Nėštumo metu nepatartina kilnoti rankas aukštyn (ypatingai, jei tie judesiai yra staigūs), kadangi virkštelė gali apsisukti aplink vaiko kaklą. Aišku, buityje mes negalime apsieiti ar apskritai apriboti rankų judesių. Vienaip ar kitaip išplovus indus, juos reikės padėti į spintelę, kuri dažniausiai kaba mūsų akių lygyje; negalėsime palikti išplautų rūbų, kad jie tiesiog gulėtų, juos reikia džiauti ir pan.
Visus šiuos buitinius judesius nėščia moteris turi atlikti iš lėto, negalima nieko daryti staigiai.
Taip pat negalima temptis, stiebtis.
Dėl pratimų ir sporto siūlyčiau pasikonsultuoti su gydytoju – ginekologu, kadangi galimi krūviai priklauso nuo Jūsų nėštumo semestro, Jūsų savijautos, vaisiaus savijautos ir padėties.
Dažniausiai būna taip, kad gydytojai tiesiog paprašo apriboti šiuos judesius, bet priežasties nenurodo. Kai kurios tuo tiki, kai kurios ne, bet yra nemažai atveju, kai netaisyklingai parinkti sporto pratimai, rankų ir kojų kilnojimas, tempimai, šuoliai ir pasistiebimai privesdavo prie vaisiaus anomalijų, susirgimų. Viena iš labiausiai paplitusių aukščiau paminėtų veiksmų pasekmių yra gimdymas anksčiau nustatyto laiko (vaikas gali gimti 3-4 sav. anksčiau, o gali ir keliais mėn. anksčiau). Kiekvienos moters nėštumas yra savitas, bet reikia saugots labiau, jei yra užfiksuotų tokių atvejų. Taip pat pasitarkite su savo gydytoja dėl galimybės sportuoti ar atlikti Jums patinkančius pratimus.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.