Skanus interviu su tinklaraščio „Braškės su pipirais“ autore Beata Barauskaite. Interviu metu Beata pasidalins savo mėgstamausiu receptu, kurio negali atsisakyti ir vaikai, ir suaugusieji. Moteris papasakos apie savo aistrą fotografijai bei įvardins slaptą ingredientą, kuris romantišką vakarienę pavers tobula. Kaip manote, kodėl Beatos tinklalapis vadinasi „Braškės su pipirais“? Atsakymas slypi šiame interviu.
Kaip kilo mintis sukurti tinklapį „Braškės su pipirais“?
Visada mėgau ir rašyti, ir gaminti – kažkada aktyviai darbavausi viename populiariausių lietuviškų forumų kaip kulinarinio skyrelio moderatorė. Kai toje erdvėje nebetilpau, sukūriau savo tinklaraštį – erdvę, kurioje galiu reikštis kaip tik man šaus į galvą. Todėl tai ne tik kulinarinis tinklaraštis – jame kartais rašau apie pamatytą filmą, kartais apie įdomų renginį ar tiesiog savo nušvitimus.
O kodėl pasirinkote tokį saldžiai kartų pavadinimą?
Tinklaraščio pavadinimas yra apie tai, kad dažnai tai tik mūsų nusistatymas ar stereotipas, kad nesuderinami dalykai ir yra nesuderinami. Tačiau tai nėra tiesa – kartais tiesiog reikia „think out of the box“ ir pamatyti, kaip harmoningai sugroja netikėti deriniai. Pabandykite – pipirai tik paryškina nuostabų braškių skonį.
Jūsų tinklapyje naudojamos nuotraukos labai meniškos. Gal domitės ne tik maisto gaminimu, bet ir jo fotografavimu?
Dėkoju. Fotografija yra viena iš tų sričių, kuri man labai patinka ir kurioje norėčiau tobulėti kuo intensyviau. Kasdien skaitau kitus tinklaraščius ir stebiu, vertinu, semiuosi suvokimo, kaip fotografuoti maistą. Nors pati jaučiuosi dar tik pradedanti, norėčiau šioje srityje atrasti save labiau.
Koks maistas Jūsų nuomone labiausiai tinka romantiškai vakarienei?
Mano nuomone, ruošiant romantišką vakarienę nereikia jokių netikėtų ingredientų ar sudėtingų patiekalų. Romantiška vakarienė yra dėmesys kitam žmogui, todėl geriausia ruošti tai, kas jūsų partneriui patinka labiausiai. Gražiai papuoškite stalą, pagaminkite mylimiausią mylimojo ar mylimosios patiekalą, patiekite gražiuose induose patraukliai išdėliotą maistą – ir pasisekimas bus garantuotas.
Greitėjant gyvenimo tempui vis labiau skubame ir neretai nespėjame gamintis maisto namuose, šildomės pusfabrikačius, ar valgome kavinėse. Ar Jūs kasdien gaminate vakarienę pati?
Nevisai sutikčiau su tokia nuomone – man kaip tik atrodo, kad žmonės sąmoningėja, na bent jau mano terpėje. Aš pati vadovaujuosi požiūriu, kad geriau nieko, nei bet kas. Todėl, jei neturiu laiko pagaminti, tiesiog suvalgau saują riešutų ir razinų. Jeigu turiu nors kelias minutėles, pasigaminu salotas, kliusteliu ant jų kokybiško alyvuogių aliejaus, išspaudžiu citrinos ir valgau. Deja, kartais prie kompiuterio bedirbdama.
Iš kur semiatės idėjų maisto ruošimui?
Šiuo metu gyvenu tokiame laikotarpyje, kad vienu metu dirbu, mokausi ir auginu dvi atžalas ir kartais iš tiesų nėra laiko pasigaminti vakarienės. Tada džiaugiuosi, kad mano vaikai mėgsta sušius ir pastą su pesto padažu. Iš kitos pusės, kuo maistas paprastesnis, tuo geriau, tad pašildyti pusgaminį (kurių niekada neperku) užtrunka tiek pat, kiek pagaminti skanias salotas. O rinktis jūsų teisė.
Pirkti ekologiškus produktus parduotuvėse tampa vis labiau madinga, vieniems tai – reklama, kitiems – maistas be jokių konservantų. Koks Jūsų požiūris į eko produktus?
Aš už tai, kad pasirinkimas būtų kuo platesnis. Už tai, kad žinotume ką valgome ir sąmoningai pasirinktume. Juk maistas – tai kuras mūsų kūnui. Tad bent jau kokybišką ir dažniausiai ekologišką alyvuogių, rapsų, moliūgų sėklų ar kanapių aliejų (šių visada yra mano namuose ir tik šalto spaudimo) perku ekologiškose parduotuvėse. Ko gero apsipirkinėčiau ten ir dažniau, jei leistų mano biudžetas. Vienok, turiu puikią galimybę valgyti savo mamos užaugintų daržovių – todėl jaučiuosi visai sveikai bevalganti.
Jei būtų galimybė turėti robotą, kuris pagamintų tai, ką Jūs lieptumėte. Ar užleistumėte jam vietą virtuvėje?
Manau, nenorėčiau tokio. Na nebent jis galėtų gaminti tuo atveju, jei manęs nėra namie, o vaikai alkani – tik kaži ar jausčiausi saugiai, jei vaikus maitintų robotas. Bet būtų geriausia, jei jis švariai suplautų indus, o gaminčiau aš.
Koks Jūsų mėgstamiausias patiekalas?
Labai mėgstu įvairiausius kišus (quiche – trapios teįlos pyragas su įdaru – aut. past.) – darau juos su trapia tešla, su sluoksniuota tešla ir visokiais įdarais. Mano ir sūnaus mėgstamas variantas: rūkytos lašišos ir brokolių kišas.
Skamba skaniai! Gal išduosite jo receptą?
Rūkytos lašišos ir brokolių pyragas
Tešla:
150 g miltų
85 g sviesto
1 trynys
žiupsnis druskos
keli šaukštai šalto vandens
Miltus su sviestu ir druska sudedame į kombainą ir išsukame iki trupinių. Sudedame trynį, pilame vandens ir išsukame, kol susiformuos tešlos kamuolys. Dedame jį atvėsti į šaldytuvą bent pusvalandžiui. Tada iškočiojame ir išklojame kepimo formą, suformuodami kraštelį. Subadome tešlą šakute ir kepame 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 min.
Įdaras:
1 brokolis
150 g rūkytos lašišos
2 kiaušiniai ir 1 baltymas
150 g grietinės
druska, pipirai.
Brokolį apverdame (turi likti traškūs) ir padaliname žiedinėliais. Sudedame juos ant apkepto tešlos pagrindo, tada tarpuose sudėliojam suplėšytus lašišos gabaliukus. Kiaušinius ir baltymą sumaišome su grietine, paskaniname druska ir pipirais. Supilame grietinės ir kiaušinių mišinį ant tešlos. Dedame pyragą atgal į orkaitę ir kepame apie 25 minutes – kol iškeps įdaras. Valgome karštą ar šaltą.
P.S. nepadauginkite druskos – rūkyta lašiša gana sūri.
Ką patartumėte būtinai turėti savo maisto atsargose ir kaip atrodo Jūsų atsargų spintelė?
Joje visada yra indelis bazilikų Pesto padažo, gabalėlis kietojo sūrio, dėžutė spagečių ir butelis kokybiško aliejaus. Toks paprastas itališkas patiekalas visada džiugina.
Į kokį pasaulio restoraną svajojate nuvykti?
Norėčiau nuvykti į Italiją, apsilankyti Osteria Francescana ir paragauti Massimo Botturapatiekalų, pavyzdžiui Foie Gras traškučio.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.