Sunkus klausimas, man toks jausmas, kad Jūsų darbas Jums nelabai patinka…
Gal pabandykite paskaityt įkvepiančių knygų, kaip pvz.
NEDIRBK (Jason Fried, David Heinemeier Hansson)
https://www.knygos.lt/lt/knygos/nedirbk/
arba
Keturių valandų darbo savaitė (Timothy Ferriss)
http://www.eugrimas.lt/knygos/timothy-ferris/tobulejimui/4-valandu-darbo-savaite
4 valandų darbo savaitė“, kurią parašė Tim Ferriss, yra tikras fenomenas. Ji daugeliui žmonių pakeitė nuostatas ir pasaulėžiūrą. Šios knygos svarbiausia mintis yra mėgautis gyvenimu dabar, o ne dirbti nuo 8h iki 17h ir laukti pensijos. Joje aprašoma daugybė patarimų kaip sumažinti darbo valandas, pradėti verslą ar tapti kokios nors srities specialistu. NT (Naujojo Turtuolio) pagrindinės taisyklės:
Pensija – draudimas blogiausiam atvejui. Laikyti pensiją galutiniu atpirkimu klaidinga dėl bent trijų rimtų priežasčių:
Ji pagrįsta nuostata, kad jums nepatinka tai, ką veikiate fiziškai pajėgiausiais savo gyvenimo metais.
Dauguma žmonių niekada nesugebės išeiti į pensiją ir išlaikyti net ir labai kuklaus pragyvenimo lygio. Niekas nežino kiek laiko jūsų pensija truks, o sukaupi pinigai jūsų pensijos sąskaitoje greitai mažėja su dabartiniais infliacijos tempais.
1. Jei pinigų sąskaitoje turite pakankamai, reiškia jūs esate ambicinga, veikli asmenybė, todėl po savaitės pensijoje jums trūks veiklos ir grįšite į savo “mėgiamą” darbą arba kursite naują verslą.
2. Susidomėjimas ir energija juda ratu. Tam, kad išgyventumėme, jau nekalbant apie klestėjimą, būtinai reikia veiklą retkarčiais keisti poilsiu, todėl NT stengiasi “mini pensijas” paskirstyti per visą gyvenimą, o ne sutelkti poilsį ir pramogas į pensijos kvailių auksą.
3. Mažiau dirbti nereiškia tingėti. Dirbti mažiau beprasmio darbo, kad galėtumėte susitelkti ties tuo, kas jums asmeniškai svarbu, NĖRA tinginystė. Daug kam sunku tai pripažinti, nes mūsų kultūroje vertinamos asmeninės aukos, o ne produktyvumas.
4. Metas niekada netinkamas. Visiems svarbiausiems dalykams tinkamas metas niekaip neateina. Laukiate, kada bus geras metas mesti darbą? Meskite dabar, nes žvaigždės niekada taip neišsidėstys, o gyvenimo šviesoforai niekada nedega žaliai.
5. Prašykite ne leidimo, o atleidimo. Jei nežadate aplinkiniams padaryti nepataisomos žalos, pirma pamėginkite, paskui teisinkitės. Žmonės viską neigia emociškai, bet paskui susitaiko. Jei galima žala nedidelė ar bent kaip nors atitaisoma, neleiskite niekam jūsų sulaikyti.
6. Pabrėžkite privalumus, nesigraužkite dėl trūkumų. Daugumai žmonių puikiai sekasi keletas dalykų, o dauguma kitų beviltiškai, todėl didžiausią dėmesį kreipkite į tuos, kurie jums gerai sekasi.
7. Perteklius virsta priešingybe. Gero daikto gali būti per daug, todėl pacifistai pasidaro karingi, kovotojai už laisvę pasidaro tironai, palaima virsta prakeiksmu, pagalba ima trukdyti, daugiau pasidaro mažiau. Per daug ir per mažai to, ko norite, virsta tuo, ko nenorite.
8. Vien pinigai visko neišsprendžia. Tik įsisukite į pinigų ratą, apsimeskite, kad jie – vaistai nuo visų ligų, ir gudriai susikursite nuolatinį trukdį, kuris neleis įžvelgti, kaip visa tai beprasmiška.
9. Santykinės pajamos svarbiau negu absoliučios. Pavyzdys: Jei Vardenė Pavardenė uždirba 100 000 per metus, 2 000 per kiekvieną iš 50 savaičių, ir dirba 80 valandų per savaitę. Taigi, Vardenė Pavardenė uždirba 25 dolerius per valandą. Vardenis Pavardenis uždirba 50 000 per metus, 1 000 per savaitę, bet dirba dešimt valandų per savaitę, todėl uždirba 100 dolerių per valandą. Pagal santykines pajamas Vardenis keturis kartus turtingesnis.
10. Distresas kenkia, eustresas padeda. Distresas, tai žalingi dirgikliai, kurie silpnina, menkina pasitikėjimą savimi ir trukdo. Eustresas – distreso priešingybė, veiksniai, kurie mus įkvepia siekti tikslo, motyvuoja mus.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.