Šiltas ir jaukus interviu su visažiste Kristina Brazaite. Įgijusi visažistės kvalifikaciją Tarptautinėje grimo ir vizažo akademijoje SLA (Serge Louis Alvarez), grožio specialistė pasakojo kokias kosmetikos priemones vertėtų naudoti kiekvienai moteriai, supažindino su vasaros bei artėjančio rudens tendencijomis bei išdavė kokie kosmetikos produktai slepiasi jos kosmetinėje.
Kas paskatino tapti visažiste?
Nuo pat vaikystės, kaip ir visos mažos mergaitės, domėjausi mamos drabužiais, bateliais ir makiažo priemonėmis. Viską labai knietėjo išbandyti ir rezultatais pasidžiaugti prieš veidrodį. Paauglystėje vaikiškas smalsumas pamažu peraugo į kur kas didesnį susidomėjimą, pradėjau sekti pasaulyje garsių dizainerių mados namų kolekcijų pristatymus, kuriuos aptardavome su geriausiomis draugėmis, pradėjau vartyti mados žurnalus, kuriuose kur kas labiau nei drabužius tyrinėdavau modelių veidus, o tiksliau jų makiažus. Visuomet buvau „žmogus prie meno“, tik keitėsi meno išraiškos forma priklausomai nuo gyvenimo etapo – vienu metu kūriau eilėraščius, kiek vėliau rankdarbius, kol galiausiai po filologijos bakalauro studijų atradau vizažo sritį, kuri tapo mano kūrybos šaltiniu, mano didžiausia varomąja jėga. Galiu teigti, jog tapti vizažiste mane labiausiai paskatino ne kažkoks konkretus žmogus, o užauginta vaikystės svajonė, kurią mažais žingsneliais įgyvendinau baigusi tarptautinę vizažo ir grimo akademiją SLA (Salvador Louis Alvarez) Lietuvoje bei vis labiau pasinerdama į vizažo sritį. Visuomet maniau, jog niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis yra kurdamas, o gražinimo procesas man yra tarsi atsidavimas meditacijai ir kūrybiškumui, nukeliančiam į patį gražiausią spalvų ir harmonijos pasaulį.
Kuo ši grožio industrija žavi?
Grožio indrustrija mane labiausiai žavi tuo, jog galiu žmones padaryti laimingais bent akimirką, dieną, savaitę ar kur kas ilgesnį laiko tarpą. Kartais moterys, pamačiusios rezultatus veidrodyje, neatpažįsta savęs ir klausia: ar čia tikrai aš? O kur dar komplimentai iš primiršusio vyro ar aplinkinių ir kitą rytą pasakyti ar parašyti kliento padėkos žodžiai, kurie išties pamalonina širdį. Juk šiuo metu labai didelis gyvenimo tempas, ne visos moterys spėja pasirūpinti savimi, todėl mano darbo rezultatai dažnai dovanoja žmonėms šypseną ir džiaugsmą, o duoti patarimai ar išmoktos pamokos žmogui sukuria pagrindą pasitikėti savimi bei gerai jaustis ir ateityje. Tai man pats geriausias įvertinimas, tarsi pats užsikrėti tuo pozityvumu, kuris tik įrodo, jog tai, ką darau, yra išties reikalinga, kuris skatina toliau kurti ir judėti pirmyn.
Grožį suvokiu kaip viešą rekomendacinį laišką, kai grožis yra matomas ne tik žmogaus išorėje, bet ir viduje.
Kristina, kas sunkiausia dirbant šį darbą?
Žinote, tam tikra prasme esi tarsi mažas psichologas, nes dažymo metu vyksta ne tik gražinimo procesas. Žmogus išpasakoja pusę savo gyvenimo, pasibėdavoja. Esu jautri kiekvienam žmogui, stengiuosi patarti, visada užjausti, jei gali, padėti. Dažnai, kaip viso to tęsinys, gimsta draugystė, klientas sugrįžta dar ir dar, pasitaiko atvejų, kai žmogus ieško progos sugrįžti. Tikiu, kad neužtenka vien profesionalaus darbo, žmones it magnetus traukia ten, kur juos supranta, kur jauku ir šilta, kur tam tikra prasme jautiesi it ramybės uoste ar namuose. Nemoku išlikti abejinga kito bėdoms lygiai taip pat kaip ir laimei, matyt, tai geriausiai gali pasakyti mano draugai, tačiau…, galbūt tai ir yra sėkmės paslaptis – visada išlikti savimi, pasidalinti savo džiaugsmu, o ypač padėti kitam kuo gali kartais nieko už tai nesitikint.
Kokios šios vasaros ir rudens makiažo tendencijos?
Aš vadovaujuosi taisykle – stilingas nebūtinai madingas. Žmonės labai skirtingi, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam, svarbu jaustis ne su kauke, o savimi. Juolab vaikščiojantys klonai niekam neįdomūs, visur ieškomas ir pabrėžiamas išskirtinumas, unikalumas, tiksliau tariant tai, ką turime tik mes ir niekas kitas. Siūlyčiau per daug nesivaikyti madų, o pabrėžti savo individualumą ir pasinerti į gražiausius bruožus paryškinančio makiažo paieškas.
Visgi besivaikančioms pasaulinių madų, galima išskirti keletą įdomesnių makiažo tendencijų. Visų svarbiausia – graži, prižiūrėta oda, tai tarsi sveikatos ir geros savijautos atspindys, bet kokio tipo makiažo pamatas. Tai bene pats svarbiausias žingsnis, kartais su savo klientėmis juokauju sakydama, jog švari, prižiūrėta oda yra madingiausia tendencija visais laikais.
Kalbant apie 2014 metus, išskirčiau lūpų ryškinimą „uogų“ ir „vaisių“ spalvomis, t.y. raudoni, rožiniai, ypač oranžiniai atspalviai. Lūpos gali būti tiek matinės, tiek blizgios. Nebijokite eksperimentuoti su ryškiomis prisirpusių uogų lūpų spalvomis, tai ypač vasariška ir stilinga.
Natūralumas – graži ir madinga šio sezono forma. Niekur nedingsta natūralus ,,nude“ makiažas, tai nereiškia, jog reikia visiškai atsisakyti dekoratyvinės kosmetikos priemonių, tai subtilus, natūralumo įspūdį sukuriantis makiažas.
Taip pat natūralumas sugrįžta kalbant apie antakių formą. Į stalčių galime pasidėti pincetus, nes ploni antakiai nebemadingi, svarbiausia – ryškūs, stori antakiai.
Ne veltui sakoma, jog akys – sielos veidrodis. Šį sezoną ypač madingas paslaptingumo suteikiantis katės žvilgsnis, kuris nepaliks abejingo nei vieno. Patartina pravesti akis kontūru ir suteikti joms taisyklingą migdolo riešuto formą. Akių kontūro spalvai galima pasirinkti ir žaismingesnių spalvų paletes, pvz., akvamarino. Išskirčiau ir ryškias akių šešėlių spalvas: alyvinė, rožinė, žalia, koralinė, sparčiai populiarėjanti raudona.
Daugelis visažistų laikosi nuomonės, kad svarbu pabrėžti tik vieną veido sritį akis arba lūpas. Tačiau, ar makiažas, kai padažius tamsiais šešėliais akis ir raudonai paryškinusi lūpas, tinka tik vakarui ir svarbioms šventėms?
Makiaže kaip ir gyvenime galioja aukso vidurio taisyklė. Gražus ir subtilus makiažas yra saikingas makiažas, kai labiau išryškintos lūpos arba akys. Svarbiausia neapkrauti veido nereikalingomis makiažo priemonėmis. Daugiau ne visada reiškia geriau, tad siūlyčiau labiau ryškinti akis arba lūpas arba rinktis tarpinį dažymo variantą – kai ne pačių ryškiausių spalvų gamomis padažytos tiek akys, tiek lūpos.
Pasitaiko atvejų, kai tam tikras makiažas sustiprina personažo įspūdį filme, spektaklyje ar pan. Sakykime, spektaklyje aktorė vaidina lengvo elgesio moterį, raudonų lūpų ir tamsių akių makiažas sustiprins rolės įspūdį, labiau įtikins žiūrovą.
Minėtas makiažas pasitarnauja teminiuose ar epochos makiažuose.
Darantis makiažą, labai svarbu tinkamai atsirinkti savo spalvinį toną. Gal galite paaiškinti kaip nustatyti koks spalvinis tonas dominuoja žmoguje ir kokios spalvos tuo atveju tinka?
Spalvinį tipą nulemia pigmentacija, kuri iš prigimties suderinta pagal žmoguje dominuojančias spalvas – šiltas arba šaltas. Tai reiškia, jog spalvinis tipas nustatomas pagal odos, plaukų, rečiau akių spalvą. Išskiriami keturi žmogaus spalviniai tipai, atitinkantys analogiškai keturis metų laikus. Šiltiems laikams priskiriami pavasaris ir ruduo, šaltiems – vasara ir žiema.
- Rudens tipui tinka šiltos, žemiškos, prigesintos, auksinių atspalvių spalvos. Lūpdažiai šiltos raudonos, oranžinės ar koralo spalvos. Šešėliai – visi šilti žemės atspalviai, nuo samaninių iki koralinių.
- Pavasario tipui rekomenduotina lūpas dažyti šiltomis pastelinėmis spalvomis, pvz., persiko ar koralo spalva. Akių grožį labiausiai pabrėžia prislopintos rusvos, gelsvos, violetinės spalvos.
- Žiemos tipui priklauso šaltos, ryškios, grynumo įspūdį sukeliančios spalvos. Lūpoms tinka visi šalti raudoni atspalviai, įvairūs šalti rudi atspalviai. Šešėlių spalvas rekomenduotina rinktis iš ryškių, šaltų tonų: pelenų pilkumo, melsva, rausva.
- Vasaros spalvinis tipas pasižymi ramiais ir rafinuotais atspalviais. Lūpos itin gražiai atrodo padažytos prislopintos raudonos ar avietės spalva. Akių šešėliai – švelnios, pastelinės spalvos. Tinka natūralūs matiniai rusvi su pilkumo ar kakavos atspalviu, rusvi ar šiek tiek su melsvu blizgesiu.
Moterys, norėdamos atrodyti gražesnėmis ir patrauklesnėmis, neretai naudoja per daug dekoratyvinės kosmetikos. Kaip manote, kokias pagrindines kosmetikos priemones svarbu turėti kiekvienai, norinčiai pabrėžti savo bruožus? Bei kokių priemonių nevertėtų naudoti kasdien darantis makiažą?
Kaip jau minėjau, mano nuomone, grožis prasideda nuo prižiūrėtos, sudrėkintos ir lygios odos. Dienos metu siūlyčiau pudrą pakeisti lengvu drėkinamuoju kremuku su spalva, ypač rekomenduoju tą, kuris pagamintas natūraliu pagrindu. Vasarą patartina rinktis su apsauga nuo saulės. Siūlyčiau švelniais žemiškų atspalvių šešėliais paryškinti akis, pailginti blakstienas nesulipinančiu, o atskiriančiu tušu, natūralios spalvos blizgiu sudrėkinti lūpas, jei reikia, kelis kartus teptuku patapšnoti skruostus skaistalais. Moterims, kurių skruostai nėra ryškūs, patariu įsigyti modeliuojančią paletę, kuria galėsite ne tik išryškinti skruostus, bet ir prireikus pamodeliuoti visą veidą. Dienos metu siūlyčiau natūralų, kuo labiau ,,nude“ primenantį makiažą. Tamsias spalvas palikite vakarui. Taip pat kiekvieną dieną nepatarčiau naudoti pudros, ji nebūtina kasdieniniam makiažui, leiskite odai pailsėti ir atsigauti.
Su kokiais kosmetikos kompanijų ženklais tenka dirbti? Kokias kosmetikos ženklų prekes verta įsigyti?
Dirbu su pačiais įvairiausiais kosmetikos kompanijų ženklais, vertinu kokybę ir gerą gaminių pigmentaciją, kad makiažas galėtų ilgai išlikti nepažeistas, todėl renkuosi patikimą, pačios išbandytą, profesionalią kosmetiką (MAC, SLA, MAKE UP FOREVER, ERDESA, KIKO ir pan.). Kosmetiką perku ne tik Lietuvoje, bet iš įvairių pasaulio vietų. Šiuo metu tai leidžia padaryti ir prekių parsisiuntimo internetu technologija. Šiuo klausimu negaliu kategoriškai pasiūlyti vieno kosmetikos ženklo prekių, nes kas tinka vienam žmogui, nebūtinai tiks kitam. Didžiausi atradimai ateina per pabandymus, tad siūlau nebijoti eksperimentuoti, bandyti ir tikrai atrasite tai, kas Jums tiks labiausiai.
Šiais laikais lentynose puikuojasi labai daug kosmetinių prekių. Kaip atskirti kokybišką kosmetiką?
Kokybiška prekė ta, kuri neerzina, yra veiksminga ir patogi. Siūlyčiau visada atsižvelgti į tai, ar kosmetikos prekė nesukelia diskomforto, alerginės reakcijos, kažkokio kito šalutinio poveikio, ar neerzina produkto kvapas ir tekstūra ir ar ją naudodamas gaunate tokį rezultatą, kokio tikitės.
Kaip manote, ar brangesnės dekoratyvinės kosmetikos priemonės visada reiškia geresnę kokybę?
Tikrai ne. Kaina ne visada atspindi kokybę. Vienam gali tikti ir patikti brangi dekoratyvinės kosmetikos priemonė, o kitam pigesnė. Kaina – nėra pagrindinis kosmetikos priemonės veiksmingumo kriterijus. Žmonės labai skirtingi, skiriasi ne tik jų charakteriai, bet ir individualūs veido bruožai, tad natūralu, kad tos pačios dekoratyvinės kosmetikos priemonės kiekvienam gali veikti labai skirtingai. Svarbu atrasti savo produktą, nebijoti išbandyti naujų dalykų, nes grįžti prie senų niekada nevėlu.
Kaip atrodo Jūsų kosmetinė?
Kadangi esu visažistė, natūralu, kad makiažo priemonių turiu gana įvairių, tačiau pagrindinės: pudra, kremas su spalva, maskuokliai, ilginantis blakstienų tušas, akių pieštukai, akių pravedimo priemonės, žemiškų spalvų šešėliai, lūpų blizgesiukai, ryškių spalvų lūpų dažai, veido modeliavimo paletė, skaistalai. Iš gausos būrio dekoratyvinės kosmetikos priemonių kas dieną naudoju tik paprastą natūraliu pagrindu pagamintą dieninį arba su spalvyte kremą, ilginantį blakstienų tušą, akių pieštuką ir lūpų blizgesiuką. Visas kitas priemones pasilieku vakaro eksperimentams.
Kokią kosmetikos priemonę visuomet nešiojatės su savimi?
Visada kartu su savimi nešiojuosi natūralų veido hidrolatą, kuriuo pasipurškiu kelis kartus per dieną, tokiu būdu neleidžiu odai išsausėti. Taip pat mano kasdienėje kosmetinėje visada galima rasti lūpų balzamą ir lūpų blizgesį. Jaučiuosi gerai, kai mano lūpos yra sudrėkintos ir sveikai atrodančios.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.