Kaip susikurti savo stilių?

Be abejo, visokioms garsenybėms lengva atrodyti stilingoms, kai jos turi savo asmeninius stilistus. Ką jau kalbėti apie tai, kad dauguma žmonių yra anaiptol ne turtuoliai. Bet madų ekspertai sako, kad visada galima gražiai atrodyti, nepriklausomai nuo to, kiek pinigų tam išleidi. Tam iš dalies reikia atrasti savo asmeninį stilių ir atitinkamai rengtis.

Kaip mėgstate rengtis? Ar ekstravagantiškai, ar konservatyviai? Ar jums labiau patinka verslo stilius, ar kasdienis? Pagalvokite, kaip norėtumėte pasirodyti pasauliui. Tam reikia pagalvoti apie:

  • Savo amžių. Drabužiai visada turėtų būti tinkami jūsų amžiui. Jei jau turite anūkų, neturėtumėte rengtis taip, kaip jie. Nieko tokio, jei norite jaunatviškai atrodyti, bet žiūrėkite, kad drabužiai derėtų jūsų amžiaus grupei.
  • Savo užsiėmimą. Jei dirbate teisės įmonėje, juk nenešiotumėte džinsų ir marškinėlių, o jei vaikų darželyje, ten netiktų labai aukšti kulnai ir trumpas sijonas. Kai perkate drabužius, pirmiausia juos taikykite prie profesijos. Kai tik susirinksite tinkamą jūsų darbui garderobą, pridėkite prie drabužių kelis aksesuarus, kurie paryškintų jūsų stilių.
  • Savo gyvenimo būdą. Labai aukšti kulnai tinka miestui, bet jei gyvenate kaime, jie tik trukdys. Madoje turėtų derėti forma ir funkcija, ir ji turėtų tikti prie jūsų aplinkos.

Prisiminkite, kad norėdama gerai atrodyti nebūtinai turite pirkti dizainerių gaminius. Gali būti stilingi net džinsai ir marškinėliai, jei patogiai jausitės jais apsirengusi ir išsirinksite tinkamus. Susiraskite kokią garsenybę arba manekenę (arba keletą jų), kurių stilių norėtumėte mėgdžioti. Perverskite geriausius madų ir pramogų žurnalus ir susiraskite savo stiliaus ikonų nuotraukų. Išsikirpkite jas ir pasikabinkite kur nors, kad jus įkvėptų. Nekopijuokite visko iš eilės – tik naudokite kai kuriuos elementus, kurie tiktų jūsų stiliui. Fotografuokite pati save. Įkvėpimas gali ateiti iš įvairių šaltinių. Žiūrėkite ne tik į naujausias madas. Pasidairykite po vintažinio stiliaus drabužių parduotuves ir perverskite senus žurnalus bei istorines knygas, kad pamatytumėte dabartinių stilių kilmės šaltinius. Žiūrėkite ir į šiuolaikines, ir į klasikines madų ikonas, tokias kaip Žaklina Onasis arba Greisė Keli. Gali būti, kad atrasite, jog jūsų stilius susideda ir iš jūsų močiutės, ir jūsų pačios eros. Ar norite gauti gauti naują darbą, o gal sutikti svajonių vaikiną? Užsirašykite savo tikslus – tiek gyvenime, tiek madoje. Tada pradėkite galvoti, kokie dizaino elementai ir aksesuarai galėtų padėti tai įgyvendinti. Pvz., jei norite geresnio darbo, pagalvokite apie savo kostiumų kolekcijos papildymą. Kai susidarysite sąrašą, pasiimkite jį į parduotuvę. Paprašykite konsultanto, kad padėtų jums išsirinkti drabužius, kurie pagerintų jūsų dabartinį garderobą ir padėtų jums pasiekti tikslų. Išryškinkite savo geriausias kūno dalis. žinokite savo išmatavimus, kad galėtumėte rasti gerai tinkančius drabužius. Pasistenkite rengtis pagal savo figūrą. pavyzdžiui:

  • Dauguma moterų turi kriaušės formos figūrą – ploną liemenį ir platesnius klubus. Tokiu atveju pirkite drabužius, kurie išryškintų jūsų lieknąją viršutinę kūno dalį. Tam tinka ryškiaspalviai marškinėliai, šaliai. Nešiokite platėjančias kelnes ir sijonus, taip pat ir klubus dengiančias striukes. Venkite klosčių ir dryžių, kurie tik dar labiau paryškins jūsų plačias kūno dalis.
  • Jei esate apvali, jums reikėtų nukreipti dėmesį nuo jūsų juosmens. Rinkitės sijonus plokščiu priekiu ir platėjančias kelnes.
  • Jei krūtinė plokščia, neryškinkite jos gilia V formos iškirpte. Verčiau nešiokite palaidines apskritu kaklu ir keliagubus karolius, kad pridėtumėte dar tūrio.
  • Jei krūtinė didelė, paryškinkite savo linijas gilia iškirpte, kuri tinkamai apgaubtų krūtinę.
  • Jei išlinkimų labai daug, nebūtina nešioti lasivus ir plačius drabužius. Galite rasti madingų drabužių, kurie gerai tiktų prie jūsų kūno.

Kad suprastumėte drabužius, nebūtina turėti mokslinio laipsnio madų srityje. Reikia tik šiek tiek išmanyti apie tai. Pažiūrėkite į skirtingus audinius, palyginkite, koks jausmas nešioti poliesterį palyginti su šilku. Išsiaiškinkite, kaip pamatyti skirtumus tarp sukirpimų ir pasiuvimų. Kai pirksite drabužius, pažiūrėkite į audinių įvairovę. Kasdienai nusipirkite medvilninių drabužių, ypatingoms progoms – šilko, vilnonių – žiemai ir lininių – vasarai. Taip pat išmokite ir prižiūrėti audinius: medvilnė ir poliesteris labai tinka kasdienai, nes jie mažai raukšlėjasi, bet liną reikės laikyti gerai prispaustą, jei nenorite vaikščioti susiraukšlėjusi. Šilkas yra švelnesnis audinys, taigi labiau žiūrėkite, kad kuo nors neapsipiltumėte. Žinokite, kokie audiniai labiausiai storina. Su blizgančiais, gremėzdiškaisarba standžiais audiniais atrodysite storesnė, o su lygiais, matiniais paviršiais, tokiais kaip kašmyras arba Džersio vilna – plonesnė. Susipažinkite su savo drabužių spintos turiniu. Tai padės jums identifikuoti savo stilių – kas jums ten patinka, o ką norėtumėte pakeisti. Taip darykite ir darydama spintos valymą. Paimkite kiekveiną drabužį ir pagalvokite: 

  • Ar jis nenunešiotas, nesuplėšytas ir nedėmėtas?
  • Ar jam ne daugiau kaip treji metai?
  • Ar jis tinka mano stiliui?
  • Ar jis man tinka?
  • Ar jis tinka prie ko nors, ką turiu spintoje?
  • Ar jis nekabėjo mano spintoje nenešiojamas daugiau kaip vieną sezoną?

Jei bent į vieną klausimą atsakote „taip“, dėkite jį į maišą. Kai maišas užsipildys, atiduokite jį labdarai arba priduokite skudurynui. Nebūtina atnaujinti visą jūsų garderobą – tai kainuos baisius pinigus, bet verčiau jį pagerinkite. Pradėkite įsigydama keletą naujų daiktų, atitinkančių jūsų stilių – auskarų, naujų batų porą arba šaliką. Nebijokite po truputį eksperimentuoti – apsipirkinėkite parduotuvėse, į kurias paprastai nevaikštote. Kad sutaupytumėte pinigų, pabandykite atnaujinti tai, ką jau turite. Jei turite nunešiotų džinsų porą, nukirpkite juos arba užraitykite. Jei kelnės jums nebetinka, pataisykite jas. Nesvarbu koks jūsų stilius, kiekviename garderobe turi būti keletas pagrindinių drabužių. Būtinai reikalingi drabužiai yra tokie:

  • Juodos kelnės. Patogiausias būdas pritaikyti bet kokią palaidinę yra apsimauti juodas kelnes. Išsirinkite universalų audinį, kurį galėtumėte nešioti visais metų laikais.
  • Juodas viršus. Dieną nešiokite jį vieną, o vakarui užsimeskite ant jo švarką.
  • Juodas golfas. Šis drabužis pravers žiemai. Kaip ir paprastas juodas virus, jis tinka ir vienas, ir po švarku.
  • Balta palaidinė. Paprasta balta palaidinė niekada nepasensta, ir jums niekada nepritrūks būdų ją įkomponuoti į garderobą.
  • Džinsai. Turėkite dvejus – mėlynus kasdienai ir juodus vakarėliams. Tik žiūrėkite, kad jie gerai jums tiktų.
  • Trumpa juoda suknelė. Kiekviena moteris gerai su ja atrodo, ji yra liekninanti ir seksuali.
  • Tiesus sijonas. Labai tinka darbo pokalbiams ir elegantiškoms vakarienėms – geriausia, jei jis siekia apie 5 cm virš kelių.
  • Paltas. Jis atrodo stilingai ir jums bus su juo šilta šaltuoju sezonu.
  • Susegamas megztinis. Užsimeskite jį ant viršaus, kai perenate į rudens garderobą.
  • Juodi aukštakulniai. Niekas geriau neparodo kojų kaip aukštakulniai, o pati universaliausia spalva yra juoda.

Nešiokite tai, kas jums tikrai patogu. Jei nežinote, kas patogu, dėl įkvėpimo pažiūrėkite į savo drabužių spintą. Išsirinkite savo mėgstamiausius drabužius ir paklauskite savęs, kodėl jie jums patinka. Ar tai audinys? Ar jums patinka tai, kaip su jais atrodote? Ar gaunate daug komplimentų, kai juos nešiojate? Kai perkate drabužius, darykite tai neskubėdama. Nesvarbu ką sako žymiausi dizaineriai, garsenybės ir stilistai, vienintelis žmogus, kuriam jūs turite patikti – tai jūs pati. Niekada nepirkite to, kas madinga, bet jums visai nepatinka. Taip pat nepasiduokite pardavėjų spaudimui, kurios bando jus įtikinti, kad žino, kas jums labiausiai tinka. Bet jei jūsų instinktas liepia jums apsivilkti nušiurusį megztinį, kurį nešiojote jau daug metų, laikas juos ignoruoti. Pasitarkite su patikimais žmonėmis, kuo iš drabužių reikėtų atsikratyti. Sėkmės! 
http://lifestyle.howstuffworks.com/style/tips-advice/10-ways-to-develop-personal-style.htm#page=0

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.