Dovanojant kokį nors brangų daiktą (šiuo atveju automobilį), turi būti pasirašyta paprasta rašytinė arba notarinė sutartis. Rašytinę sutartį reikia rašyti tada, kai turto vertė viršija 1450€, o jeigu turto vertė viršija 14481€, jau reikia notaro patvirtintos sutarties. Jei Jūsų automobilis įvertinamas mažesne suma, tada notarinės sutarties nereikės. Gavus dovanų iš žmogaus, kuris nėra gavėjo artimas giminaitis, gavėjui reikia sumokėti valstybei 27% pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo dovanos vertės. Pajamų mokesčio nereikia mokėti, jei dovanos vertė neviršija 24 pagrindinių neapmokestinamų pajamų dydžių. Jei dovanos vertė didesnė, pajamų mokestis gaunamas nuo jos vertės atimant 24 neapmokestinamas pajamas. Taigi žiūrėkite, ar tokios taisyklės jums tinka.
Ar dovanojus, ar pardavus automobilį užsienyje gyvenančiam asmeniui, reikia jį išregistruoti per 30 dienų. Išregistruojant nebūtina pristatyti į „Regitrą“ jo registravimo dokumentų. Buvęs automobilio savininkas turi pateikti savo asmens dokumentą ir pasirašyti pranešimą-deklaraciją, nurodydamas duomenis apie naująjį automobilio savininką.
Jeigu Jūsų mama negali atvykti sutarties pasirašymui, tada reikėtų įgalioto asmens, kuris galėtų atstovauti mamą, pasirašant sutartį. Įgaliojimas turi būti patvirtintas notaro. Po automobilio išregistravimo, mama turėtų jį užregistruoti jau savo vardu, o tada jau gali ir važinėti.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.