Į baseinus dedami dideli kiekiai chloro, kad užmuštų bakterijas ir grybelius. Tai padeda išvengti virusų, bakterijų ir kitų infekcijų pernešimo iš vieno plaukiko į kitą. Dėl to ir mūsų plaukai daugiausiai žalos nuo chloro patiria būtent baseine. Chloras retai kada būna randamas kituose vandens šaltiniuose ir kad jis ten padarys kokios žalos, tikimybė yra minimali. Dėl to baseinai užsitarnavo prastą reputaciją plaukų atžvilgiu.
Chloras prisikabina prie plaukų ir nuplauna visus natūralius riebalus, skirtus plaukams saugoti ir maitinti. Dėl to plaukai gali pasidaryti sausi ir lūžinėjantys. Per daug chloro taip pat gadina plaukų folikulus ir didina plauko lūžimo riziką. Kuo daugiau plaukai turi sąlyčio su chloru, tuo didesnė būna žala. Chloras dažnai būna kaltinamas dėl žalsvo atspalvio, kurį kartais žmonės pastebi ant savo plaukų po plaukiojimo baseine. Iš tikrųjų, tai yra mitas. Plaukai pažaliuoja nuo vario, geležies ir kitokių mineralų, kurių dedama į baseinus. Šie mineralai reikalingi kaip pagalba chlorui palaikyti vandens sanitarinę būklę.
Chloro daromos žalos galima ir išvengti. Vienas būdas – tai sušlapinti plaukus prieš šokant į baseiną. Ne tik sušlapinti, bet ir išsitrinti juos kondicionieriumi ir taip palikti. Tai sukurs apsauginį barjerą tarp plaukų ir chloro. Jei įmanoma, geriau nešiokite maudymosi kepuraitę. Ją galite užsidėti po to, kai įtrinsite plaukus kondicionieriumi. Be to, kiek galima greičiau po baseino išsiplaukite galvą. Blogiausia, ką galima padaryti – tai leisti chlorui išdžiūti ant plaukų. Jei sugaišite keletą sekundžių išsiplauti galvai po plaukimo, skirtumas bus didelis. Venkite šukuoti plaukus, sušlapintus chloruotu vandeniu.
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110325085533AAxeKf8
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.