Kaip išmokti nebijoti viešai kalbėti?

Atsakymas #1:

Kuo daugiau praktikos, tuo mažiau baimės. Pamilti kalbėjimą, kuomet turima didelė baimė, gana maža tikimybė. Tačiau išmokti kalbant jaustis laisviau ir nustoti bent jau taip stipriai to bijoti, įmanoma. Kalbant bandyk pamiršti aplink tave esančius žmones, nekreipk dėmesio į tai, kaip ir kur jie pasisuko, ką veikia. Susitelk į temą, kurią turi pristatyti ir pabandyk elgtis taip, lyg stovėtum auditorijoje vienas. Pradžia bus baisi, bet po kelių viešo pasisakymo minučių turėtum įsivažiuoti.

Atsakymas #2:

Gal jus paguos tai, kad Amerikoje viešo kalbėjimo baimė yra pati dažniausia baimės rūšis. O antras pagal dažnumą baimės objektas – mirtis 🙂 Taigi jūs tikrai ne vienintelė tokia. Pirma reikia atskirti, ko būtent bijote. Ar jūsų baimė tikra, ar tik įsivaizduojama?

1. Stojimas akis į akį su baimėmis

  1. Atskirkite, koks yra jūsų baimės šaltinis. Tai nežinojimas, kas bus, kai būsite prieš žmonių minią ir jiems sakysite kalbą arba ką nors pristatysite. Bijote ne dėl to, kad nepakankamai gerai žinote savo temą. Tai dėl to, kad nežinote kas bus, kai užlipsite ant pakylos. Bijote, kad suklysite, kad apie jus blogai pagalvos, kad nepavyks visko gerai pristatyti. Prisiminkite, kad besiklausantys kaip tik nori, kad jums pasisektų. Niekas ten nesitiki, kad blogai kalbėsite arba šnekėsite nuobodybes.
  2. Nugalėkite savo baimes. Prisiminkite, kad nesvarbu ko ten bijote, taip tikrai nenutiks. Jei tikrai iškyla kokių sunkumų, pvz., pamiršote kokį svarbų dalyką nustokite jaudintis ir bandykite išsisukti. Nepamirškite, kad baimę visada gali nugalėti protas.

2. Pasiruošimas

  1. Pasiruoškite temą. Įsitikinkite, kad žinote tą temą, kuria kalbėsite. Pasidarykite apmatus ir suskladykite juos į smulkesnius punktus, kurias galėtumėte įsiminti. Įtraukite papunkčius ir kalbos pavadinimą. Pvz., kiekvieną metmenų dalį galite susieti su savo namų „kambariu“. Pirmas jūsų punktas – įeiti į kambarį. Antras punktas – eiti į koridorių/virtuvę/svetainę (priklausomai nuo to, kas jūsų įsivaizduojamame name yra) ir t.t. O kiekvieną papunktį įsivaizduokite kaip paveikslą ant sienų. Tegul tuose paveiklsuose būna kas nors, kas padės jums prisiminti tą punktą. Pristatytmo rytą pavaikščiokite po tuos „namus“, kad „iškoduotumėte“ įsiminimo metodiką.
  2. Repetuokite. Susiraskite verslo organizacijų arba klubų, kur galėtumėte pasipraktikuoti. Pasirinkite tokias temas, kurias gerai išmanote.
  3. Nusipirkite kokią filmavimo įrangą ir įsirašykite savo repeticijas į kompiuterį.Paskui peržiūrėkite ir pagalvokite, ką galite pataisyti. Pasikvieskite į savo prezentaciją profesionalių kalbėtojų, kad paliktų jums atsiliepimus. Kaskart išeidama duokite sau galimybę išmokti dar daugiau.

3. Atsipalaidavimas

  1. Giliai kvėpuokite. Jei prieš išeidama kalbėti padarysite kvėpavimo pratimus, tai atpalaiduos ir kūną, ir protą. Štai vienas, kurį galite daryti bet kada. Ramiai atsistokite ir gerai pajuskite žemę po kojomis. Užsimerkite ir įsivaizduokite, kad kabote ant plono siūlo ant lubų. Klausykitės savo kvėpavimo ir sakykite sau, kad nėra ko skubėti. Lėtinkite kvėpavimą, kol galėsite suskaičiuoti iki 6, kai įkvepiate, ir tiek pat, kai iškvepiate. Dabar būsite visai atsipalaidavusi ir pasitikinti savimi.
  2. Atsipalaiduokite. Tam yra daug būdų. Galite įsivaizduoti, kad esate guminė. Arba galite atsisėsti priešais veidrodį ir padaryti arklio šypseną. Kodėl jums neatsigulus ant grindų ir neįsivaizdavus, kad plūduriuojate? Arba tiesiog nesusmukus ant žemės kaip skudurinė lėlė. Visa tai nuima kūno įtampą.
  3. Stumkite sieną. Tą metodą naudojo Yul’as Brynner’is, grupės „The King and I“ žvaigždė. Tai daroma taip: atsistokite priešais sieną, pridėjusi prie jos delnus. Tada spauskite sieną. Spaudžiant susitrauks pilvo raumenys. Iškvėpdama sušnypškite ir sutraukite raumenis po šonkauliais, lyg irkluotumėte prieš srovę. Tą padarykite kelis kartus.
  4. Žinokite, kad adrenalinas pasiunčia kraują į bėgimo/kovos centrus smegenyse, prie kaukolės pagrindo. Padėkite ranką ant kaktos ir lengvai paspauskite ties antakių lankais. Taip daugiau kraujo pribėgs į tuos smegenų centrus, kurių jums reikės kalbos sakymui.

4. Darbas su auditorija

  1. Išmokite sudominti ir įtraukti klausytojus. Pagalvokite apie viešo kalbėjimo kursus, tinkančius jūsų poreikiams. To meno išmokimas gali pagerinti jūsų rezultatus konferencijų salėse. Kiekvienam verslo savininkui arba kompanijos vadovo padėjėjui tai yra būtinas įgūdis.
  2. Supraskite, kad žmonėms nesimato, kad jūs nervinatės. Niekas nemato, kad nervinatės, kai einate į salę prie podiumo. Kartais viešai kalbėdama manote, jog žmonės mato jūsų nervinimąsi. Dėl to pradedate tik dar labiau nervintis. Yra tik kelios menkos užuominos, iš kurių matosi, kad žmogus nervinasi, bet jos tokios nepastebimos, kad eilinis žmogus tikrai neatkreips dėmesio. Kad juos apgautumėte, stovėkite tiesiai, pakeltais pečiais, ir šypsokitės. Taip darykite, net jeigu ir savimi nepasitikite.
  3. Negalvokite apie tai, ką galvoja klausytojai. Kai stovite priešais auditoriją, stenkitės nusiraminti. Net jeigu kai kurie ir keistai į jus žiūrės, nekreipkite dėmesio. Jie gali galvoti, ką nori. Jeigu tikrai yra kažkas, ką pasakėte ne taip, pataisykite tai kiek galima greičiau. Tarp klausytojų visada bus tokių, kurie nusižiovaus arba nutaisys nuobodžiaujančias minas. Gali būti, kad jie bet kuriuo atveju nuobodžiautų; kai kuriems galbūt sunku įtikti, kai kurie pavargę arba užsigalvojo apie ką nors kita. Tai visai ne dėl jūsų.


http://www.wikihow.com/Overcome-Your-Fear-of-Public-Speaking

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.