Kviečiame užsukti į paslaptingą ir spalvingą fraktalų pasaulį, kuriame duris atvėrė Laima Barbora Pauliukėnė. Sertifikuota fraktalų piešimo metodikos autorės T.Polujachtovos mokinė, kuri taip pat domisi ezogetine spalvų punktūra, šokio ir judesio terapija. Skalsus ir nuoširdus pokalbis apie fraktalų piešimą išsivystė į dvi interviu dalis. Pirmoje interviu dalyje susipažinsime su fraktalais, kam jie skirti bei kuo jie skiriasi nuo mandalų. Fraktalų piešimo metodininkė papasakojo kuo fraktalų piešimas naudingas žmonėms ir įvardino kaip jo pagalba galima pasinerti į meditaciją.
Papasakokite, kas yra fraktalas?
Fraktalai – pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio “fractus” (reiškiančio “sudarytas iš dalių”). Formaliai fraktalas – geometrinis objektas, kurio atskirose dalyse galima pamatytį jį patį, ar bent jau kažką labai panašaus į visą fraktalą. Pagrindinė fraktalų bendra savybė yra panašumas į save. Tai viena iš visatoje labiausiai paplitusių struktūrų. Fraktalų geometriją galima įžvelgti beveik visoje gyvojoje gamtoje – medžiuose, augalų šakose, šaknyse. Plaučiai, inkstai, kraujagyslių ir neuronų tinklas, žmogaus kūno sandara, širdies ritmas yra fraktališki. Fraktalumas būdingas molekulių ir kristalų struktūroms, akių ir kūno judėjimui. Kalnai, pakrantės, upės, vandens bangos, debesys, žaibai, galaktikos turi fraktalų formą. Visa visatos sandara yra fraktalinė.
Fraktalinis piešinys – unikalus kūrinys, kuris kaip veidrodis atspindi autoriaus individualumą, kuriame net pati smulkiausia dalelė atkuria ir atkartoja visa tai, kas jam būdinga.
Kiekvieno mūsų holografinis vaizdas, per linijas ir spalvas išreikštas fraktale, turi savyje begalę energijos ir informacijos. Fraktalinis metodas – tai galimybė perskaityti šią informaciją. Padaryti nematomą matomu. Rasti tvarką iš pirmo žvilgsnio atrodančiame chaose. Tačiau unikalumas šio metodo slypi korekcijoje! Žmogus, žinantis fraktalinį metodą ir jo ypatybes, savo rankose turi galingą įrankį, kurio pagalba gali keistis pats bei daryti įtaką jį supančiai aplinkai.Tai, ko gero, vienintelė metodika, kuri pateikia įrankį, kurio pagalba mes galime keisti tai, kas mums mumyse nepatinka, pritraukti tai, ko mums trūksta. O svarbiausia, kad visą tai nusprendžiame mes patys. Niekas iš išorės neturi teisės kištis į mūsų pasirinkimus.
Kam skirti fraktalai?
Kaip jau minėjau aukščiau – fraktalai yra technika, padedanti pažinti save, koreguoti tai, kas mums nepatinka (fiziniame, emociniame, dvasiniame lygmenyje), arba prisikviesti į savo gyvenimą tuos įvykius ir situacijas, kurias norėtume turėti. Jo pagalba galima nuimti įvairias įtampas, depresines būsenas, atsipalaiduoti, medituoti, skleisti kūrybinį potencialą, kurti harmoningus santykius, pritraukti materialines gėrybes į savo gyvenimą, vystytis dvasiškai.
Kuo fraktalai skiriasi nuo mandalų?
Tiek mandalos, tiek fraktalai yra dalis sakralinės geometrijos. Tačiau apie mandalas žinau mažai, domėjausi jomis paviršutiniškai. Pati ją tik vieną esu nupiešusi. Manau, kad kiekvienas atranda tai, kas jam labiausiai tinka. Jei jums patinka piešti mandalas, pieškite jas. O jei norite ne tik nuraminti protą, atsipalaiduoti, sumažinti įtampą ir stresą, skleisti kūrybiškumą, bet ir pagaliau išmokti pačiam tvarkyti savo gyvenimą, prisiimti atsakomybę už tai kas vyksta su jumis ir aplink jus, tuomet kviečiu išmokti piešti fraktalus.
Fraktalo piešimas kartais prilyginamas meditacijai. Kokie jo pranašumai prieš įprastą meditaciją?
Rytų mistikai tvirtina, kad egzistuoja vadinamasis absoliutus žinojimas. Tai tokia žmogaus būsena, kai jis pasiruošęs neintelektualiam tikrovės suvokimui. Jis galimas tik esant meditacinei, arba mistinei, būsenai. Fraktalinio metodo ypatybė: jis optimaliai pritaikytas vystyti žmogaus nesąmoningąjį supančio pasaulio suvokimą ir todėl apie fraktalinį metodą galima kalbėti kaip apie vieną iš meditacijos formų.
Piešdami fraktalus patenkame į meditacinės arba pakitusios sąmonės būseną. Atlikdami tam tikrus technologinius veiksmus, kurie sudaro šio metodo pagrindą, ištraukiame informaciją iš giliausio pasąmonės klodo ir iškeliame jį į sąmonės lymenį. O kadangi išorinių dirgiklių nėra, piešiama užsimerkus ir spalvos renkamos nežiūrint, pasiekiamas svarbiausias tikslas: išsijungęs protas užleidžia vietą mūsų nesąmoningajai sričiai. Nenoriu lyginti jokių meditacijų. Kiekvienas atranda ir naudoja tai, kas jam labiausiai tinka. Aš jūsų pavadintą įprastą meditaciją suprantu kaip sėdėjimą lotoso pozoje, kuri man lietuvei yra visiškai neįprasta.
Ką Jūsų gyvenimo kokybei duoda fraktalų piešimas?
Vertinu, kad fraktalai nekviečia tik svajoti. Atvirkščiai: jei nori susitikti su tikruoju savimi, susidraugauti, pažinti ir priimti save turi suprasti, kad norint kažkur nueiti, reikia žengti pirmą žingsnį, semtis žinių ir jomis dalintis, pradėti sportuoti ar pozityviai galvoti, mokėti ne tik duoti, bet ir gebėti su malonumu priimti. O svarbiausia idėja, kuri mane labiausiai traukia fraktaluose, kad kiekvienas iš mūsų, koks jis šiandien bebūtų, yra tobulas. Man tapo gera būti savimi ir su kitais. Žmonėse pastebiu vis daugiau įdomesnių dalykų.
Gyvenu pasaulyje, kuriame kaip veidrodyje atsispindi tai, ką aš turiu savo viduje. Koks yra mano gyvenimas, tokia esu ir aš pati. Mokausi priimti atsakomybę už viską, kas vyksta mano gyvenime. O jame atsiranda vis daugiau ir daugiau gražių dalykų.
Kai piešiu užsimerkusi, iš pasąmonės iškyla tai, ką pati nuo savęs buvau paslėpus. Dabar tai matau ir galiu nuspręsti, patinka man tai ar ne.
Kokias knygas verta perskaityti besidomintiems fraktalų piešimu?
Siūlau perskaityti fraktalinio piešimo metodo autorių T. Z. Polujachtovos, A. E. Komovo knygą „Fraktalinės išminties šaltinis, arba naujas žvilgsnis į mūsų galimybes“.
Labai naudinga ir įdomi knyga apie geometrines formas yra Sankt Peterburgo metafizikos instituto išleista knyga „САКРАЛЬНАЯ ГЕОМЕТРИЯ“.
Sekančioje interviu dalyje skaitykite kaip vyksta fraktalų piešimas ir kaip piešiant fraktalus galima keisti savo vidinę būseną.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.