Yra žinoma, jog mažakraujystė arba anemija atsiranda dėl geležies stokos organizme. Esant mažakraujystei raudonųjų kraujo ląstelių kiekis sumažėja, o raudonosios kraujo ląstelės yra skirtos deguonies perdavimo po visą organizmą naudojant hemoglobiną. Sumažėja kraujo ląstelių kiekis – sumažėja ir hemoglobinas.
Kai kuriais atvejais anemija yra trumpalaikė ir ištinka tik dėl maistinių medžiagų trūkumo organizme arba didesnio kraujo kiekio netekimo. Tačiau kitais atvejais tai lėtinė liga, paveldima būklė, lydima autoimuninių sutrikimų, genetinių ligų, vėžio ir kt. Tokia stadija yra labai pavojinga gyvybei.
Esmė yra ta, jog geležis – toks elementas, kurio organizmas nekaupia. Pašalina jį visą ir palieka tik tiek, kiek tuo metu reikia. Tačiau yra vienas kartas, kai geležis yra kaupiama. Tai paskutinieji nėštumo mėnesiai. Vaikas ją kaupia, kad gimęs galėtų naudoti sukauptas atsargas. Tačiau jei mama nėštumo laikotarpiu buvo linkusi į mažakraujystę, vaikas didelio geležies kiekio nesukaupė.
Panašu, kad jūsų vaikučiui yra pirmojo tipo anemija, kuomet tiesiog trūksta maistinių medžiagų. Jų vartojimas kelių mėnesių laikotarpyje viską atstatys į vietas.
Reikia virti košes iš žalialapių daržovių, įpilant į jas truputį pieno ar įdedant sviesto, kuris turi daug geležies, o svarbiausia, kad vaikui būtų skanu. Hemoglobino kiekis, tinkamai gydant, atsistato per mėnesį. Tuomet vaikas tampa aktyvesnis, gerėja jo apetitas. Duokite šviežiai spaustų sulčių (morkų, burokėlių, obuolių, citrinų sulčių kokteilį, kuriame yra daug vitamino C. Toks sulčių mišinys padeda organizmui greičiau įsisavinti geležį). Labai naudinga būtų duoti truputį granatų sulčių, tačiau kadangi jos aitrokos, reikėtų skiesti su kitomis ir girdyti nedideliais kiekiais.
Taip pat labai neblogas preparatas yra skystos geležies ampulės Tot’Hema. Jas reikia skiesti saldintu arba nesaldintu vandeniu. Tik jūsų vaikui, kadangi jis mažas, ir dozė turėtų būti mažesnė. Jų informaciniame lapelyje teigiama, jog: „vyresniems kaip 1 mėnesio kūdikiams bei vaikams per dieną reikia 5-10 mg/kg kūno svorio geležies“. Dėl detalesnės dozės reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.