Nebus lengva 🙂 Ir aišku, reikia pradėti nuo mažų žingsnelių. Taigi gali vadovautis tokiais patarimais:
1. Galimybių susikūrimas
- Pasistudijuok. Atsitiktinai milijardieriais netampama. Apsvarstyk kiek galima daugiau kintamųjų, kad susikurtum planą – palūkanas, mokesčius, dividendus ir t.t. Pasiimk internetinius kursus arba pastudijuok finansus universitete, pasiskaityk knygų apie investavimą ir sužinok taisykles. Taip pat paskaityk apie visokius sėkmingus milijardierius ir kaip jie susikrovė turtus.
- Pradėk taupyti. Pinigams daryti reikia pinigų. Kai tik gauni atlyginimą, atidėk tam tikrą sumą į šalį, kurią vėliau naudosi investavimui. Pagalvok, kokią savo pajamų dalį gali atidėti – pradėk kad ir nuo 50 Lt nuo atlyginimo, o per 3-4 metus jau susikaups nemaža suma. Jei nusprendi juos investuoti ten, kur didelė rizika, prarasi tik savo santaupas.
- Atidaryk individualios pensijos sąskaitą. Jei nori sukaupti sumą su devyniais nuliais, reikia tą padaryti kiek galima anksčiau. Nuo tos sumos tau augs palūkanos ir galėsi ją naudoti investavimui.
- Padenk savo kreditinės kortelės skolas. Sunku judėti į priekį, kai virš tavo galvos kabo kokios nors skolos, todėl kiek galima greičiau jas išsimokėk, juo labiau kad ilgai neišmokėjus skolos tik didėja.
- Susidaryk penkmečio planą (skamba sovietiškai :)). Apskaičiuok, kiek pinigų galėtum sutaupyti per 5 metus. Priklausomai nuo kiekio, pagalvok, kam galėtum juos panaudoti – investavimui, verslo pradžiai ar tiesiog palūkanų auginimui.
2. Investavimas
- Nusipirk nekilnojamo turto. Tai dažnas būdas pasidaryti daugiau pinigų. Tokios nuosavybės vertė ilgainiui didėja ir investavimas gali neblogai atsipirkti. Tik žiūrėk, kad neinvestuotum į dirbtinai išpūstą rinką, kaip kad nutiko su nekilnojamu turtu per krizę.
- Investuok į verslą. Savo verslo įkūrimas arba pinigų įdėjimas į jį gali būti neblogas būdas ilgą laiką darytis pinigus. Susikurk arba pasirink kompaniją, kuri siūlo tokį produktą arba paslaugą, kurį ir tu pati pirktum, ir įdėk šiek tiek laiko bei pinigų jo gerinimui. Sužinok šį bei tą apie tą pramonę, į kurią ketini įsitraukti ir išmok atskirti gerą vesrlo investiciją nuo blogos. Pvz., verta investuoti kad ir į žaliąją energiją arba kompiuterių technologijas, nes tokie verslai artimiausiu laiku tik augs.
- Pirk ir parduok akcijas. Akcijų rinka gali būti puiki vieta krautis turtus. Prieš pradėdama pirkti gerai ištyrinėk rinkas ir atkreipk dėmesį, kokioms akcijoms geriausiai sekasi; tokios informacijos rinkimas vėliau padės tau gerai investuoti. Jei gali prisiimti trumpalaikę riziką, nekreipk dėmesio į mažus vertės kritimus.
- Įdėk pinigų į Pinigų rinkos sąskaitas (Money Market Accounts, MMA). Šios sąskaitos turi didesnes minimalias sąskaitas negu paprastos taupomosios sąskaitos, bet jų palūkanos būna dvigubai didesnės.
- Investuok į vyriausybės obligacijas. Obligacijos yra palūkanų sertifikatai, išduodami vyriausybinių agentūrų, kurios nesiūlo jokios numatytos rizikos. Kadangi vyriausybė kontroliuoja pinigų spaustuves ir gali atspausdinti tiek pinigų, kiek reikalaujama padengti investuotoms sumoms, ši investicija yra santykinai saugi.
3. Turto išlaikymas
- Pasiklausk brokerių patarimų. Tavo pinigai tiek vertingi, kiek dėl jų gaunami patarimai. Jei pradedi kaupti nemažą turtą, juk tau nesinorės visą laiką praleisti prieš kompiuterio ekraną stebint, kaip keičiasi akcijų kursai. Norėsis tuo metu gyventi įprastą gyvenimą. Todėl susirask gerų finansinių patarėjų ir brokerių, kuriais galėtum pasitikėti.
- Diversifikuok savo investicijas. Niekada nelaikyk visų pinigų vienoje vietoje. Jeigu savo investicijas ir vertybinius popierius padalinsi tarp akcijų, nekilnojamo turto, obligacijų ir kitų investicijų, kur tik patars brokeriai, užtikrinsi, kad tavo pinigai sukiosis skirtingose rinkose. Tada jei viena kokia šaka nulūš, liks kitos.
- Daryk protingus finansinius sprendimus. Pilnas internetas visokių neaiškių akcijų schemų ir šiaip nesąmonių iš serijos „greitai praturtėk“, kurios taikosi į neišmanančius žmones, kad jie padarytų prastus finansinius sprendimus. Todėl gerai ištyrinėk viską apie investavimą ir pinigų kalimą, ir paskirk tam gyvenimą. Nėra tokio dalyko kaip milijardierius per vieną naktį. Jei abejoji, geriau investuok konservatyviai. Jei protingai paskirstei pinigus, daug protingiau bus augintis palūkanas ir leisti svyruoti rinkoms.
- Žinok, kada išeiti. Tam tikru momentu tau reikės žinoti, kada nuleisti uždangą ir pasitraukti, kol dar neįgriuvo žemė po kojomis. Jei turėsi šalia savęs protingų brokerių, paklausyk jų patarimų, bet taip pat žinok, kada klausyti savo nuojautos.
- Elkis kaip bilijonierė. Apsupk save pinigingais ir kultūringais žmonėmis, paklausyk jų patarimų ir pasisemk iš jų patirties. Nukreipk savo domėjimąsi į menus, keliones, nusipirk jachtą ar ką nors kita, ką mėgsta turtuoliai. Yra skirtumas tarp „naujųjų turtuolių“ ir „senųjų turtuolių“. „Naujieji turtuoliai“ yra paniekinantis terminas, nusakantis žmones, kurie greitai praturtėjo ir švaisto pinigus, demonstruoja išlaidų gyvenimo būdą (prisimink anekdotus apie naujuosius rusus). Jei nori išlaikyti pinigus, mokykis iš senųjų turtuolių.
http://www.wikihow.com/Be-a-Billionaire
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.