Sprendžiant, kiek vaikų jums reikėtų turėti, reikia pagalvoti apie daugelį dalykų. Čia radau tokius vieno tėvelio patarimus šiuo klausimu, į ką reikia atsižvelgti planuojant vaikų skaičių:
- Jūsų su vyru norus. Vaiko turėjimas yra labai svarbus sprendimas, ir jei jūsų abiejų nuomonės dėl vaikų skaičiaus skiriasi, gali kilti nesutarimai ir įtampa. Pasikalbėkite apie tai su savo vyru. Iš tikrųjų, tegul ši diskusija rutuliojasi metų metus. Prie kiekvieno naujo vaiko reikia vis iš naujo taikytis. Kartais poros nori tik vieno ar dviejų vaikų dėl to, kad taip patogiau. Bet kartais poros nori ir daugiau – tai irgi gerai. Šio sprendimo niekada nedarykite vos pagimdžiusi – tą reikia nuspręsti tada, kai jūsų abiejų su vyru galvos būna šviežios.
- Jūsų amžių ir sveikatą. Ekspertai sako, kad geriausias amžius gimdyti yra nuo 20 iki 35 metų. Kitais amžiaus laikotarpiais gimdyti irgi galima, bet jau sunkiau. Net ir lengviausi nėštumai būna našta kūnui. Galite patirti rytinį pykinimą, kūno skausmus, miego problemas, kojų mėšlungį, rankų nejautrumą arba dilgčiojimą, virškinimo sutrikimus, galvos svaigimą ir dar galas žino ką. O po gimdymo gali atsirasti strijų, varikozinių venų, klubų gėlimas, šlapimo nelaikymas, galima pogimdyminė depresija ir visiems laikas nudribęs pilvas.
- Vyro amžių ir sveikatą. Vyrai gali susilaukti vaikų net ir sulaukę senyvo amžiaus. Bet ekspertai sako, kad vėlgi su amžiumi prastėja spermos kokybė, vyresnių tėvų vaikams būna didesnė genetinių ligų rizika. Be to, jei nori būti geru tėvu, tai pareikalauja daug energijos – tiek fizinės, tiek emocinės. Gerai, jei jūsų vyrui kokie 30, bet jei 50, tada pagalvokite, kad kai jauniausias vaikas baigs mokyklą, tėvelis jau bus pensininkas.
- Finansinę padėtį. Vaikų turėjimas – nepigus malonumas, bet kai gimsta vaikas, pamatote, kad finansiniu atžvilgiu tai nėra taip baisu, kaip iš pradžių galvojote. Nustebtumėte pamatę, kaip galima sudurti galą su galu, kai tai gerai apgalvoji. Bet vis tiek vaikų auginimas kainuoja – sauskelnės, drabužiai, vežimėlis, vaistai, maistas, žaislai. Gali būti, kad jums prireiks didesnio buto. Be to, pagalvokite, kaip susitvarkysite su tiek vaikų. Kuris iš jūsų eis motinystės (tėvystės) atostogų? Ar jums padės kurio nors tėvai? Ar reikės samdyti auklę? O tai būtų nepigu.
- Jūsų santuokos temperamentą. Kai turi daugiau vaikų, atitinkamai daugiau būna ir triukšmo, chaoso, netvarkos. Vieniems tai būna linksma, o kitiems – tikras pragaras. Jei jūs su vyru energingi ir tausojantys nervus žmonės, tada trys vaikai jums tiktų, bet jeigu abu mėgstate ramybę ir keliones savaitgaliais, protingiau būtų turėti mažiau vaikų. Taip pat svarbu ir santuokos temperamentas bei stabilumas. Gera tėvystė reikalauja daug meilės, kantrybės ir lankstumo. Jei su santuoka ne viskas tvarkoj, vaikai tikrai tai jaus.
- Dėmesio kiekvienam vaikui klausimą. Kuo didesnė šeima, tuo mažiau gali skirti dėmesio kiekvienam vaikui atskirai. Didesnių šeimų tėvai pastebi, kad jie gali kiekvienam vaikui skirti mažiau dėmesio ir pinigų negu mažesnių šeimų tėvai, bet jų vaikai retai kada jaučiasi vieniši. Mažų šeimų tėvai gali daugiau investuoti į vaiką, bet ten broliai ir seserys mažiau bendrauja tarpusavyje.
- Nežinomus faktorius. Kartais būni sau susidėliojęs visus „už“ ir „prieš“, bet sprendime atsiskleidžia tai, ko neparašysi ant popieriaus. Tai gali būti nuojauta, tikėjimas arba „aš tiesiog žinau“.
Tikiuosi, kad padarysite sėkmingą sprendimą 🙂
http://www.artofmanliness.com/2013/10/30/figuring-out-how-many-children-to-have/
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.