Būti gera žmona nėra paprasta – netgi turint labai gerą vyrą. Tam reikia veiksmingai bendrauti, išlaikyti meilę gyvą ir būti geriausia vyro drauge, neprarandant ir savo tapatybės.
1. Veiksmingas bendravimas
- Aiškiai išreikškite savo jausmus ir poreikius. Jūsų vyras – tai ne koks aiškiaregys, nemoka skaityti minčių. Jei ko nors norite, paprašykite. Jei kas nors negerai, pasakykite jam. Nenumeskite jam užuominų, atseit tegul pats susipranta – taip nieko nebus. Norėdama išsakyti, kaip jaučiatės, sakykite tai teigiamu tonu ir išklausykite, ką sako jūsų vyras, nepulkite jo kaltinti.
- Nepulkite kiekvieną kartą draskytis su vyru. Dėl kai kurių dalykų pasidraskyti verta, dėl kai kurių nelabai. Jei visą laiką graušite vyrą dėl nelabai svarbių smulkmenų, jis jūsų nebesiklausys ir tada, kai iškils rimtų problemų. Nuolatinis kritikavimas gali sugriauti santykius. Jei visi indai yra švarūs ir nesudaužyti, negrizinkite vyro, atseit jis „ne taip“ pakrovė indaplovę. Jei kritikuojate vyrą, darykite tai konstruktyviai. Išlikite rami ir racionali, nes dėl stiprių emocijų diskusija gali pavirsti į ginčą. Taip pat pagirkite vyrą, jei jis ką nors padaro taip, kaip reikia.
- Kai diskutuosite su vyru apie ką nors, būkite supratinga. Neleiskite pykčiui paimti viršų, nes gali būti, kad paskui gailėsitės to, ką pasakėte. Net jei nesutinkate su vyru, jums reikėtų gerbti jo požiūrį. Niekada nebūna taip, kad abiejų įsitikinimai ir moralinės vertybės būtų tie patys, todėl jums abiems reikės išmokti tvarkytis su tokiomis situacijomis, kai skiriasi jūsų nuomonės.
- Kalbėkitės su savo vyru, bet neapkalbinėkite jo. Niekada blogai nešnekėkite apie savo vyrą su draugėmis arba šeima, pirma nepasikalbėjusi su juo pačiu. Po to, kai susituokiate, pirmiausia turite būti lojali savo vyrui, o tik po to šeimai arba draugams. Jei kitiems skųsitės savo vyru, tai ne tik neišspręs jūsų problemų, bet jie pradės dar neigiamiau žiūrėti į jūsų santuoką. Jūsų šeima ir draugai gal ir mano žinantys, kas jums geriausia, bet jie nežino jūsų santuokos taip gerai kaip jūs, todėl gali jums duoti neteisingų patarimų.
2. Priimkite savo vyrą tokį, koks yra
- Neturėkite nerealių lūkesčių. Nė vienas iš jūsų nėra tobulas. Neišsipildę lūkesčiai priveda iki pasiutimo. Jei lūkesčiai per dideli, nuleiskite kartelę. Pvz., nerealu norėti turėti visokiausių brangenybių ir tikėtis, kad jūsų vyras per kiekvienus pietus grįš namo. Jei norite daugiau laiko praleisti kartu, teks dėl to paaukoti truputį materialių gėrybių. Prisiminkite, kad tobulų santykių nebūna, ir nebus taip, kad 100% laiko su vyru jūs būsite laiminga.
- Nesistenkite pakeisti savo vyro. Priimkite jį tokį, koks yra ir duokite jam suprasti, kad niekada nebandysite jo perdirbti. Jei tik duosite jam erdvės būti savimi, jis jums tikrai daug galės pasiūlyti. Jis yra auganti asmenybė, taip pat kaip ir jūs. Ir prisiminkite, kad jūs ir vyras – tai ne vienas ir tas pats asmuo. Jis ne visada matys pasaulį taip, kaip jūs, ir juo geriau. Buvimas su kuo nors šiek tiek kitokiu negu jūs tik praturtina santykius. Vienas dalykas – paprašyti vyrą labiau laikytis tvarkos namuose, o kitas – versti jį tapti žygių mėgėju, kai jis nemėgsta būti lauke. Galima jį priversti pasitobulinti kai kuriose srityse, bet negalima priversti jo mėgti tą patį, ką ir jūs.
- Prisitaikykite prie pokyčių. Jūs kartu patirsite visko – nuo darbo netekimo iki tėvų mirties. Santuoka gali išlaikyti tuos pokyčius, jei ir toliau bendrausite vienas su kitu bei būsite lankstūs. Prisiminkite, kad kas benutiktų, jūs su vyru tvarkotės su tuo kaip komanda, o ne kaip priešininkai. Susitaikykite ir su gyvenimo pokyčiais. Nors ir vis dar būtumėte aistringai įsimylėję, nenusivilkite, jei vyras nebe kiekvieną naktį su jumis mylėsis arba po 20 kartų per dieną jus bučiuos, kaip tai darė, kai buvote jaunavedžiai. Galima išlaikyti stiprią meilę ir nenorint, kad ji būtų tokia pati, kaip vos susituokus. Ir susitaikykite su tuo, kad būdami 50-ties nebeatrodysite taip gerai kaip 25-ių.
- Žinokite, kad vaikų atsiradimas pakeičia santykius. Nebūtinai į blogąją pusę – tiesiog jums teks praleisti daugiau laiko ganant vaikus, negu vienas su kitu. Susitaikykite su tuo, kad tai pakeis jūsų santykius ir privers juos klestėti kitais būdais. Leiskite laiką su vaikais kartu, kai tik įmanoma, o ne atskirkite save vienas nuo kito keisdamiesi pamainomis. Susiraskite linksmybių, kuriose galėtų dalyvauti visa šeima. Taip pat jums reikėtų susitarti dėl to, kaip auginti vaikus, kad vaikams vienas iš jūsų nevirstų „blogiečiu“, o kitas „geriečiu“.
- Pripažinkite savo bendras klaidas. Gera žmona turėtų priimti vyro klaidas ir nuoširdžiai priimti atsiprašymus, jei jis ką nors padaro ne taip. Jei ilgai laikysite pagiežą, pradėsite nebevertinti gerų vyro savybių, todėl priimkite jo atsiprašymus, pasitarkite, kaip jis galėtų daugiau jūsų nebeliūdinti, ir žiūrėkite į priekį, užuot žvalgęsi atgal. Priimkite ir savo pačios klaidas. Savo klaidų pripažinimas leidžia jums tobulėti kaip porai.
3. Būkite gera kompanionė
- Pildykite vyro poreikius neaukodama savųjų. Jei jam reikia daugiau sekso, pagalvokite ar dažniau su juo mylėtis, arba apie tai, kodėl jums nesinori to daryti. Jei jis nori skirti daugiau laiko draugams arba hobiui, nebandykite jo savintis. Tada jis bus laimingesnis ir jums dėkingas. Turėtumėte atsižvelgti į jo poreikius nedarydama nieko, kas jums nepatiktų.
- Būkite geriausia vyro draugė. Nors jums reikėtų išlaikyti ir kitas reikšmingas draugystes, kad jūsų gyvenimas būtų laimingas, bet vyras turėtų būti tas žmogus, į kurį jūs atsisuktumėte pirmiausia. Pasistenkite būti vyrui tuo žmogumi, su kuriuo būti jam būtų geriausia.
- Susikurkite bendrų svajonių. Ar tai būtų svajonė išėjus į pensiją gyventi kur nors šiltuose kraštuose, ar gera kelionė vedybų sukaktuvių proga, kalbėkitės apie jas ir stenkitės, kad jos išsipildytų. Jei nesutaps jūsų svajonės, tada artėdami prie savo svajonių pradėsite tolti vienas nuo kito. Visai sveika turėti ir kitokių svajonių negu vyro, bet žiūrėkite, kad jūsų svajonės per daug nesipjautų.
- Išlaikykite savo tapatybę. Žiūrėkite, kad jūsų gyvenimas ir toliau būtų įdomus ir linksmas. Jei rytoj jus paliktų vyras, ar vis dar turėtumėte draugių, kurias matytumėte bent kartą per mėnesį, pomėgių klubus, kuriuos lankytumėte, ar sportus, kuriais užsiimtumėte? Jei ne, vyrui tektų pildyti tą tuštumą, kurios jis užpildyti negalėtų, ir jis jaustųsi netinkamas jums. Kai esate patenkinta kaip asmenybė, galite daug daugiau pasiūlyti santykiams. Jei vyrui atrodo, kad jis – vienintelis geras dalykas, kurį jūs turite, jis jausis įkliuvęs į spąstus. Todėl ir toliau užsiiminėkite savo hobiais bei interesais, kurie jums buvo reikšmingi prieš susituokiant.
- Kartu tvarkykitės su stresu. Darykite viską, ką galite, kad padėtumėte vienas kitam susitvarkyti su kasdieniu stresu. Tai nuims sunkumą nuo jūsų santuokos. Jei vienas iš jūsų amžinai stresuoja, o kitas nežino kodėl, tada jau iškyla problema. Padėkite vyrui susidoroti su stresu kalbėdama apie tai ir dar labiau juo rūpinkitės, jei diena jam išpuola itin bjauri – nebloginkite situacijos rodydama pyktį. O kai pati stresuojate, duokite savo vyrui suprasti, kaip jaučiatės, kad jis galėtų kuo nors jums padėti.
4. Skirkite laiko romantikai
- Paskirkite „pasimatymo vakarą“. Nesvarbu kaip būtumėte užsiėmę, kiek streso patiriate darbuose ar kiek turite vaikų, kartais reikia praleisti romantišką vakarą su vyru. Jei neturite vaikų, darykite tai kokį kartą per savaitę, o jei turite, pasistenkite bent kartą per dvi savaites. Jei gražiai pasipuošite ir kur nors išeisite, tai atnaujins jūsų romantišką ryšį. Galite ir susigalvoti tokių dalykų kaip boulingas, jodinėjimas arba netgi pabėgiojimas kartu vakare.
- Numatykite laiko seksui. Gal ir atrodo, kad seksas turi būti spontaniškas dalykas, bet jei jam nenumatote laiko, to laiko galite ir neberasti. Nepamirškite, kad mylėjimasis jums duoda intymumo ir nuima fizinę įtampą, todėl jis būtinai reikalingas jums abiem.
- Aistringai bučiuokitės. Po kiek laiko jūs apsieinate tik su pakštelėjimu į lūpas, be normalių prancūziškų bučinių. Kasdien bent kartą pasibučiuokite kaip reikiant.
- Tegul jūsų miegamasis būna tik sekso buveinė. Jokio televizoriaus, kompiuterių ar kitų su darbu susijusių dalykų. Miegamasis turi būti skirtas tik miegui ir seksui. Jei atsinešate vaikų žaislų, vakarinių laikraščių arba darbo, kurį reikia padaryti, tada miegamasis jums nebeatrodys šventa ir ypatinga vieta.
http://www.wikihow.com/Be-a-Good-Wife
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.