Atsakymas #1:
Per daug pavydeti blogai, per mazai irgi blogai. Kaip rasti ta aukso viduriuka 🙂 Pasistenkite save nuraminti, juk katik pati pasakete priezasti kodel neverta sitaip imti i sirdi, juk tai normalu, jus dirbate ir jis dirba, butent dirba o neveikia kazko kas jums nepatiktu, ar turite svarbiu priezasciu itarimu pavydeti, jei taip tai cia kitas reikalas. Tik vertetu zinoti, kad kur mes bedirbtume ten visada atsiranda nauju zmoniu ir neverta del to pavydeti. Pavydas jus tik griauzia is vidaus, bet nuolat prikaisiodami jus nesulaikysite jo nuo kito zmogaus, patariu, kad kad ir kiek jus ten besimatytumet retai, kad gryzusi jusu antra puse visada rastu ta vidine sielos ramybe jumyse, kad niekur kitur nebutu taip gerai kaip pas jus, jusu glebyje…o tada garantuoju, jokia kita pasaline butybe jo is jusu neatims 🙂
Atsakymas #2:
Pavydą savo vaikinui galima įveikti vadovaujantis tokiais patarimais:
1. Susikurkite saugumo jausmą
- Išmokite gerai galvoti apie save. Dažniausiai pradedama pavydėti tada, kai jautiesi nesaugiai ir galvoji, kad kokia nors kita moteris galėtų daugiau pasiūlyti tavo partneriui ir padaryti jį laimingesnį. Prisiminkite, kad jūsų partneris išsirinko būtent jus, o ne kažką kitą. Nustokite amžinai rūpintis dėl savo svorio, ūgio, išvaizdos; jūsų negatyvumas numuša nuotaiką ir jums pačiai, ir jūsų partneriui. Priimkite save tokią, kokia esate. Jei jūsų partneris yra su jumis, vadinasi, ne šiaip sau ir akivaizdu, kad jam atrodote patraukli.
- Susitvarkykite su praeities nuoskaudomis. Dauguma žmonių jų turi, ir daugelis jų prineša tų šiukšlių ir ant naujų santykių. Jei reikia, išmokite susidoroti su emociniu skausmu, kad pradėtume geriau apie save galvoti ir sugebėtumėte matyti savo santykius tokius, kokie jie yra.
- Sužinokite, kas tai yra sveiki santykiai. Ar jūs čia esate naujokė, ar turite jau daugelio metų patirtį, ne visada būna lengva sužinoti, kokie turėtų būti jūsų santykiai. Dauguma žmonių užauga nematydami gerų pavyzdžių tarp savo draugų, šeimos narių, netgi tėvų. Dar blogiau – vieni netikę santykiai gali jus visai išvesti iš pusiausvyros ir numušti jūsų pasitikėjimą savimi.
2. Įvertinkite savo santykių stabilumą
- Dar kartą peržiūrėkite savo dabartinius santykius. Ar jūsų pavydas, abejonės ir baimė išplaukia iš jūsų savivertės trūkumo… ar tik bandote save tuo įtikinti, kad pateisintumėte savo partnerio elgesį? Net jeigu jūs ir nebuvote tokia patikima mergina, kokia turėtumėte būti, tai nereiškia, kad įtartiną partnerio elgesį turėtumėte „nurašyti“ savo pačios kaltės jausmui; visada gali būti, kad jūsų nekontroliuojami jausmai – tai bandymo užgniaužti savo nuojautą rezultatas. Tik kai įsitikinsite, kad čia tikrai jūsų išsigalvojimai, galite pradėti gijimo procesą.
3. Pavydo mažinimas ir nauja pradžia
- Duokite savo partneriui erdvės. Jei pastoviai sekate savo partnerį, atvirai jį kaltinate, slapta įsibraunate į jo socialinius tinklalapius ar pn., pirmiausia reikia su tuo baigti. Susiraskite galimybių būti su draugais, nueiti į kokį nors renginį, kuris jus domina. Tik žiūrėkite, kad nesielgtumėte kaip kerštaujanti žmona; jūsų tikslas ne nubausti jį arba juo manipuliuoti, kad pultų ant kelių ir atsiprašytų, bet abiem padaryti pertrauką, kad galėtumėte nuleisti šiek tiek garo, susidaryti perspektyvų ir galbūt išsaugoti santykius.
- Įkvėpkite į santykius naujos gyvybės. Sudarykite sveiką pusiausvyrą tarp erdvės partneriui davimo ir jūsų buvimo kartu kokybės gerinimo. Įgyvendinkite savo interesus reikšmingu ir praturtinančiu būdu – galų gale, žmones iš dalies vienas prie kito traukia paslaptingumas, ir jeigu visą savo laiką leisite tikrindama partnerį skambučiais, žinutėmis, el. laiškais ir Facebook’o post’ais, nebeliks jokios intrigos. Po lygiai padalinkite laiką savo partneriui ir draugėms ir leiskite partneriui daryti tą patį. Iš naujo atraskite susidomėjimą senais pomėgiais arba, jei reikia, susiraskite naują hobį, kad jūsų laikas, praleistas ne su partneriu, būtų prasmingesnis.
- Gerinkite tarupsavio bendravimą. Tai yra tas dalykas, dėl kurio turite stengtis abu; jei poros išmoktų efektyviai tarpusavyje bendrauti, daug santykių problemų būtų ištaisoma, jei ne visai išvengiama. Svarbu žinoti, kaip iškelti kokią nemalonią temą neverčiant partnerio gintis (arba dar blogiau, pulti). Pradėkite nuo kaltinimų žabojimo: sakykite jam tai, ką jaučiate (pvz., „man neramu, kai ilgai negrįžti namo ir man nepasakai, kur esi ir kada grįši“), o ne ko bijote („jaudinuosi, kad mane apgaudinėji“), kas jam būtų kaip šlapiu skuduru per veidą. Būkite sąžininga dėl to, ką galvojate ir kaip jaučiatės, o ne kaupkite visa tai ateičiai ir paskui staiga išverskite jam ant galvos.
- Išmokite pasitikėjimo. Paklauskite savęs, kuo iš tikrųjų nepasitikite: partneriu, partnerio draugais… ar savimi? Jei suprasite, kad vis dar nelabai pasitikite meile arba kitos merginos jums kelia baimę, tai jau bus gerai; tai išauga iš tų pačių šaknų, ir tai galima sutvarkyti. Išmokite pasitikėti savo vaikinu tiek jo, tiek savo pačios labui.
- Jis jums neatrašė? Didelis čia daiktas. Tokia jūsų paranoja tik erzins; jei būsite atsipalaidavusi ir nesitikėsite atsakymo tuoj pat, jis nesupyks. Neskambinkite jam – tiesiog giliai įkvėpkite ir palaukite, kol jis su jumis susisieks.
- Neprašykite jo nustoti vaikščioti ten ir ten. Noras kontroliuoti kitus yra pavydo dalis, ir jei duosite jam laisvę, taip parodysite, kad juo pasitikite, o ir jis labiau jus gerbs.
- Nepasitikėkite aklai. Jei tikrai labai rūpinatės dėl ko nors, nebijokite (gražiai) iškelti šios temos. Paminėkite, kad jaučiatės nepatogiai, kai jis kalbasi su tam tikromis merginomis, arba atvirai jam pasakykite apie jo elgesį, kuris jus nervina. Nereaguokite per daug audringai ir nesimėtykite kaltinimais. Tik pasakykite, kaip jaučiatės ir jeigu jis gerbs jūsų jausmus, stengsis su tuo susitvarkyti.
- Jei jūsų vaikinas tiesiog yra nepatikimas, tada jau bus jo eilė pasistengti dėl jūsų santykių išsaugojimo. O jei jis negalės ar nenorės to padaryti, tada tikrai verta pasiieškoti kito.
5. Būkite puiki mergina. Sakykim, jūs išsprendėte visas tas problemas. Koks kitas žingsnis? Tapti tokia megina, kad jis tik ir savjotų grįžti namo.
Sėkmės!
http://www.wikihow.com/Stop-Being-an-Overly-Jealous-Girlfriend-and-Start-Being-the-Best-Girlfriend
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.