Atsakymas #1:
Kompresorinis inhaliatorius yra labai geras dalykas, tačiau šiuo atveju, jeigu vaikui yra tik slogytė, kol kas nereikalingas. Pagrindinis slogos gydymas yra nosies plovimas druskingu vandenuku 4-5 kartus per dieną, jį atsiurbiant (jeigu vaikas yra mažas) arba įpurškus vandenuko nosį gerai ją išpūsti. Pūsti reikia kiekvieną šnervę prispaudžiant paeiliui, o ne abi iškarto, tokiu būdu pūtimas būna efektyvesnis. Išplovus nosytę galima įlašinti Vibrocil lašų (1x4k/d) arba Euphorbium (1×4 k/d) 3-5 dienas. Jeigu vaikas mažas, slogos gydymas yra ypač svarbus momentas, kad liga nesikomplikuotų ausų uždegimu.
Atsakymas #2:
Tikrai neverta inhaliuoti esant tik paprastai slogai. Inhaliuojama esant laringitui, astmai.
Kvėpavimas garais skystina skreplius, dėl to palengvėja atsikosėjimas. Inhaliacijos tinka kosint, susirgus sloga, sinusitu, gerklų uždegimu, tracheitu, bronchitu.
Inhaliacijos tinka ir veidui valyti. Beveik visi eteriniai aliejai pasižymi antibakteriniu poveikiu, o keletas – net ir antivirusiniu, taigi be garų teikiamos naudos dar ir naikinami mikrobai bei stiprinama imuninė sistema.
Inhaliacijos tinka ir kvėpavimo takų profilaktikai. Žinoma, nereikia sveikam vaikui liepti kvėpuoti karštais garais, bet nusivesti į garų pirtį verta. Nuo seno buvo žinoma, kad sergant kvėpavimo takų ligomis labai padeda drėgna pirtis. Išdžiūvusi kvėpavimo takų gleivinė lengviau pažeidžiama. Drėgna, neišdžiūvusi gleivinė yra atsparesnė (gleivėse yra medžiagų, kurios naikina mikrobus ir saugo nuo uždegimų). Jeigu butas pernelyg šildomas, naudingas ir oro drėkintuvas.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.