Ar gali maitinanti moteris naudoti priemones nuo plaukų slinkimo?

Atsakymas #1:

Ačiū už klausimą 🙂 Laukiantis kūdikio, nėščiajai, dėl hormonų persitvarkymo, jos plaukai, tampa gražesni, mažiau slenka negu iki nėštumo (ir ne tik plaukai, ir oda tampa gražesnė, ir nagai tvirtesni). Tačiau po gimdymo, dėl išgyventų įvykių, dėl gyvenimo būdo pasikeitimo ir vėl gi dėl tų pačių hormonų pasikeitimo, plaukai ima slinkti daug daugiau negu iki nėštumo, ar jo metu. Tačiau nesijaudinkite, taip būna maždaug iki 6 mėnesių po gimdymo, paskui plaukai nustoja slinkę.

Dėl aliejukų ar įvairių serumų plaukams, kurie naudojami išoriškai, jeigu juos naudosite po lašiuką, tai tikrai nieko nenutiks nei pieno kokybei, nei vaikiukui. Tačiau ar padėsite plaukučiams išsilaikyti, abejoju, bet ir tikrai nepakenksite, jie bus švelnesni, mikštesni.

Svarbiausia nesijaudinkite, atsipalaiduokite, džiaukitės savo kūdikėliu ir viskas bus gerai 🙂

Atsakymas #2:

Pagimdžius kūdikį moters organizme vyksta labai didelės permainos – prasideda pieno gamyba, o taip pat odos ir gimdos ir kt. vidinių organų gražinimas į priešnėštuminę būseną. Pagrindinė įtaką plaukų slinkimui daro žindymas. Tai vyksta todėl, kad augančiam kūdikio organizmui reikia įvairių medžiagų, tarp jų ir vadinamųjų mikroelemtų ir mineralų. Ypač daug sunaudojama silicio – jis naudojamas kolageno ir elastino gamyboje, t.y. odai ir visam jungiamajam audiniui kurti, o kūdikiai auga labai greitai 🙂 Gamtoje prioritetas teikiamas kūdikui, todėl nesant pakankamai neįdarbintų medžiagų, moters organizmas ardo tai kas yra, ir atiduoda kūdikui. Tačiau visgi yra tam tikra hierarchija, t.y. mažiau kritiniės sistemos ardomos pirmiausia. Šiuo atveju plaukai, o taip pat nagai, po to kaulai, dantys. Pačioje pradžioje daug silicio išlaisvinama, kai atsikratoma nebereikalingos odos pilvo srityje. Čia kaip ir bonusas 🙂 Žindančioms mamos atsikratyti nukarusio pilvuko žymiai lengviau. Aišku naudojamas ne tik silicis bet ir visos kitos medžiagos, kurių reikia. Tai taip pat paaiškina, kodėl plaukai slinkti pradeda ne iškart po gimdymo.

Bet pasikartosiu – silicio reikia ypač dideliais kiekiais, o pas mus nėra žindyvių pasiruošimo kultūros, t.y. iš principo niekos to nemoko. Be silicio, taip pat daug reikia cinko. Jei nėštumo metu jums kilo rugštys, jums trūksta cinko.

Siliciui atstatyti naudokite maisto papildą „Bambuko silika“. Iš vaistažolių – dirvinio asiūklio arbata, tačiau ten visgi mažoki kiekiai. Taip pat rekomenduočiau alaus mielų tabletes, ir bičių žiedadulkes(jas reikia vartoti čiulpiant kaip saldainį, o ne užgeriant vandeniu. T.y. pasisavinimas turi vykti burnoje.

Išorinės priemonės galima naudoti kaip papildomą priemonę. Efektyviausi vėl gi yra preparatai, turtingi silicio ir cinko. Su gamtinėmis priemonėmis jokie pirktiniai šampunai ir serumai nesusilygins.

[…]

Nepasitikinčioms ar galbūt nenorinčioms pirkti begalės plaukų slinkimą stabdančių produktų, verta atkreipti dėmesį ir į liaudiškas priemones. Įvairūs nuovirai ir kaukės gali sustabdyti plaukų slinkimą ir sustiprinti plauką iš vidaus, atgaivinti prarastą žvilgesį. Kalbant apie nuovirus, vienas veiksmingiausių, jau nuo senovės žinomas nuoviras yra dilgėlių. Dilgėlės žinomos, kaip natūrali priemonė plaukams stiprinti, siekiant užkirsti kelią pleiskanoms ar norint sumažinti galvos odos riebalavimąsi. Saujelę džiovintų, dar vasarą prisirinktų dilgėlių, užpilkite puse litro verdančio vandens, palaikykite keletą valandų, nukoškite ir perskalaukite ką tik išplautus plaukus. Leiskite jiems natūraliai išdžiūti. Kuo ilgiau dilgėlių nuoviras laikomas, tuo stipresnis jo poveikis.  
Plaukus stiprina, slinkimą stabdo ir svogūnų nuoviras. Norint turėti sveikus plaukus, nereikėtų išsigąsti svogūno ir iš jo pasidarytų priemonių. Svogūnas stiprina plauko šaknis, atsiranda žvilgesys, sumažėja slinkimas. 30–50 gramų svogūnų lukštų užpilkite stikline vandens ir virinkite 15–20 minučių. Tada palaukite bent pusvalandį ir gautą skystį perkoškite. Išplautus sausus plaukus reikia suvilgyti nuoviru ir būtinai leisti jiems išdžiūti natūraliai, nes tik tokiu atveju poveikis bus efektyviausias.

[…]

Naudojant svogūno lukštus būna gana intensyvus kvapas, turėkite tai omeny, jei kur planuojate susitikimus.

Silicio taip pat trūksta pagyvenusiems žmonėms – visiems, pas ką problemos su sąnariais.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.