Būtų klišė sakyti, jog tai galėjo nutikti bet kam, tačiau, deja, tokia tiesa. Tendencijų seka rodo, jog neištikimybė labiau būdinga esant atstumui. Ne tik santykių, bet ir fiziniam, kilometrų atžvilgiu. Santykiuose, kuriuose yra neišspręstų konfliktų, seksualinę įtampą. Tačiau neištikimybių pasitaiko visur ir visokių.
Sunku pasakyti, ką daryti ir mes negalime pasakyti, ar santykius reikėtų nutraukti, nes kiekvienos poros ir santuokos atvejis yra skirtingas. Galime pasiūlyti išbandyti psichologinės ir moralinės pagalbos metodus, kurie tiesiog leistų lengviau susitaikyti su faktu, nurimti emocijoms ir grįžti racionaliam protui, kuris priims tinkamą sprendimą.
- Apsupkite save pagalba. Taip, būsite sugniuždyta ir nusivylusi, kai sužinosite, jog vyras turi kitus santykius. Būtent todėl dažnai nenorime niekam apie tai pasakoti, tikėdamiesi, jog tai praeis. Kad vyras vieną rytą atsibudęs suvoks darąs klaidą ir nuspręs viską pamiršęs tęsti gyvenimą su jumis. Nedarykite taip! Pagalba jums būtina. Būtina su kuo nors pasikalbėti, išsakyti mintis ir jausmus. Gal su mama, gal su geriausia drauge, seserimi, nepažįstamuoju…
- Reikia suvokti, kad jei vyras dabar turi romaną, tai nereiškia, kad jūsų santuokai jau pabaiga. Yra tokia taisyklė: „Kai Jėzus leido skyrybas neištikimybės atveju, jis to neliepė, nereikalavo ir neįsakė“. Daugelis porų išgyvena šį laikotarpį ir pradeda gyvenimą iš naujo. Taip, tam kartais reikia laiko ir nemažai, tačiau galiausiai suvokiama, kaip toliau yra norima tęsti gyvenimą: su ar be šeimos. Kartais kitų santykių net nereikėtų vadinti neištikimybe. Jei jis sako, kad yra įsimylėjęs ir nežino, ką daryti, tai yra pradžia fizinei išdavystei, kuri kyla iš emocijų. Tuomet vyras jaučia pareigą prisipažinti. Bet jei jis įsimylėjęs, nebūtinai imsis fizinių veiksmų. Būtent todėl čia svarbi individuali santuoka.
- Suvaldykite savo pyktį. Natūralu, kad jis kils, bet būtent dėl jo, o ne dėl išdavystės nutrūksta santuokos. Jei jis prisipažįsta, jis nenori prarasti santuokos, net jei yra suglumęs tai pasakyti. Tačiau pyktis stumia atgal ir parodo, jog jokio pasitikėjimo būti nebegali. Pyktis – normali reakcija, tačiau nepriimkite sprendimų, kuomet pykstate. Po to galite gailėtis.
- Jei turite vaikų, susikoncentruokite ties jais. Tokioje situacijoje geriausia nesikalbėti apie išdavystę. Kalbėkitės apie tai, kas jus abu sieja, kokią nors teigiamybę. Tokią, kuri galėtų padėti išsaugoti santykius. Pavyzdžiui, apie vaikus. Ar dėl jų galėtumėte, ar norėtumėte išsaugoti santykius ir pan.
- Jokiu būdu nebūkite durų „kilimėlis“. Yra toks moterų tipažas, kuris teigia padarysiąs bet ką, kad tik vyras pasiliktų.Negalima! Išlaikykite orumą, pagarbą sau, stiprybę ir pasitikėjimą. Jei jis nori pasilikti, jis pats turi norėti būti su jumis. Vyras tikrai nebus su ta, kurios negalės gerbti.
Taigi, pirmiausia nuraminkite emocijas, susigrąžinkite racionalų mąstymą, pasitikėjimą savimi, stiprybę ir orumą. Apsvarstykite visus „už“ ir „prieš“, visas aplinkybes ir sąlygas, ir tik tuomet priimkite sprendimą. Neabejoju, kad jis bus toks, koks turi būti ir jūs pasirinksite teisingai.
Asta yra šio puslapio administratorė. Atsakymai į klausimus yra paremti ekspertinėmis žiniomis ar internete prieinama informacija.