Interviu su dizainere Kristina Sviderskaite: „Mano kūryba skirta asmenybei“

Kviečiame susipažinti su jaunaja dizainere Kristina Sviderskaite, sėkmingas kolekcijas, „JUNGTUKAI“ ir „19862020“, pristačiusi viename žymiausių mados renginių Lietuvoje – „Mados infekcija“.

Savo nišą mados versle sėkmingai atradusi Kristina papasakos, kokių savybių reikia norint užkariauti mados olimpą, iš kur semiasi įkvėpimo kolekcijų kūrimui bei išduos mažą paslaptį apie save.

Esate jauna, sėkmingas kolekcijas pristačiusi, drabužių dizainerė. Kam skirti Jūsų kūriniai?

Mano kūryba skirta asmenybei, kuri nebijo būti kitokia, neturi stereotipų, trokšta būti ypatinga, nepakartojama ir drąsi.

Kokios drabužių detalės, kūrimo braižas atspindi jog tai – Kristinos Sviderskaitės kolekcija?

Mano kūrybą atspindi įvairių audinių, faktūrų derinimas ir jungimas tarpusavyje, ryškių (kartais neoninių) spalvų intarpai – akcentai. Drabužių siluetai pasižymi aiškiomis, skulptūriškomis formomis, transformacijomis. Kitas išskirtinis bruožas – drabužių vienetiškumas arba maži tiražai.

Jungtukai

„JUNGTUKAI“  foto by Greta & Gedvilė (Thypoon harmony love), make – up & hair by Aliona Bogdanova, model Gintarė Jareckaitė

Kaip patekote į mados pasaulį?

Nuo mažens turėjau didelę svajonę tapti dizainere. (Pati pradžia, tikriausiai, buvo didelė svajonė nuo mažumės būti dizainere). Vėliau sekė kostiumo dizaino studijos. Paskui – žingsnis, parodant savo darbus viešai ir sulaukiant vertinimų, susiduriant tiesiogiai su klientu, kai tada jau nebėra kur trauktis.

Ne paslaptis, kad naujokui patekti į mados pasaulį gali tapti sunkia užduotimi, tačiau Jums pavyko. Ką patartumėte jauniems dizaineriams, kurie norėtų patekti į šį verslą? Nuo ko reikėtų pradėti?

Na, pirmiausia, reikia drąsos ir pasiryžimo. Be galo svarbu labai labai tikėti tuo, ką kuri ir darai. Tada reikia sėkmės – atsidurti tinkamu laiku ir tinkamoje situacijoje. Tai, manau, trys pagrindiniai dalykai, kuriuos galima pritaikyti ne tik kūryboje ir madoje.

Jungtukai

„JUNGTUKAI“  foto by Greta & Gedvilė (Thypoon harmony love), make – up & hair by Aliona Bogdanova, model Gintarė Jareckaitė

Užsiimate kūrybine veikla. Kas Jus įkvepia judėti pirmyn ir tobulėti šioje srityje? Iš kur semiatės originalių ir kūrybiškų idėjų?

Labiausiai judėti pirmyn ir tobulėti skatina tas jausmas, jog darai tai, kas labai patinka, ką myli ir dėl to sulauki grįžtamojo atsako iš aplinkinių. O įkvepia viskas, kas yra ir vyksta aplink: žmonės, gamta, knygos, filmai, muzika, kelionė. Kartais mane įkvepia iš pirmo žvilgsnio negražūs ar neigiami dalykai.

19862020

„19862020“, foto by Greta & Gedvilė (Thypoon harmony love), model Dominika Landyreva

Pristatėte dvi kolekcijas „JUNGTUKAI“ bei „19862020“ “Mados injekcijos” finale. Ką šios kolekcijos turi bendro tarpusavyje ir kuo skiriasi?

Kuriant “JUNGTUKUS” nuo pat pradžių galvota apie komercinę kolekcijos pusę, todėl joje – vien nešiojami drabužiai, atrinkti atitinkami audiniai, atsižvelgta į tendencijas . Šios kolekcijos išskirtinumas – tiesioginis ryšys su klientu.

Kolekcija “19862020”, kuri pasirodė “Mados injekcijos” finale – magristro studijų baigiamasis darbas. Tai kūrybinė kolekcija, kurios koncepcijoje atsispindi mano kaip kūrėjos požiūris, pozicija, siekiai. Čia aš ieškojau naujovių, eksperimentavau, nesistengiau sekti tendencijų. Rezultate gavosi įdomių formų, siluetų, konstrukcijų deriniai, kai kurie drabužiai su avangardinėmis detalėmis, neskirti nešioti gatvėje. Manau, jog šios kolekcijos ypatingumas – kūrybiškumas.

Abi kolekcijos man labai artimos ir brangios, atspindinčios mano idėjas ir suvokimą. Tiesiog abi buvo kurtos skirtingais tikslais ir skirtingomis priemonėmis, ir rezultatas, manau, skirtingas.

19862020

„19862020“, foto by Greta & Gedvilė (Thypoon harmony love), model Dominika Landyreva

Jūsų kolekcijų, vienas iš skiriamųjų bruožų – demisezoniškumas. Kodėl nusprendėte daryti įvairiems sezonams tinkančius drabužius, o ne vienam sezonui tinkančią kolekciją?

Tikriausiai tai gavosi natūraliai, susiklosčius kūrybos aplinkybėms. Galbūt čia pasireiškia mano noras išbandyti įvairius audinius, siluetus toje pačioje kolekcijoje.

19862020

„19862020“, foto by Greta & Gedvilė (Thypoon harmony love), model Dominika Landyreva

Kaip apibūdintumėte savo stilių? Kokių stiliaus klaidų turėtų vengti žmogus, norintis atrodyti stilingai?

Sunku būtų apibūdinti savo stilių, nes man patinka turėti savo spintoje labai įvairių drabužių. Kartais norisi vilkėti kažką labai minimalistiško, kartais – sportiško, kartais – a lagrunge (Šiam stiliui budingi nederantys modeliai ir faktūros, labai nudeveti džinsai, flaneliniai marškiniai- aut.past.)ar hippie (hipiškas stilius – aut.past.).

Pagrindinė stiliaus taisyklė, kurią taikau sau ir rekomenduoju kitiems – mažiau yra daugiau. Ir dar – svarbu jaustis savimi apsirengus vieną ar kitą drabužį, nes drabužis turi atsipindėti/ būti asmenybės dalis, o ne kaukė.

Kokie dizaineriai(ės) Jums patinka labiausiai ir kodėl?

Labiausiai žaviuosi Yohji Yamamoto, Raf Simons, Muccia Prada, Nicolas Ghesquiere, Maison Martin Margiela, Stella Mccartney Alexander Wang, Rei Kawakubo. Patinka jų požiūris į kūrybą, inovatyvūs dizaino sprendimai, gebėjimas išlikti įdomiems ilgą laiką ir neišsissemti, kūrybinio kelio nuoseklumas. Man tai labai skirtingi, bet kartu labai inspiruojantys pavyzdžiai.

Ką būtinai patartumėte įsigyti šį vasaros sezoną, norint atrodyti stilingai?

Svarbiausia būti savimi! Tada dar praverstų turėti kažką sportiško, ryškiai spalvoto ir lengvai plazdenančio. Ir svarbu nebijoti eksperimentuoti.

Gal išduosite keletą įdomių ir negirdėtų faktų apie save?

Hm, šiaip dažniausiai mėgstu išlikti palaptinga, bet išduosiu – aš irgi kartais neturiu kuo rengtis!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.