Bohemišką žmogų galima apibūdinti taip: tai žmogus, turintis netradicinį gyvenimo būdą. Į šį apibrėžimą įeina užslėpta prielaida, kad bohemiški žmonės turi neįprastus požiūrius ir atlieka neįprastus veiksmus. Bohema turi daug subkultūrų. Galima pasakyti, kad žmogus yra bohemiškas, jei jis ar ji gyvena, kaip jam/jai norisi, nesilaikydamas įprastų taisyklių ir elgdamasis kitaip negu visuotinai priimta. 19-to a. Paryžiuje bohemiškai gyvendavo rašytojai, dailininkai, poetai, muzikantai ir filosofai. Tada ypatinga šios subkultūros dalimi buvo laikomi narkotikai, alkoholis ir laisvesnis požiūris į seksualinę išraišką.
Tradicinis būdas suprasti bohemišką gyvenimo būdą ir kultūrą yra tikėjimasis, kad bohema yra daugiausia menininkai, įskaitant tapytojus, poetus, muzikantus ir t.t. Bohemiški žmonės gali turėti visokius užsiėmimus. Klasikiniai pavyzdžiai – įžymus britų poetai lordas George’as Gordonas Byronas ir Percy Bysshe Shelley, kurie buvo bohema, nes gyveno kitaip negu dauguma tų laikų žmonių. Pvz., lordas Byron’as buvo „beprotis ir blogas, geriau buvo jo nepažinoti“, o poetas Shelley buvo žinomas dėl savo „bekompromisinio idealizmo“. Idealizmas kaip filosofinė mokyklą siūlo tokį žmogaus patirties ir tikrovės aiškinimą, kur svarbiausi būna dvasiniai, nematerialūs elementai. Galima pabrėžti, kad idealizmas yra paremtas idėjomis. Bohemos mąstymo pagrindas yra naujos idėjos. Menų srityje idealizmas remia vaizduotę ir siekia pavaizduoti grožio sąvoką, tobulybės standartą, atskirdamas jį nuo natūralizmo ir realizmo. Daug bohemiškų žmonių mąsto būtent šitaip.
Paprastai galime tikėtis, kad bohemiškam žmogui bus vienodai, ką kiti galvoja apie jo gyvenimo būdą. Jie mėgsta būti laisvi žmonės. Bohemai labai būdingi kraštutiniai požiūriai ir kraštutiniai veiksmai. Vienas bohemiško žmogaus apibrėžimas yra toks, kad tai žmogus, kuris gyvena menišką gyvenimo būdą, laisvę ir saviraišką iškeldamas aukščiau kitų troškimų, įskaitant turtą, prisitaikymą prie visuomenės ir statusą. Ne visi bohemiški žmonės pasiekia didelės sėkmės, taigi talentas nebūtinai koreliuoja su bohemiško gyvenimo būdo lygiu ir su tuo susijusiais įpročiais.
http://bohobusiness.wordpress.com/2011/11/06/bohemian-attitudes-and-actions/
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.