Sužinoti, kokia yra vieno ar kitos asmens orientacija nėra taip paprasta, nes daugelis ženklų gali būti klaidinantys. Pateikiame keletą patarimų, kurie galėtų daugiau sužinoti apie seksualinį potraukį žmonės ir orientaciją. Tikimės, tai padės išsiaiškinti.
1. Suprasti ir įsivaizduoti/galvoti apie tos pačios lyties asmenį, nebūtinai reiškia, kad esate homoseksualas/-ė. Heteroseksualai turi normalių seksualinių fantazijų, kuriose kartais dominuoja tos pačios lyties atstovai. Todėl sapnai ar vaizduotės vaisiai dar neįrodo, kad esate kitos orientacijos.
2. Supratimas, jog turėjote homoseksualią sąsają, dar taip pat nebūtinai reiškia, jog toks esate. Juk vienos cigaretės surūkymas dar nereiškia, jog esate rūkalius. Nors visada aplink bus bent vienas, kuris teigs, kad esate. Reikėtų neklausyti tokių žmonių. Daugelis homoseksualų, prieš suprasdami, kad yra tokie, turėjo ne vieną heteroseksualią sueitį ir visai ja mėgavosi. Netgi daugelis heteroseksualių žmonių eksperimentavo su tos pačios lyties atstovais. Orientacijos nusistatymas pačiam sau, nereiškia, kad išeis paspausti „mygtuką smegenyse“, kuris pakeis visą mąstymą ir elgesį. Kažkodėl, žmonės pirmiausia supranta, kad yra homoseksualai ir tik po to pradeda daugiau sužinoti apie save, o ir vėliau nuomonės ir orientacijos vėl pasikeičia. Reikia išlikti sąmoningam.
3. Reikia suprasti, ką reiškia būti transeksualu ar homoseksualu. Transeksualai sudaro mažesnę bendruomenės dalį nei homoseksualai, tačiau daugelis juos vis tiek painioja. Jei sutinkate ar susižavite transeksualu (pvz., moteris moterimi), tai dar nereiškia, kad esate homoseksualas. Tačiau taip, kai kuriais atvejais tai gali klaidinti, kai kalbama apie lytinį potraukį. Transeksualai nevisada laikomi homoseksualais, jie tiesiog stengiasi atrodyti ir būti taip, kokios lyties drabužius ir elgesį propaguoja.
4. Jei nepatinka priešingos lyties atstovas, tai taip pat nereiškia, kad esate homoseksualus. Tada gali būti, kad esate aseksualus – kai nepatinka nei vienos lyties atstovai.
5. Aiškiai įsisąmoninkite homoseksualaus žmogaus apibrėžimą. Daugelis galvoja, kad orientacija apibrėžiama tik pagal tai, su kuo miegi toje pačioje lovoje. Kiti pagal tai, kuriai lyčiai rodoma pirmenybė, dėmesys. O dar kiti galvoja, kad tai lemia socialiniai aspektai ir bendravimas. Tačiau orientacijas visada gerai žinoti:
– Heteroseks. – žmonės, kuriems patinka priešingos lyties atstovai;
– Biksesualai – žmonės, kuriems patinka tiek vienos, tiek kitos lyties atstovai;
– Homoseksualai – žmonės, kuriems patinka tos pačios lyties atstovai;
– Pansesksualai – žmonės, kuriems reikalinga sueitis, visiškai nepriklausomai nuo to, kokios lyties atstovai tai yra;
– Aseksualai – žmonės, kuriems nepatinka nei vienos, nei kitos lyties atstovai.
6. Reikia įsisavinti, ką mokslas sako apie buvimą kitos orientacijos. Mokslas vis dar palaiko tvirtą, genetinį seksualinės orientacijos komponentą. Šiuo metu „karštieji“ tyrimų taškai yra apie epigenetiką – studijuoja paveldimus genų funkcijos pokyčius nesusijusius su branduolio DNR nukleotidų sekų pokyčiais.Genetikai iškėlė hipotezę, jog homoseksualumas yra susijęs su „epi-ženklais“, papildomų sluoksnių informacija, kuri padeda nustatyti, kaip genai yra išreiškiami. Paprastai, šie „epi-ženklai“ yra ištrinami, kai tėvų genai persiduoda vaikams. Būtent todėl, mokslininkai mano, kad homoseksualams šie ženklai nėra ištrinami. Mokslininkai taip pat teigia, kad jei berniukas gimsta šeimoje, kurioje jau yra brolių, jis turi 2% didesnę tikimybę būti gėjumi. Taip pat yra ir su mergaitėmis. Tačiau mokslininkai visiškai neigia, jog aplinka daro įtaką seksualinei orientacijai.
7. Pagalvokite apie paskutiniąsias savo seksualines patirtis su priešingos lyties atstovu. Kaip jautėtės, kai žmogus jus bučiavo, lietė? AR kada nors turėjote kokių fantazijų, susijusių su priešinga lytimi, ar kada nors įsimylėjote? Tai padės suprasti.
8. Pagalvokite apie romantines patirtis ir fantazijas su tos pačios lyties atstovu. Klausimai tie patys. Jei daugiau fantazijų, susijaudinimo, emocijų ir minčių sukėlė galvojimas apie tą pačią lytį, atsakymas linktų į homoseksualumo pusę.
9. Stebėkite savo elgesį su draugais ir pažįstamais. Ar bendraujant su jais pastebite kokių nors seksualinių polinkių ir poreikių tos pačios lyties atstovams. Jei nuolat, būnant su jais, apie tai galvojate, tai kažką reiškia. Merginoms: ar kada nors galvojote apie kitą merginą, kaip pačią geriausią draugę visam gyvenimui, kuria buvote/esate apsėsta, kuriai pavydėjote, kai ji susirado vaikiną, ar pagalvojimas apie nuogą moterį priverčia jus susijaudinti? Vaikinams: ar per kiekvieną treniruotę bandėte įveikti tam tikrus apsaugos punktus, kad tik galėtumėte būti arčiau jo? Ar jūs daugiau nei paviršutiniškai juo domitės? Ar visada paslapčiomis stebite jo kūną persirengimo kabinoje, susijaudinate, kai jis velkasi savo marškinėlius?
10. Išsiaiškinkite, kas jus išties sujaudina. Atsiribokite nuo išankstinių nuomonių, kas jus TURĖTŲ sujaudinti. Įsivaizduokite nuogą moterį ar vyrą. Kuris šių dviejų jus jaudina labiau? Ir ar apskritai jaudina?
11. Prisiminkite, kad nesate vienas. Jei vis tik supratote, kad esate homoseksualus, neišsigąskite. Aplink yra labai tokių tokių pačių žmonių, kurie padės jums priprasti ir susigyventi su aplinkinių reakcijomis bei nuomonėmis. Su jūsų paties suvokimu. Nebijokite ir nesijauskite kaltas.
12. Venkite visų, kurie priverstinai bandys įrodyti, kad esate heteroseksualus. Tai žmonės, kurie negali susitaikyti su jūsų žinia. Greičiausiai, tėvai, artimiausi draugai ir pan. Jūs turite teisę apibūdinti save taip, kaip jaučiatės. Tuo, kuo jaučiatės esanti.
Tai yra keletas būdų, kurie galėtų padėti geriau pažinti save, suprasti, kas jūs esate ir ko jums reikia.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.