Sunku atsakyti vienareikšmiškai. Daug kas priklauso nuo situacijų įvairovės, kad būtų galima teisingai atsakyti. Tačiau jie padeda išvengti kaminų gaisrų, sulaiko dūmus, smalkes, anglies monoksidą, kuris yra gaminamas, kai kūrenate krosnį ar židinį.
Be to, jie sudaryti iš nerūdijančio plieno, šiltinimo medžiagos, išorinio apvalkalo. Jie universalūs, greitai ir lengvai montuojami.
Jeigu kaminas yra molinis, tuomet galima alternatyva – plieniniai įdėklai. Jie atlieka tą pačią funkciją kaip kaminas: sulaiko visas neigiamą poveikį turinčias medžiagas ir neleidžia joms patekti į aplinką.
Taip pat, jie yra ilgaamžiškesni. Ir gera išeitis, jei negalima statyti molinio kamino. Dažniausiai panaudojami pramoniniuose ir komercinės paskirties pastatuose, kai kaminas turi būti aukštas. Gyvenamuosiuose namuose tokie kaminai statomi, kai nusprendžiama įsirengti papildomą židinį ar krosnelę, tačiau jau pastatytuose namuose. Tai reikalauja mažiau rekonstrukcijos darbų, dėl to ir kaina nebūna tokia didelė.
Jie susideda iš vidinio ir išorinio vamzdžių, kurie turi nevienodą skersmenį, juos jungia šilumą sulaikanti izoliacinė medžiaga, kuris padeda sulaikyti šilumą kamine ir neleisti greitai jam atvėsti. Tokie kaminai tinka ir mediniams, ir mūriniams pastatams, svarbu turėti reikiamą įrangą. Tinka esanti ir sausai, ir drėgnai temperatūrai, o ir plieno rūšis parenkama pagal numatomą temperatūrą.
Minusas gal tik toks, kad jie montuojami pastato išorėje, todėl šiek tiek darko aplinkos estetiką. Tačiau jei jūsų pastatas „darbinės“ paskirties, šie kaminai verti statymo!
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.