Ar verta aplankyti Kiniją?

Manau, kad tikrai būtų įdomu – daug turistų ten važiuoja. Ten nuvažiuoti verta kad ir dėl tokių priežasčių:

  1. Pažiūrėti, ko visi taip visur šneka apie Kiniją. Juk žiniose apie ją girdime dažnai. Ji yra visur. Bet mes per mažai žinome apie šalį, kurioje gyvena penktadalis pasaulio žmonių. Kodėl nenuvažiavus ir nepamačius savo akimis, kas tai per šalis.
  2. Labai draugiškos vaikams atostogos. Kas turi mažų vaikų, paprastai su jais keliauti būna pakankamai sudėtinga. Vis tenka sujaukti miego grafiką, reikia sauskelnių ir t.t. Bet Kinija yra viena draugiškiausių vaikams šalių pasaulyje. Ji šiuo atžvilgiu lygiuojasi su Italija ir Graikija. Niekas nė nemirktelės vaikui triukšmaujant viešbučio vestibiulyje arba restorane. Nors daugumoje viešų tualetų nebūna vaiko vystymo kambarių, gausi pagalbos kur nors kitur. Kiniečiai myli vaikus. O jeigu susidarysi maršrutą, kur vaikai gaus visokių mėgstamų dalykų, jie ten puikiai leis laiką. Ten būna daug pramogų vaikams.
  3. Puikus maistas. Užmiršk tai, ką žinai apie kiniečių maistą. Ir užmiršk tai, ką manai žinanti apie kiniečių maistą. Nuvažiuok į Kiniją ir pradėk nuo nulio. Gali netgi pasiimti kulinarinę ekskursiją. Kiniečių maistas įvairus, priklausomai nuo provincijos ir kraštovaizdžio. Kiekviename regione būna savų skonių. Šanchajaus virtuvė laikoma saldžia, Sičuane vartojama daug prieskonių. Būsi sužavėta tuo, ką atrasi apie kiniečių maistą.
  4. 5000 metų senumo kultūra. Kinijos civilizacija skaičiuoja jau kelis tūkstantmečius. Gali ten pasivažinėti Arbatos arklių keliu arba Šilko keliu. Gali paieškoti tokių kultūros aspektų, kurie tave domina, pvz., arbata – pagal tai ir susiplanuoti atostogas, aplankant Kinijos arbatos istorijos šaltinius. Kai tik nuvyksi į Kiniją, kad ir ką darytum, tai bus kultūrinė patirtis.
  5. Pandos, tigrai ir kupranugariai. Kinijoje, jei pasiseks, gali pamatyti didžiųjų pandų jų laukinėje aplinkoje. Bet taip pat gali nuvažiuoti į Čengdu ir aplankyti pandų veisimo bazę, kur jas galėsi pamatyti iš arti. Už tam tikrą auką ten galėsi netgi paglostyti kokį panduką. Tolimuosiuose vakaruose, pvz., Gansu provincijoje arba Gobio dykumoje gali pajodinėti ant kupranugario. Ir dar yra Sibiro tigrų. Gamtoj jų nelabai pamatysi, bet gali pamatyti kokiame gyvūnų parke, kad ir Harbine.
  6. Didžioji Kinų siena. Yra visokių senovės pasaulio pastatų: Egipto piramidės, Maču Pikču ir Partenonas. Vienas iš jų yra ir Didžioji Kinų siena. Nors galbūt esi mačiusi tūkstančius jos nuotraukų, visai kas kita ant jos užlipti, pasižvalgyti nuo jos.
  7. Smagus ir sėkmingas apsipirkinėjimas. Nėra nei vyrų, nei moterų, kurie nuvažiavę į Kiniją neprisipirktų visokių daiktų. Nuo suvenyrų iki arbatos, nuo šalikų iki išeiginių kostiumų, tikrų perlų ir netikrų rankinių, apsipirkinėjimas ten gali tikrai įtraukti.
  8. Tradicinė kiniečių medicina ir masažas. Masažas tuose kraštuose nėra pasimėgavimas, tai daugiau gyvenimo būdas. Kinų medicinoje yra daug masažo terapijos rūšių, bet spa ir masažo kabinetai siūlo beveik viską, ko tik panorėsi, ir už labai protingas kainas (jei tik nesi penkių žvaigždučių viešbutyje). Daug žmonių leidžia popietes pirtyse, kur gali mirkti vandenyje, tave ten nušveis, tau padarys masažą, manikiūrą – irgi nebrangiai. Ir būtinai pasiimk pėdų masažą.
  9. Įkvepiantys kraštovaizdžiai. Džeimsas Kameronas idėjų „Avataro“ kraštovaizdžiui pasisėmė iš Hunano provincijos Džangdziadze Nacionalinio miškų parko. Karstiniai kalnai Li upės slėnyje pavaizduoti ant 20 RMB banknoto. Žiūrėk, kad bet kokioje kelionėje gautum pamatyti šiek tiek nuostabiųjų Kinijos gamtos vaizdų.
  10. Todėl, kad tu gali. Tikrai gali. Nesileisk sustabdoma atstumo ar kalbos. Jei planuoji atostogas ir tavo biudžetas atitinka, tada tikrai pagalvok apie Kiniją.

http://gochina.about.com/od/cityareaguidesinchina/tp/Why-Go-To-China.htm

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.