:
1. Centrinę nervų sistemą: galvos ir nugaros smegenis;
2. Periferinę nervų sistemą: visi kiti nerviniai elementai: ausų, akių, odos ir kt. sensoriniai receptoriai.
Gydytojas, kuris specializuojasi neurologijoje vadinamas neurologu. Neurologas gydo ligas ir sutrikimus, pažeidžiančius galvos ir stuburo smegenis bei nervus, tokias kaip:
1. Smegenų kraujotakos ligas, pavyzdžiui, insultą;
2. Demielinizuojančias nervų sistemos ligas, pavyzdžiui, išsėtinę sklerozę, difuzinę sklerozę, optinį neuromielitą ir kt.
3. Galvos skausmus ir įvairius sutrikimus dėl to.
4. Smegenų ir periferinės nervų sistemos infekcijas.
5. Judėjimo sutrikimus, pavyzdžiui, Parkinsono ligą.
6. Neurodegeneracinius sutrikimus, pavyzdžiui, Alzhaimerį, Parkinsono ligas bei amiotrofinę lateralinę sklerozę (Amyotrophic Lateral Sclerosis).
7. Traukulius, pavyzdžiui, Epilepsijos priepolius;
8. Nugaros smegenų sutrikimus.
9. Šnektos ir kalbos sutrikimus
Tačiau neurologai neatlieka jokių chirurginių operacijų. Jei pacientui tokia reikalinga, ar jis pats to reikalauja, neurologas nukreipia jį pas neurochirurgą. Kitaip tariant, neurologai tiria ir diagnozuoja, paskiria gydymą, jei jis nereikalauja operacijos, tačiau operacijų jie neatlieka.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.