Nėra apibrėžta, kiek maždaug sapnas gali trukti, bet manoma, kad jo trukmė maždaug lygi greitų akių judesių (Rapid Eye Movement, REM) miego fazei. Klinikiniai tyrimai parodė, kad REM fazė gali trukti nuo 5 iki 45 minučių, taigi ir sapnų trukmė turėtų būti tokia pati.
Buvo darytas tyrimas, koks yra laiko, prabėgančio sapnuose, santykis su realiu laiku. Atrasta, kad sapne prabėgantis laikas nėra suspaustas, skirtingai negu daugelis mano, laikas sapnuose yra labai panašus į realų. Tai parodė du tyrimai. Kadangi sapnuojant akys intensyviai juda po vokais, buvo galima stebėti miegančius žmones ir tiksliai fiksuoti laiką, kada jie sapnuoja. Po to sapnuotojai būdavo pažadinami ir tyrėjas jų paprašydavo užrašyti paskutinį sapnuotą sapną. Jis darė prielaidą, kad ilgesniems sapnams užrašyti prireikia daugiau žodžių negu trumpesniems. Kai buvo palyginti kiekvieno sapnų aprašymo žodžių skaičiai su užfiksuotomis sapnų minutėmis, atrasta, kad kuo ilgesnis buvo sapnas, tuo daugiau žodžių prireikė jam nupasakoti.
Kitame eksperimente tyrėjai pažadindavo sapnuojančius žmones ir paklausdavo, kiek, jų nuomone, truko jų paskutinis sapnas. 83% atvejų jie atsakydavo teisingai, ar sapnas truko ilgai, ar trumpai. Taigi buvo padaryta išvada, kad sapnuose laikas bėga panašiai kaip ir realiame gyvenime.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.