Gyvūnų gyvenimas būna labai skirtingo ilgumo, priklausomai nuo medžiagų apykaitos, kūno ir smegenų santykio, aplinkos ir dar daugelio nežinomų dalykų. Vienos rūšys gyvena šimtus metų, o kitos – vos kelias valandas. Taigi trumpiausiai gyvenantys gyvūnai yra tokie:
- Lašalai – 24 valandos. Lašalai gyvena trumpiausiai Žemėje. Jie dar vadinami vienadieniais. Pasaulyje yra apie 2500 lašalų rūšių. Iš tikrųjų dauguma jų nugaišta po kelių valandų, arba netgi kelių minučių. Vienintelis lašalų gyvenimo tikslas yra dauginimasis. Įdomu tai, kad jų virškinimo sistema pilna oro. Prieš daugindamiesi jie sudaro grupes ir visi kartu šoka.
- Pilvablakstienės – 3 dienos. Pilvablakstienės yra vienos iš jūrų mikroorganizmų. Jos užauga iki daugiausia 3 mm ilgio ir gyvena ilgiausiai 3 dienas. Jos randamos įvairiuose vandens telkiniuose, turi permatomą kūną ir plaukioja ten, kur neša vanduo. Pilvablakstienės turi kartu ir vyriškus, ir moteriškus lytinius organus.
- Skruzdėlių patinėliai – 3 savaitės. Skirtingai negu patelės, patinėliai pasidaro dideli tinginiai ir tik ėda. Skruzdėlių kolonijas visada įkuria patelės. Patinėliai stimpa netrukus po to, kai susiporuoja su patelėmis.
- Naminė musė – 4 savaitės. Musės yra dažniausi ir labiausiai nervinantys pasaulio vabzdžiai. Jos per keletą dienų išauga iš lervų į suaugusias muses. Per tą trumpą gyvenimo ciklą patelė padeda iki 1000 kiaušinių. Jos visą laiką ieško maisto, o taip pat ir platina žmonių ligas.
- Laumžirgiai – 4 mėnesiai. Pasaulyje yra apie 5000 laumžirgių rūšių. Jie gyvena tik apie 4 mėnesius, bet daugumą dar greičiau pagauna plėšrūnai. Kai iš lervos išauga į suaugusį vabzdį, jie iš karto nemoka gerai skraidyti, dėl to tampa lengvu grobiu plėšrūnams. Kartais stiprūs vėjai ir atšiaurus klimatas iš viso neleidžia jiems subręsti.
- Naminė pelė – 1 metai. Kaip gali naminė pelė ilgiau išgyventi? Šis smulkus žinduolis gyvena vos apie 11 mėn. – 1 metus. Iš tikrųjų, dėl atšiaurios aplinkos dažnai dar trumpiau. Didžiausia grėsmė pelėms – žmonės ir katės. Jos lengvai bėgioja, laipioja ir šokinėja, net pastebėtos atviroje vietoje greitai pasislepia. Kadangi pelės taip trumpai gyvena, dauginasi irgi labai greitai.
- Chameleonas – 1 metai. Tiek gyvena panterinis chameleonas. Ši rūšis randama šiaurės ir rytų Madagaskare. Kadangi gyvena taip trumpai, poruojasi irgi greitai. Įdomu, kad prieš išsiritant iš kiaušinių jaunikliams išstimpa visi suaugusieji. Jų pagrindinis maistas – svirpliai ir kirminai. Taip pat per dieną jie daug kartų atsigeria vandens. Kadangi jie moka staigiai pakeisti spalvą, jiems nesunku pasislėpti nuo plėšrūnų.
- Gambuzija – 2 metai. Gambuzija – tai gėlavandenė žuvis, kilusi iš Amerikos. Ja maitinasi varlės ir kitos žuvys. Dėl to jos įpratusios gyventi sūriame vandenyje, kurio nepakenčia jokios kitos žuvys. Taip pat gambuzijos gali išgyventi iki 42C šiltumo vandenyje.
- Jūrų kiaulytė – 4 metai. Jūrų kiaulytės yra mieli socialūs gyvūnėliai, kilę iš Pietų Amerikos. Jas puola nemažai ligų, taip pat jas reikia šerti tam tikrais laiko intervalais. 4 metus jos išgyvena tik gerai prižiūrimos. Augdamos jos gali pasigauti visokių rimtų ligų, tokių kaip bronchitas, skorbutas ir nutukimas.
- Naminis triušis – 6 metai. Triušiai randami įvairiuose pasaulio kraštuose, jų būna įvairių dydžių ir spalvų. Taip trumpai jie dažnai gyvena dėl nutukimo ir gimdos vėžio, kuriuo serga patelės. Jeigu juos daug šeri šakninėmis daržovėmis ir vaisiais, tai irgi sukelia daug sveikatos problemų. Jiems kasdien taip pat reikia daug vandens. Kadangi gyvena trumpai, atsiveda daug triušiukų.
Skaityti daugiau: http://themysteriousworld.com/top-10-shortest-living-animals-in-the-world/
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.