Be abejonės, studijuoti sociologiją verta. Visų pirmą, nes sociologijos studijos apjungia humanitarinius ir tiksliuosius mokslus, todėl kiekvienas turės didelį pasirinkimą tolesnei specializacijai. Taip pat šis mokslas ugdo platesnes mąstymo galimybes. Studijų metu mokoma žvelgti kritiškiau ir iš visų pusių į kasdienines žmonių tarpusavio sąveikas, politinius santykius, ekonominę padėtį ir ekonomines sąveikas.
Praktiniai užsiėmimai atliekami 2 būdais:
1. Kokybiniai tyrimai. Kai yra vykdomos žmonių apklausos, pokalbiai tam tikromis tematikomis, interpretuojami skaitomi tekstai, straipsniai, filmai. Kokybinių tyrimų metu taip pat tyrėjai ima interviu, bendrauja su įvairiais žmonėmis (pradedant nuo benamių ir baigiant seimo nariais), kruopščiai nagrinėja kiekvieną detalę, susiklosčiusios situacijos priežastis, aptarinėja hipotezes ir prielaidas, pateikia išvadas.
2. Kiekybiniai tyrimai. Vykdant tokius tyrimus, yra statistiškai analizuojami turimi duomenys. Statistinė analizė apjungia ne tik aprašomąją statistiką, bet ir leidžia daryti prielaidas kokią įtaką vieni duomenys daro kitiems duomenimis, kaip keičiasi visuomenėje nuomonės, atsižvelgiant į skirtingas aplinkybes. Šis analizės būdas padeda greitai suformuluoti išvadas apie dideles visuomenės grupes – miestų, valstybių, kontinentų, net viso pasaulio.
Taip pat labai svarbu, kad šios studijų programos absolventai nėra apriboti profesinės karjeros krypčių pasirinkime. Tai labai svarbu šiais laikais, kadangi įsidarbinti pagal siaurą specialybę yra pakankamai sunku.
Studijų metu sukauptos žinos apie kiekybinius ir kokybinius tyrimus, gebėjimas tinkamai įvertinti situaciją ir padaryti tinkamas išvadas, atveria galimybes įsidarbinti tyrimus atliekančiose įmonėse, pavyzdžiui: tyrimų institutuose, visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų institucijose, reklamos ir žiniasklaidos planavimo agentūrose. Be to, studijų metu išlavintas analitinis mąstymas ir kritinis situacijų vertinimas, situacijų apžvalga iš visų pusių, padeda specializuotis nestandartinių įžvalgų bei kritinio mąstymo reikalaujančiose srityse. Sociologijos absolventai dirba derybininkais, projektų vadovais, marketingo specialistais, reklamos kūrėjais, žurnalistais – analitikais, svarbiais specialistais nevyriausybinėse organizacijose arba valstybės institucijose.
Be to, visuomet galima pasirinkti ir mokslininko karjerą – toliau tęsti studijas universitete, įsitraukti į mokslinius tyrimus bei projektus, tapti dėstytoja.
Taigi sociologijos mokslas atveria plačias galimybes tiek karjeros, tiek asmeninio tobulėjimo srityse.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.