Maria Treben recepto žolelių tinktūra yra padaryta iš 11 žolelių, dėl kurių savybių, sudėties ir proporcijų poveikis atsiskleidžia būtent šiame mišinyje. Maria Treben žolelių mišinį sudaro: kartusis kietis, vaistinės šventagaršvės šaknis, maninis uosis, Venecijos teriakas (be jūros svogūno), ciberžolės šaknis, senos lapai, rabarbarų šaknis, bestiebio sausažiedžio šaknis, mira, natūralus kamparas (iš kamparinių cinamonų), šafranas. Šis žolelių mišinys gerina virškinimą, šalina iš organizmo šlakus ir toksinus, šalina vidurių užkietėjimą, valo kraują, reguliuoja organizmo skysčių klampumą, skystina ir šalina gleives, gerina limfos judėjimą.
Jei nusipirkote šių žolelių mišinį, tinktūros iš puses pakelio turinio nedarykite, nes 11 žolelių mišinio vistiek nepadalinsite lygiomis dalimis ar į lygias dalis be tam tikrų žolelių rūšies deficito, o degtine užpilta tinktūra gali stovėti daugelį metų. Norint tinkamai pagaminti tinktūrą, būtina naudoti ne stipresnį negu 40% alkoholio tirpalą (negalima pilti gryno, koncentruoto spirito, naminės degtinės ir pan.).Neplikykite žolelių mišinio vandeniu, nes tai ne žolelių arbata. Vandeniu skiedžiama ir vartojama tik pagaminta ir pastovėjusi tinktūra.
O kaip gi paruošti tinktūrą tinkamai?
Žolelės turi būti suberiamos į 2 litrų stiklainį ir užpilamos dviem 0,7 litro buteliais gera 38%-40% stiprumo degtine ar praskiestu spiritu ir paliekama 14 dienų saulėje arba šiltoje, šviesioje vietoje ir kasdien papurtoma. Po 14 dienų mišinys dar kartą gerai supurtomas ir nukošiamas tik naudojimui skirtas tinktūros kiekis į mažesnį indelį, gerai uždaromas ir laikomas šaltai. Likęs mišinys su žolelėmis laikomas tamsioje vietoje neribotą laiką. Kuo ilgiau laikomas, tuo jis veiksmingesnis. Skiesti, kaip buvo paminėta aukščiau, galima tik jau paruoštą tinktūrą.
Šis žolelių mišinys yra skirtas virškinimo trakto ligų profilaktikai, organizmo detoksikavimui. Tai nėra vaistai nuo patologijų ar ligų, kurios jau yra išsivysčiusios ir progresuojančios. Vienas iš didžiausių privalumų yra tas, kad šią tinktūrą galima vartoti ir išoriškai (kompresų pavidalu). Kompresus galima dėti tiesiogiai ant skaudančios vietos, prieš tai ją patepus medetkų tepalu, o uždėjus kompresą reikėtų apvynioti tą vietą polietilenu ir laikyti 2-3 val. Jei kompresas nedirgina ir nesukelia alerginės reakcijos, jį galima laikyti ir per naktį. NEPAMIRŠKITE NAUDOTI RIEBALŲ, o esant susirgimo paūmėjimui, būtinai kreipkitės pas savo šeimos gydytoją.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.